Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lodówka Samsung RL41ECSW - Robi zwarcie

MasterD23 26 Gru 2015 12:43 2658 4
  • #1 26 Gru 2015 12:43
    MasterD23
    Poziom 9  

Witam. Posiadam Lodówkę Samsung RL41ECSW, jest to lodówka NoFrost. Opiszę problem od początku. Najpierw zaczął się pojawiać lód w zamrażalniku, ale lodówka działała bez problemu. Przeczytałem na forum, że zapchał się ( zamroził ) wężyk odpływowy, którym woda spływała do pojemnika, gdzie miała odparowywać. Chcieliśmy z żoną odmrozić , ale z braku zimy skrobaliśmy lód z zamrażalki i było ok. Na święta zamrażalnik był pełen. Przy mrożeniu było słychać dźwięk, jakby jakieś urządzenie miało ciężko kręcić czy coś w tym stylu. Wczoraj nagle wyskoczył bezpiecznik różnicowy. Jak się okazało, to lodówka robi zwarcie. Rozebrałem komorę zamrażalnika i doszedłem do tego co robi zwarcie, ale nie wiem co to jest. Czy jakieś czujniki czy coś innego. Przedstawię zdjęcia i napiszę co to jest dokładnie
    Lodówka Samsung RL41ECSW - Robi zwarcie Lodówka Samsung RL41ECSW - Robi zwarcie Lodówka Samsung RL41ECSW - Robi zwarcie Lodówka Samsung RL41ECSW - Robi zwarcie Lodówka Samsung RL41ECSW - Robi zwarcie Lodówka Samsung RL41ECSW - Robi zwarcie Lodówka Samsung RL41ECSW - Robi zwarcie Lodówka Samsung RL41ECSW - Robi zwarcie Lodówka Samsung RL41ECSW - Robi zwarcie Lodówka Samsung RL41ECSW - Robi zwarcie

Biała wtyczka max po lewej, to po jej podłączeniu lodówka robi zwarcie. Od tej wtyczki idą dwa przewody biały i czarny do jakiś srebrnych czujników wlutowanych w rurki. Drugie pytanie. Jak zdemontować korytko, gdzie ścieka woda i jak udrożnić odpływ.
    Proszę o Wasze opinie i rady. Życzę Zdrowych i Wesołych Świąt

0 4
  • Pomocny post
    #2 26 Gru 2015 14:22
    ROBSON33
    Moderator AGD

Prawdopodobnie grzałka dostała upływności, jak nigdy tego nie robiłeś radzę zgłosić się do jakiegoś serwisu AGD.
    Bardzo łatwo uszkodzić :(

0
  • Pomocny post
    #3 26 Gru 2015 14:49
    zibi1971
    Poziom 30  

Witam
    Popieram przedmówcę, wymiana grzałki dla kogoś kto robi to pierwszy raz jest trochę upierdliwa, łatwo coś uszkodzić. Dzwoń po serwis.

1
  • #4 26 Gru 2015 19:41
    MasterD23
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedzi. Jest to grzałka, która rozmraża w środku w komorze zamrażalnika. Zdecydowaliśmy się z żoną na zakup nowej lodówki ze względu, że jest to okres świąteczny no i stara lodówka ma ( miała ) już 7 lat. Docelowo pójdzie na działkę i na wiosnę będzie naprawiona. Koszt sama grzałka z przesyłką około 200zł + robocizna 150zł-200zł. A może jak będę miał więcej czasu to spróbuję sam naprawić.Temat można zamknąć. Dziękuję Wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

0
  • #5 17 Kwi 2018 20:15
    MasterD23
    Poziom 9  

W lodówce została wymieniona grzałka. Lodówka pracuje prawidłowo.

0