Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bateria lion z 7.4V na 4V

11 Nov 2015 17:03 1350 14
  • Level 8  
    Witam, Chciałbym rozszerzyć pojemnośc mojego powerbanka do telefonu o 2x tyle co jest i mam w planach zastosować baterię od routera sieci,Biegną 3 przewody (biały czerwony i czarny) po co ten biały to nie wiem,ale planuję podłączyć szeregowo pod oryginalne baterie powerbanka,zastanawiam się jak zmniejszyć napięcie ,aby układzik pobierał jak najmniej energii.
    Obecnie jak naładuje powerbanka trzyma on góra 5 dni po czym trzeba go ponownie naładować.

Porównując te baterie ,która będzie miała najrzetelniejsze dane i będzie najlepsza ?
    Link
    UltraFire BATERIA AKUMULATOR 18650 3,7V 6800mAh
    BATERIA AKUMULATOREK OGNIWO 18650 8800mAh 3,7A
    NOWA BATERIA AKUMULATOR 18650 3,7V 6800mAh LI-ION]Link[/url]
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Admin of Audio group
    Najlepszy sposób na zwiększenie pojemności powerbanku, to zakup takiego, który ma pożądaną pojemność.

Z tym co masz nic nie zrobisz, bowiem nie można łączyć ze sobą różnych akumulatorów.
  • Level 8  
    Nie mam tyle budżetu żeby wydawać kilka stów na nowy,ratuję sie jak mogę
  • Admin of Audio group
    Tyle że nie masz wyjścia, bo jak pisałem - nie można łączyć rożnych akumulatorów. Poprzez różne należy rozumieć wszystko - stopień zużycia (przecież te w powerbanku już trochę przepracowały), napięcia, pojemności itp.

Niestety, albo uzbierać kasę, albo używać tak jak jest.
  • Level 17  
    Witam,

Proponuję włączyć zdrowy rozsądek w tym temacie - cudów nie ma, szczególnie odnośnie pojemności cytowanych ogniw (fake) naprzeciw cena. Dobre ogniwo musi mieć cenę i już.

Poszukaj na youtube temat ultrafire fake - niestety te tzw. 6800 mAh to tylko nadruk, folia przyjmie wszystko... A obudowa pseudoogniwa też ;), wewnatrz masz tak ze 300 mAh prypeć pewnie...

Docelowo taniej od kombinowania będzie kupić drugi powerbank... Nie są aż tak drogie.
  • Level 8  
    W sumie racja ,lepiej kupić kilka tańszych to wychodziłoby na lepsze,zastanawia mnie czemu traci energię nie podłączony do niczego Powerbank miał mieć 6000mAh a ma z 1600mAh.
  • Level 17  
    Witam ponownie,

Odpowiedz proszę najpierw Koledze Arturowi, pochopne osądzanie pojemności bez żadnego pomiaru jest błędem... Ale w dalszym kontekście mojego tekstu pewnie to szacowanie może być trafne.

Kilka tańszych - nadal nie zrozumiałeś mojego postu, tańszy to nie znaczy lepiej. Jeśli chcesz mieć powerbank o pojemności np. 6000 mAh, kup proszę PEWNE 3 zgrzane ogniwa o pojemności 2200 mAh najlepiej od sprzedawcy, który pakietuje ogniwa, uniwersalną obudowę do powerbanku i tyle. Nie sugeruj się tym, co jest na obudowie napisane ani niczym innym, cena to też nie wyznacznik.

Dlaczego tak dziwnie doradzam ? Znów youtube i np temat
    fake power bank 10400mah

Wnioski same przyjdą.
  • Level 8  
    Artur k. Tak twierdze po procentowym skutecznym naładowaniu baterii o pojemności 2400mAh

Miałem świadomośc,że ta pojemność nie będzie prawdziwa
  • Admin of Audio group
    W pełni naładowany powerbank nie jest w stanie naładować akumulatora o pojemności 2400mAh?
    To jeszcze nie oznacza, że ma zawyżoną pojemność. ;)
  • Level 8  
    A co może być jeszcze ? pomiar wykazywał ,ze ładuje takim natężeniem jak ładowarka sieciowa ,a napięcie 4V
    Jakbym zrobił to co tutaj na filmiku ,czyli wymienił baterie...tylko na jakie ?

Link

Takie jak te Ogniwa LG ICR18650 MH1 Li-Ion 3200 mAh Byłyby dobrą opcją ? Miałyby te realne 3200mAh ?
  • Admin of Audio group
    niewiadow wrote:
    pomiar wykazywał ,ze ładuje takim natężeniem jak ładowarka sieciowa
    Czyli jakim?
    Mam rozumieć, że jednak nie ładuje do pełna akumulatora 2400mAh?
  • Level 8  
    Tak ...Powerbank 6000mAH od zera ładuje akumulator smartfona do 70% czyli można wyciągnąć jeden wniosek .Ta bateria LG ICR18650 MH1 Li-Ion 3200 mAh będzie rzetelna ?
    Myślałem jeszcze nad ogniwami od laptopa,ale chyba też napięcie za wysokie.
  • Level 17  
    Witam,

Przede wszystkim w jakiej obudowie masz powerbank - czy jest to cylindryczny (jedno ogniwo) czy właśnie prostopadłościan z kilkoma ogniwami równolegle?
    To da odpowiedź, jak i czym zastąpić.

Ogniwa w baterii laptopów to właśnie cylindryczne, litowo-jonowe, w płaskich powerbankach kilka ogniw, łączonych równolegle dla powiększenia pojemności.

Baterie laptopowe są źródłem ogniw dla osób, tworzących pakiety np. do zasilania rowerów elektrycznych, jest na ten temat dużo informacji na necie, łącznie ze sposobem segregacji i mierzeniem realnej pojemności.

Jeśli chcesz modyfikować już istniejący powerbank, to pamiętaj o zasadach obchodzenia się z ogniwami li-ion.

Wracając do początkowego pytania - jeśli masz ochotę poeksperymentować z baterią od routera (której moim zdaniem szkoda na ten cel), możesz ją użyć pod warunkiem modyfikacji pakietu szeregowego na równoległy i zastąpić nim istniejący akumulator.
    Potencjalnie będziesz miał 4200 mAh pojemności i będziesz w stanie naładować telefon jednokrotnie na pewno. O ile ten pakiet ma jeszcze realną pojemność 2100 dla 7,4 wolta :)
  • Level 8  
    Tak to wygląda i myślałem jeszcze nad zakupem czterech i od nowa 2 nowe do środka i 2 nowe na zewnątrz ,albo zostawię te stare i dam 4 nowe dodatkowe.Co dałoby mi 2 ładowania do pełna.
    One są dość tanie,bo po 7 zł ,a niby z sony