Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer 1430 z softem OFM - Poszukiwana instrukcja jak się obsługiwać

01 Gru 2015 18:49 1218 16
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Moderator - SAT
  Trochę ten zakup spóźniony.
  Czasy tego dekodera już minęły, w niedługim czasie będzie się nadawał chyba tylko do tv Trwam...
  Sporo informacji na temat tego sprzętu i oprogramowania jest na Dvhk.
 • Poziom 31  
  simhak napisał:
  Trochę ten zakup spóźniony.

  To prawda. Ostatnio zawoziłem kilka sztuk do utylizacji ( klienci dostali nowy sprzęt) i powiem bez żalu. Do wgrywania list i edycji settingów służył program MES ( Mediasat Editor Studio). Można też było listę wgrać za pomocą specjalnej karty serwisowej ( Funcard) wkładanej zamiast karty kodowej. Dekoder z tym softem na owe czasy to był sprzęt niemal kultowy. Gotowe listy można do dziś znaleźć na "Sat-elita"
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Dawno już nie miałem "Pionka" z softem OFM przed oczami, więc nie podpowiem Ci jak edytować lub dodawać kanały. Ale najlepiej skanować wybrane częstotliwości, bo przy całej satelicie będziesz miał większość bezużytecznych kanałów na liście.
  Może część tego opisu będzie przydatna (np. skrócony opis klawiszy).
 • Poziom 33  
  Lepiej znaleźć gotową listę i ją tylko wgrać. Pytanie czy ktoś jeszcze takie listy robi. OFM się trochę pogubiło i w MES jest bałagan, ale do ogarnięcia. Pioneero kiedyś był the best.
  Koledzy mają rację - to kultowy relikt. Teraz rządzą dekodery z enigmą2 jak dream czy Vu.
 • Poziom 31  
  VooVoo napisał:

  Koledzy mają rację - to kultowy relikt.

  Dlatego na pamiątkę zostawiłem sobie trzy sztuki 13,14 i 1530. Podobnie DMM7020 od trzech lat leży w szafie jako pamiątka. A na sat-elicie" jest ostatni dump do 1430 datowany 4.10.2015 autorstwa savsav

  Dodano po 3 [minuty]:

  I na czerwono pisze "ostatnie poprawki w pakiecie"...czyżby kończył wsparcie?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Wyklęty napisał:
  Niemniej muszę pogratulować poprzedniemu właścicielowi, miał zaprogramowaną masę kanałów pogrupowanych krajami ze wszystkich dostępnych czterech satelitów ;)

  takie listy były kiedyś na porządku dziennym i byli pasjonaci, którzy je tworzyli. A programowania 1430 nie musisz się obawiać wystarczy kabel LPT i RS232 ( ale wprost nie null modem jak do Fergusonów) i program Pioniero" Dawno tego nie robiłem i obawiam się, że na Seven nie pójdzie. Ale na XP jak najbardziej. Sam ostatnio musiałem reanimować stareńką Toshibę 4600 z Win 98 bo mi Willem na Seven nie chciał chodzić. Willem kupiony specjalnie dla 1330 do których wtedy pojawiły się softy a teraz służy głównie do pamięci SPI ( Wiwa i inne)

  Dodano po 8 [minuty]:

  A propo programowania dobry czas po Pioniero pojawił się Mediacom i tutaj do programowania wystarczył już sam RS. I Siódemka powinna go "uciągnąć". Szczególnie, że nowsze komputery złącza LPT mogą w ogóle nie mieć. Podobnie na wymarciu jest także RS ale do tego są chociaż przejściówki z USB, tylko nie wszystkie działały jak trzeba.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 31  
  Wyklęty napisał:

  Może mi ktoś jeszcze powiedzieć jedną rzecz: gdy skanuję daną częstotliwość, to wybór konwertera (od A do D) daje coś więcej czy jest tylko informacją dla użytkownika z którego konwertera leci obecnie odbiór? Bo przecież nieważne co wybiorę, przeskanuje tak samo i te same kanały znajdzie :-?

  Jak masz kilka satelit to jest to sygnał sterujący do przełącznika diseqc z którego konwertera ma skanować. Jak masz tylko jeden konwerter jest to bez znaczenia, tyle, że dany serwis możesz złapać dwa razy pod różnymi literkami. Gdyby przyszło ci do głowy skanować ten sam transponder pod różnymi "literkami". I te tunerki miały ograniczoną liczbę pozycji do 2000 i podobnie liczbę transponderów o ile pamiętam chyba 255 ( mało pamięci). Były jakieś eksperymentalne softy , które miały 4000 kanałów ale nie testowałem bo 2000 to i tak dużo.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Wyklęty napisał:
  Wyklęty napisał:
  nie wiem po co jest lista standardów kodowań (Nagra, Conax, Seca itd.) pod klawiszem A na pilocie

  Po co ona jest :-? ? Nic nie daje, oprócz tego że można sobie zobaczyć jakie są...

  no cóż teraz to ma już tylko informacyjne/historyczne znaczenie...
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Wyklęty napisał:
  Pokazuje jakie dostępne szyfrowania ma dany kanał

  Jeżeli dany kanał ma kilka providerów, to dzięki tej funkcji możesz wybrać właściwy dla swojej karty.
 • Użytkownik usunął konto