Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz STARMIX czy KARCHER ?

kufcio 25 Dec 2015 22:42 5490 6
    kufcio
    Level 20  
    Witam
    Potrzebuje odkurzacz do warsztatu gdzie w 95% będę zbierał suchą ziemie z kół pojazdów rolniczych jak i również opiłki metali spod szlifierki itp.
    Wybrałem dwa modele :
    1. STARMIX ARDL1435 EWS
    2. KARCHER NT 35/1 TACT TE

Oba z otrząsaczami w razie sprzątania w starych budynkach gdzie podłoga sie "zamiata".

Cena i parametry praktycznie to samo. Karcher jako firma jest mi znana a STARMIXa poznałem przy tej właśnie okazji.

Jeśli ktoś miał do czynienia z tymi dwoma modelami prosiłbym o sugestie.
    Pozdrawiam
    Krzysztof Reszka
    Moderator of Electrical engineering
    Mogę się wypowiedzieć tylko o odkurzaczu Karcher serii NT bo ma na stanie model większy 72 od 3 lat działa bez zarzutu w trudnych warunkach (sprzątanie rozdzielni) wiec polecam. Może co do worków chciałbym się wypowiedzieć, że cena lepszych oryginalnych trochę droga . A podróby są słabe pękają.
    beam_beer
    Level 21  
    Witam.

W firmie posiadam Starmix-a troszkę innego niż ten, o którego pytasz.
    Służy mi 4 lata bez żadnych awarii. Ceny worków to bodajże ok.6 dych za 5 sztuk.
    Odkurza głównie syf w rozdzielni, ale czasami używany był do odciągania pyłu ze zczyszczania gładzi. Z czystym sumieniem mogę polecić
    Karchera nie znam.
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeśli to warsztat samochodowy, to raczej wodny. Zimą i jesienią, jest sporo wody na podłodze, a wszystkie workowe i cyklonowe średnio to znoszą. Do tego możliwe zbieranie płynów ustrojowych, co czasami bywa przydatne. Do tego eksploatacja, raczej bez większych kosztów. Sam używam jakąś leciwą Rowentę z odzysku, kilka razy reanimowaną, ale dalej działa.
    mariuszkam
    Level 15  
    Witaj, u mnie w firmie budowlanej używamy odkurzaczy Flex oraz Starmixa. Sprzęt używany do szlifowania żyrafami oraz zbierania śmieci budowlanych (gruz itp.) Po długoletniej obserwacji według mnie odkurzacze Starmix-a są lepsze od Flex-a . Żaden z odkurzaczy Starmix-a nigdy nie odmówił posłuszeństwa, natomiast Flex szybko tracił na mocy, słychać łożyska.
    My używamy Starmixa troszkę gorszego niż Twój model....o ile się nie mylę to ten- ISC ARD-1425 EWS STARMIX
    Jego używałem do wypompowania(zbierania) wody z zalanej piwnicy. Jest to odkurzacz który zniesie wszystko. Co do Karchera, niestety nie mam zdania...
    kufcio
    Level 20  
    manta wrote:
    Jeśli to warsztat samochodowy, to raczej wodny. Zimą i jesienią, jest sporo wody na podłodze, a wszystkie workowe i cyklonowe średnio to znoszą. Do tego możliwe zbieranie płynów ustrojowych, co czasami bywa przydatne. Do tego eksploatacja, raczej bez większych kosztów. Sam używam jakąś leciwą Rowentę z odzysku, kilka razy reanimowaną, ale dalej działa.

Oba mogą wciągać wodę, ale zalecają po mokrym osuszyć filtry i zbiornik zanim wciągniemy suchy pył.

Po dzwonie popytam może jakaś promocja po nowym roku będzie na tego STARMIXa jednak.
    mariuszkam
    Level 15  
    Tego nie trzeba zalecać...to podstawa, aby po użyciu wody wysuszyć filtry i wyczyścić zbiornik :)