Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką nawigację wybrać? TOMTOM START 20M, GARMIN NUVI 42LM a może coś innego?

Piotrekcy 25 Gru 2015 21:46 3483 13
  • #1 25 Gru 2015 21:46
    Piotrekcy
    Poziom 3  

Witam.
    Zastanawiam się nad zakupem nawigacji. Wcześniej posiadałem TomTom Start 20 ale aktualizacje map były droższe niż cena za jaką wylicytowałem ta nawigację. I byłem zmuszony ją sprzedać. Ale poza tym nie miałem do niej żadnych zastrzeżeń bo była to najlepsza nawigacja jaką miałem. Aktualnie korzystam z Mapy Google na telefonie ale potrzebuję zwykłej nawigacji. Myślałem żeby kupić TOMTOM START 20M z dożywotnimi mapami.
    http://allegro.pl/nawigacja-gps-tomtom-start-20m-cee-dozywotnie-mapy-i5174633517.html
    Myślałem jeszcze nad GARMIN NUVI 42LM, również z dożywotnimi mapami.
    http://allegro.pl/nawigacja-gps-garmin-nuvi-42lm-dozywotnie-mapy-eeu-i5703450104.html

Ma ktoś może do czynienia z tymi tańszymi nawigacjami GoClever, Manta, Modecom, Vordon itp.?
    Są one coś warte? Jak się sprawują? Bo ceny są kuszące tylko żeby to się do czego nadawało.

Nawigacja musi być przede wszystkim prosta w obsłudze i dokładna. Nie musi mieć bajerów, to ma po prostu doprowadzić z punktu A do punktu B.
    Budżet do 400zł.

0 13
  • #3 30 Gru 2015 18:43
    Piotrekcy
    Poziom 3  

Może ktoś coś od siebie powiedzieć?

0
  • #4 30 Gru 2015 18:56
    wojtek1234321
    Poziom 28  

Piotrekcy napisał:
    Nawigacja musi być przede wszystkim prosta w obsłudze i dokładna. Nie musi mieć bajerów, to ma po prostu doprowadzić z punktu A do punktu B.
    Budżet do 400zł.

Nie wiem na jakdalekie podroże ci to potrzebne, ale ja na twoim miejscu z "budżetówek" to brałbym Modecoma MX3 lub MX4, do tego do podróży po Polsce AutoMapę, w Modekomach są dość dobre ekrany, szybkie łapanie fixa i ustalanie pozycji, wielu użytkowników zaleca Modekoma ale nie w rozdzielczości HD tylko zwykła rozdzielczość.
    Co do "prosta w obsłudze i dokładna" to już nie zaleta urządzenia tylko programu nawgacyjnego.
    TomTom to dobra nawigacja, ale z odpowiednim kompletem map i pakietem odpowiednich dodatków cena też nie będzie zbyt niska, dotego TomTom nie "obsłuży ci zadnego innego programu nawigacyjnego tylko dedykowany tak że nie ma możliwości zmiany na inny tylko TomTom.

0
  • #5 31 Gru 2015 13:00
    Piotrekcy
    Poziom 3  

wojtek1234321 napisał:
    TomTom to dobra nawigacja, ale z odpowiednim kompletem map i pakietem odpowiednich dodatków cena też nie będzie zbyt niska, dotego TomTom nie "obsłuży ci zadnego innego programu nawigacyjnego tylko dedykowany tak że nie ma możliwości zmiany na inny tylko TomTom.

Właśnie dlatego szukam z dożywotnimi mapami.
    W TomTomie nie trzeba zmieniać map bo są bardzo dobre. Ale też drogie. Dlatego myślę że TomTom z dożywotnimi mapami to dobry pomysł.

0
  • #6 31 Gru 2015 17:01
    wojtek1234321
    Poziom 28  

Piotrekcy napisał:
    Dlatego myślę że TomTom z dożywotnimi mapami to dobry pomysł.

