Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz STARMIX czy KARCHER ?

25 Gru 2015 22:42 3717 6
  • Poziom 20  
    Witam
    Potrzebuje odkurzacz do warsztatu gdzie w 95% będę zbierał suchą ziemie z kół pojazdów rolniczych jak i również opiłki metali spod szlifierki itp.
    Wybrałem dwa modele :
    1. STARMIX ARDL1435 EWS
    2. KARCHER NT 35/1 TACT TE

Oba z otrząsaczami w razie sprzątania w starych budynkach gdzie podłoga sie "zamiata".

Cena i parametry praktycznie to samo. Karcher jako firma jest mi znana a STARMIXa poznałem przy tej właśnie okazji.

Jeśli ktoś miał do czynienia z tymi dwoma modelami prosiłbym o sugestie.
    Pozdrawiam
  • Moderator Elektrotechnika
    Mogę się wypowiedzieć tylko o odkurzaczu Karcher serii NT bo ma na stanie model większy 72 od 3 lat działa bez zarzutu w trudnych warunkach (sprzątanie rozdzielni) wiec polecam. Może co do worków chciałbym się wypowiedzieć, że cena lepszych oryginalnych trochę droga . A podróby są słabe pękają.
  • Poziom 20  
    Witam.

W firmie posiadam Starmix-a troszkę innego niż ten, o którego pytasz.
    Służy mi 4 lata bez żadnych awarii. Ceny worków to bodajże ok.6 dych za 5 sztuk.
    Odkurza głównie syf w rozdzielni, ale czasami używany był do odciągania pyłu ze zczyszczania gładzi. Z czystym sumieniem mogę polecić
    Karchera nie znam.
  • Poziom 39  
    Jeśli to warsztat samochodowy, to raczej wodny. Zimą i jesienią, jest sporo wody na podłodze, a wszystkie workowe i cyklonowe średnio to znoszą. Do tego możliwe zbieranie płynów ustrojowych, co czasami bywa przydatne. Do tego eksploatacja, raczej bez większych kosztów. Sam używam jakąś leciwą Rowentę z odzysku, kilka razy reanimowaną, ale dalej działa.
  • Poziom 14  
    Witaj, u mnie w firmie budowlanej używamy odkurzaczy Flex oraz Starmixa. Sprzęt używany do szlifowania żyrafami oraz zbierania śmieci budowlanych (gruz itp.) Po długoletniej obserwacji według mnie odkurzacze Starmix-a są lepsze od Flex-a . Żaden z odkurzaczy Starmix-a nigdy nie odmówił posłuszeństwa, natomiast Flex szybko tracił na mocy, słychać łożyska.
    My używamy Starmixa troszkę gorszego niż Twój model....o ile się nie mylę to ten- ISC ARD-1425 EWS STARMIX
    Jego używałem do wypompowania(zbierania) wody z zalanej piwnicy. Jest to odkurzacz który zniesie wszystko. Co do Karchera, niestety nie mam zdania...
  • Poziom 20  
    manta napisał:
    Jeśli to warsztat samochodowy, to raczej wodny. Zimą i jesienią, jest sporo wody na podłodze, a wszystkie workowe i cyklonowe średnio to znoszą. Do tego możliwe zbieranie płynów ustrojowych, co czasami bywa przydatne. Do tego eksploatacja, raczej bez większych kosztów. Sam używam jakąś leciwą Rowentę z odzysku, kilka razy reanimowaną, ale dalej działa.

Oba mogą wciągać wodę, ale zalecają po mokrym osuszyć filtry i zbiornik zanim wciągniemy suchy pył.

Po dzwonie popytam może jakaś promocja po nowym roku będzie na tego STARMIXa jednak.
  • Poziom 14  
    Tego nie trzeba zalecać...to podstawa, aby po użyciu wody wysuszyć filtry i wyczyścić zbiornik :)