Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powiadomienie o włanianiu w piwnicy

13 Cze 2005 00:05 1405 2
 • Poziom 21  
  Hi All!
  Chciałbym zabezpieczyć przed kradzieżą piwnicę (powiadomienie o otwarciu drzwi i okna). Nie ma możliwości dociągnięcia z piwnicy do IV piętra do mieszkania kabla. Piwnica znajduje się po przeciwnej stronie bloku niż mieszkanie. Blok i stropy wykonane z płyt żelbetonowych
  Do zasilania urządzeń chciałbym wykorzystać stary, niepotrzebny akumulator kwasowy 12V 45Ah, który raz na jakiś czas (po obniżeniu napięcia) byłby doładowywany, a na ten czas podłączany inny, żelowy lub doładowywany bezpośrednio w piwnicy z wykorzystaniem komputerowego zasilacza UPS i prostownika do ładowania akumulatorów samochodowych. Nie ma możliwości ciągłego zasilania napięciem 230V.
  Chciałbym, aby urządzenie działało na zasadzie radiopowiadomienia.
  Czy moc nadajnika fabrycznego radiopowiadomienia jest wystarczająca, aby sygnał uruchomił odbiornik w mieszkaniu, ew. gdzie takie urządzenie można kupić i jaki jest przybliżony koszt?
  Dysponuję sprawnymi urządzeniami nadawczo - odbiorczymi (2 szt) na nietypową częstotliwość (stare radiotelefony Radmora), przez które "mogę dogadać się" bez problemów między mieszkaniem a piwnicą. Czy można do radiotelefonów dołaczyć jakiś układ kodera/dekodera działającego na zasadzie radiopowiadomienia (wyłaczniki krańcowe przy drzwiach i oknie ->koder->nadajnik w piwnicy i dekoder->odbiornik->syrena alarmowa w mieszkaniu)? Może jakieś fabryczne urządzenia?
  Co byście proponowali?
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Dwa kontaktrony i urządzenie z pod tego linka http://www.elmes.pl/instr/rp.pdf powinno się sprawdzić -osobiście wybrał bym wersje superheterodynową jest droższa lecz pewniejsza w działaniu i bardziej odporna na zakłócenia.
  Jeszcze jedna cenna zaleta urządzenia samo kontroluje stan zasilania co w Twoim przypadku jest bardzo ważne i wysyła informacje do Ciebie link do pełnej oferty masz tu http://www.elmes.pl/
 • Poziom 20  
  Przekombinowałeś. Wystarczy każde typowe powiadomienie radiowe podpięte do kontaktronów i odpowiednio zasilone. Trzeba znaleźć jakąś antenę, co wyłazi z tej piwnicy. Dobra byłaby choćby sieć energetyczna (oczywiście przez dobry kondensator na jakieś 630V).

  Możesz zamiast mikrofonu dołączać generator np. 1 khz przez wyłączniki krańcowe. Odbiornik zapiszczy przy otwarciu okna czy drzwi.
  Pozdrawiam Adam M.