Dobry pomysł, ale to "dożywotnie" to znaczy do czasu kiedy dany model urządzenia/oprogramowania czyli navcore urządzenia będzie produkowany/sprzedawany czyli praktycznie 3 do 5 lat a nie do końca Twojego życia...
    Na przykład niektóre modele Mio tak miały a teraz się okazuje że najnowsza aktualizacja Miomap to jest chyba rok wydania map 2012, czyli patrząc na polskie warunki/przebudowy dróg to już są mapy "historyczne"

Dodano po 8 [minuty]:

Piotrekcy napisał:
    W TomTomie nie trzeba zmieniać map bo są bardzo dobre.

Tak są dobre, ale nie doskonałe (takich to nie ma), ale przykład na mapach TomTom nawet w mojej pobliskiej okolicy, fakt wioska, ale nieraz i tam trzeba dojechać (i właśnie od tego jest nawigacja jak ktoś nie zna terenu) a Tom tom ciądnie na przejazd kolejowy który nieistnieje już około 40 lat i stara droga tam się kończy a "tomek prowadzi przez tory po nieistniejącym "przejeżdzie", a nie drogą która jest zbudowana w tym samym okresie tylko 500 metrów dalej...

0
  • #7 02 Sty 2016 00:55
    Piotrekcy
    Poziom 3  

A może kupić jakąś lekko używaną? Nawigacji potrzebuje max 10 razy w roku. Więc nie wiem czy warto wydać 400zł. Zobaczę jak się będzie sprawowała, jak będzie ok to zostawię, jak nie to sprzedam i kupie inną.
    np. http://allegro.pl/nawigacja-modecom-freeway-sx-komplet-gw-fv-23-i5884785019.html
    http://olx.pl/oferta/nawigacja-modecom-freeway-sx2-mapamap-CID5-IDc9eFB.html#50360fe586
    Patrzyłem na nowe nawigacje i zastanawiam się nad MODECOM FreeWAY SX 7.0.

1
  • #8 02 Sty 2016 13:30
    wojtek1234321
    Poziom 28  

Piotrekcy napisał:
    i zastanawiam się nad MODECOM FreeWAY SX 7.0

Chodzą opinie że te akurat są troszkę "nie teges".W opiniach są stwierdzenia że ekran słaby, słabo reaguje na dotyk, że po jakimś czasie nawigowania wiesza się routing, że traci sygnał GPS i trudno mu go odnaleźć itp drobne niedogodności, zaznaczam że to tylko "zasłyszane opinie z internetu, a nie własne doświadczenia, ale ja bym nie ryzykował.

0
  • #9 06 Sty 2016 01:04
    Piotrekcy
    Poziom 3  

A te używane co wstawiłem?

0
  • #10 13 Kwi 2016 13:59
    leszelka
    Poziom 16  

Może odgrzeję temat, bo też szukam budżetowej nawigacji 5 cali, najchetniej w okolicach 200 zł.
    No i skusiłem się na chwaloną gdzie niegdzie nawigację lark 50.9 BT i zupełna porażka. Ekran beznadziejny, głos lektora ledwie słyszalny. Na szczęście zakup mogłem zwrócić.

Oglądałem w jakmiś markecie najnowszą mantę, ale ekran też nie powala. Dobre ekrany na pierwszy rzut oka miała nawigacja Prestigo i jakaś TGate TG511. O gocelver 530 przeczytałem opinię że nie wspólpracuje z automapą (nie wiem czy to prawda, ale ta współpraca jest dla mnie też kluczowa).
    Czy ktoś mi pomoże w wyborze?

0
  • #11 13 Kwi 2016 17:58
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!
    Ja zaproponuję Navitel E500 z dożywotnią darmową aktualizacją map 4 razy w roku. Porządne wykonanie, wyraźny ekran, głośny lektor.

0
  • #12 13 Kwi 2016 21:09
    leszelka
    Poziom 16  

A SmartGPS SG732 lub SG720?

0
  • #13 20 Kwi 2016 18:13
    Piotrekcy
    Poziom 3  

Od paru dni posiadam Mio Spirit 7500 LM z dożywotnimi mapami.
    Póki co sprawuje się świetnie.

0
  • #14 20 Kwi 2016 18:24
    wojtek1234321
    Poziom 28  

Piotrekcy napisał:
    Mio Spirit 7500 LM z dożywotnimi mapami.

A data map jaka?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo