Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nevadent Dentalux - szczoteczka do zębów z Lidla ładowana indukcyjnie - naprawa

ropi 19 Dec 2015 21:52 12486 11
    ropi
    Level 22  
    Witam,
    Szczoteczka uległa uszkodzeniu podczas ładowania (były w tym czasie wyłączenia prądu w sieci). Jest na gwarancji, jednak zastanawiam się czy warto oddawać ją do serwisu. Spodziewam się, że w stacji dokującej jest jakiś bezpiecznik, który pewnie uległ spaleniu. Czy ktoś zaglądał do wnętrza lub wie co jest w środku?
    r.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Calineczka*
    Level 31  
    Witam.
    Udało się Koledze coś ustalić? Mam dokładnie taki sam przypadek.

update:
    sama szczoteczka jest ok, padła ładowarka indukcyjna. Miałem w domu Philips Sonicare i też ładowarki padały na skutek wyłączeń prądu...
    ropi
    Level 22  
    Calineczka* wrote:
    Witam.
    Udało się Koledze coś ustalić? Mam dokładnie taki sam przypadek.

update:
    sama szczoteczka jest ok, padła ładowarka indukcyjna. Miałem w domu Philips Sonicare i też ładowarki padały na skutek wyłączeń prądu...

Niestety niewiele. Jest przerwa w obwodzie napięcia sieciowego. Zabrałem się do rozbiórki bazy sądząc, że pod gumowymi nóżkami są wkręty, ale nie. Może pod naklejką - etykietą na spodzie obudowy?
    Jeśli znajdę - dam znać.
    r.
    Calineczka*
    Level 31  
    dzięki za odzew!
    Wkrętów nie ma, trzeba śrubokrętem podważać dno podstawki, odchodzi dość łatwo. W środku zalane żywicą lub innym glutem, niestety.
    ropi
    Level 22  
    Calineczka* wrote:
    dzięki za odzew!
    Wkrętów nie ma, trzeba śrubokrętem podważać dno podstawki, odchodzi dość łatwo.

Może jakaś fotka byłaby możliwa? Gdzie konkretnie podważyć? Próbowałem, ale nie chce puścić, a mocniej się boję...

Calineczka* wrote:
    W środku zalane żywicą lub innym glutem, niestety.

Jeśli uda mi się otworzyć - zobaczymy, jak u mnie. Może akurat będzie mniej tego gluta.
    r.
    Calineczka*
    Level 31  
    proszę bardzo
    Nevadent Dentalux - szczoteczka do zębów z Lidla ładowana indukcyjnie - naprawaNevadent Dentalux - szczoteczka do zębów z Lidla ładowana indukcyjnie - naprawa

to nie jest tylko bezpiecznik w ładowarce, moja pobiera prąd po podłączeniu do zasilania, około 0,7W. Nie ładuje.
    ropi
    Level 22  
    Dziękuję za fotki. Wygląda na to, że ładowarka jest zabezpieczona przed wodą w ten sposób, że całość układu została zalana żywicą i jest nierozbieralna. Denko obudowy chyba było przyklejone do reszty i po podważeniu klej puścił (są takie chropowate powierzchnie widoczne). W sumie - słuszne rozwiązanie ze względu na bezpieczeństwo. Mała podstawka, otoczenie obfituje w wodę. Generalnie - czarno to widzę.
    Moja szczoteczka też działała po awarii ładowarki. Teoretycznie można by skonstruować jakąś zastępczą ładowarkę, ale nie mając żadnych danych o oryginalnej - chyba szkoda zachodu.
    r.
    teskot
    Level 34  
    Ładowarka indukcyjna szczoteczki do zębów to po prostu połowa transformatora. Jak ma przejście (pobiera energię) to jest sprawna. Problemu należy szukać w samej szczoteczce (najprawdopodobniej uszkodzona dioda prostownicza za cewką).
    ropi
    Level 22  
    teskot wrote:
    Ładowarka indukcyjna szczoteczki do zębów to po prostu połowa transformatora. Jak ma przejście (pobiera energię) to jest sprawna. Problemu należy szukać w samej szczoteczce (najprawdopodobniej uszkodzona dioda prostownicza za cewką).

To oczywiście zbytnie uproszczenie. W gruncie rzeczy nieprawda.
    Problem rozwiązałem stosując ładowarkę usb do szczoteczek elektrycznych zakupioną u Chińczyków za ok. $3. Pasuje, działa. Chyba szkoda zachodu na rozpruwanie popsutej. W wolnej chwili, dla celów badawczych, jednak spróbuję i napiszę o wynikach inspekcji.
    ascierski
    Level 2  
    Mowa o tej aukcji, właśnie padła mi ładowarka w miesięcznej szczoteczce. Sama szczotka jest super bardzo dokładnie myje, zapasowe końcówki śmiesznie tanie (5zl sztuka bezpośrednio z Lidla) . Mam obawy że te ładowarki są jakieś felerne i będą padać.

Electric Toothbrush Charger Charging Cradle USB Line Data Cable Portable Base
    https://s.click.aliexpress.com/e/RcmugUZ
    ropi
    Level 22  
    Wygląda identycznie. Ja kupiłem chyba nawet taniej. Używam już kilka dobrych tygodni z ładowarką do telefonu o wydajności prądowej 1A. Nie rozbierałem, ale raczej nie jest to konstrukcja hermetyczna, więc warto uważać.
    Przy okazji chciałbym zauważyć, że "kompetentni inaczej" i "bezstronni" moderatorzy Elektrody za taki link, jako "nietrwały" zwykli karać ostrzeżeniem.
    r.
    cynamonik
    Level 9  
    ascierski wrote:
    Mowa o tej aukcji, właśnie padła mi ładowarka w miesięcznej szczoteczce. Sama szczotka jest super bardzo dokładnie myje, zapasowe końcówki śmiesznie tanie (5zl sztuka bezpośrednio z Lidla) .
    https://s.click.aliexpress.com/e/RcmugUZ

1 Jakich szczoteczek wcześniej używałeś ?
    2 Który dokładniej model posiadasz ?
    Jest ich sporo:
    https://www.kompernass.com/index.php?route=product/manufacturer/info&manufacturer_id=23