Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool ADG 6999FD - strzeliła róznicówka i uszkodzony został moduł zmywarki

misiek24242 31 Paź 2015 15:55 936 8
  • #1 31 Paź 2015 15:55
    misiek24242
    Poziom 9  

Whirpool ADG 6999FD - strzeliła róznicówka i uszkodzony został moduł zmywarki
    Po rozebraniu modułu okazało się ze strzelony był warystor i przerwana ścieżka. Został wymieniony warystor i sciezka dosztukowana i nic nadal zmywarka nie startuje nic się nie wyświetla proszę o pomoc.

-1 8
  • #2 31 Paź 2015 17:32
    krzysiu-franek
    Poziom 10  

Sprawdź pozostałe elementy (rezystory na przerwy, diody i kondensatory) w okolicach warystora a w szczególności układ przetwornicy napięcia

0
  • #3 01 Lis 2015 06:30
    misiek24242
    Poziom 9  

Proszę o podpowiedz jak je sprawdzić wizualnie sa ok tylko troszkę okopcone przez warystor, który zoastał już wymieniony, ale jest tak jak było przed wymianą. Urządzenie wcale nie reaguje zero życia...

0
  • #4 01 Lis 2015 09:03
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

To zdjęcie wygląda jak jesienna mgła: zrób zdjęcie dobrej jakości , miernik w dłoń i wtedy może ktoś doradzić.

0
  • #5 01 Lis 2015 09:53
    misiek24242
    Poziom 9  

Kondensatory nie sa opuchnięte i nie wygladaja na strzelone.
    Whirpool ADG 6999FD - strzeliła róznicówka i uszkodzony został moduł zmywarki Whirpool ADG 6999FD - strzeliła róznicówka i uszkodzony został moduł zmywarki Whirpool ADG 6999FD - strzeliła róznicówka i uszkodzony został moduł zmywarki
    Warystor ten żółty został wymieniony na inny podobny bo niestety nie było identycznego no i od spodu moim zdaniem wypaliła się ścieżka wiec ja dosztukowałem. Nic poza okopceniem nie widać więcej proszę o pomoc bo koszt tego modułu jest dla mnie dość duży. Mam niewielkie pojęcie o takich naprawach, ale będę próbował z góry dziękuje za pomoc posiadam miernik niestety nie jest on zbyt dokładny i potrzebował bym wskazówek jak dokonać pomiarów.

Ścieżka dolutowana ponieważ na plastikowej osłonie zakrywającej płytka była srebrna plama najprawdopodobniej od ścieżki, której już nie ma kończy się w połowie i tylko w to miejsce w które dolutowany jest przewodzik mogła dochodzić.

0
  • #6 01 Lis 2015 11:44
    cezet

Sprawdź ten duży rezystor R 136 - powinien mieć jakieś omy. Jeśli nie ma to wstaw nowy. Zmierz napięcie jakie dochodzi do zmywarki . Być może było jakieś przepięcie w sieci i warystor dostał 400v.

0
  • #7 01 Lis 2015 18:31
    misiek24242
    Poziom 9  

Napięcie jakie dochodzi do zmywarki 230V wymieniłem różnicówkę bo po tym zdarzeniu jak strzeliła to kompletnie się posypała jest nowa. Rezystor jeśli się nie mylę jest dobry wskazuje 22Ω co jeszcze mogło strzelić.

0
  • #8 01 Lis 2015 22:01
    cezet

misiek24242 napisał:
    co jeszcze moglo strzelić

Dopóki nie dasz zdjęć wysokiej jakości , będzie to wróżenie z fusów....Procesor jakiś niewyraźny. Podstawa to 5V na wyjściu z przetwornicy. Jeśli z tym sobie nie radzisz to oddaj moduł do elektronika.

0
  • #9 04 Lis 2015 14:46
    misiek24242
    Poziom 9  

Temat zamykam okazało sie ze przerwana była jeszcze jedna ścieżka, a po wlutowaniu kawałka przewodu pomogło. Dzięki za pomoc pozdrawiam.

0