logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Konfiguracja 5 ruterów Wifi TP LINK w jednej sieci.

r.keson 27 Gru 2015 10:16 1671 16
REKLAMA
  • #1 15272389
    r.keson
    Poziom 12  
    Posty: 261
    Ocena: 26
    Witam,

    Napotkał mnie taki problem że już bawię się drugi dzień i nie wiem jak połączyć 5 ruterów w jednej sieci tu nadmienię że nie chodzi o powiększenie zasięgu tylko o to żeby to wszystko połączyć w jedną sieć. Przy ruterach jak zaznaczyłem na odręcznym rysunku 4 i 5 nie ma opcji doprowadzić neta kablowo i trzeba to połączyć przez Wifi. Opiszę w skrócie Ruter 1 ma podłączony do WAN net od dostawcy na tym ruterze jest włączone DHCP a na pozostałych jest wyłączone. Ruter 2 i 3 są połączone kablowo przez LAN jak na rysunku i tu mi wszystko śmiga OK natomiast jak połączyć Ruter 4 i 5 to mam problem. Dodam że połączenie Rutera 4 i 5 nie wchodzi w grę ponieważ się nie widzą. Najlepsza konfiguracja to połączenie przez Wifi Ruter 4 z 1 albo 2 ale tu może być słaby zasięg i Ruter 5 z 3 albo 1 ale może być również słaby zasięg.
    Załączniki:
    • Konfiguracja 5 ruterów Wifi TP LINK w jednej sieci. intercyza0002.JPG (887.38 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 15272423
    CHACA
    Poziom 43  
    Posty: 9660
    Pomógł: 875
    Ocena: 457
    Do routerów 4 i 5 trzeba będzie wgrać gargulca. Ustawić jako brama sieciowa, dhcp wifi.
  • REKLAMA
  • #3 15272457
    r.keson
    Poziom 12  
    Posty: 261
    Ocena: 26
    CHACA napisał:
    Do routerów 4 i 5 trzeba będzie wgrać gargulca. Ustawić jako brama sieciowa, dhcp wifi.


    Możesz podrzucić jakiś link do ostatniego dobrego Gargulca bo ostatnio wgrywałem jakiś czas temu i gdzieś mi wszystko się pogubiło.

    Dodano po 3 [minuty]:

    r.keson napisał:
    CHACA napisał:
    Do routerów 4 i 5 trzeba będzie wgrać gargulca. Ustawić jako brama sieciowa, dhcp wifi.


    Możesz podrzucić jakiś link do ostatniego dobrego Gargulca bo ostatnio wgrywałem jakiś czas temu i gdzieś mi wszystko się pogubiło.



    I konfiguruję tak jak na screnie " to jest zrzut ekrany z mojego rutera 1 na nim coś muszę zmieniać ?
    Załączniki:
    • Konfiguracja 5 ruterów Wifi TP LINK w jednej sieci. 12.jpg (98.69 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #4 15272505
    CHACA
    Poziom 43  
    Posty: 9660
    Pomógł: 875
    Ocena: 457
    W 1 nic nie zmieniasz. Dobra i stabilna wersja to 1.6.2.2.
  • REKLAMA
  • #5 15272535
    matek451
    Poziom 43  
    Posty: 31151
    Pomógł: 4337
    Ocena: 5769
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #6 15272728
    r.keson
    Poziom 12  
    Posty: 261
    Ocena: 26
    To się biorę do wgrywania softu na ruterki i zobaczę co na tworzę, a tak przy okazji spytam może wgrać na wszystkie rutery ten soft ?
  • #7 15272742
    CHACA
    Poziom 43  
    Posty: 9660
    Pomógł: 875
    Ocena: 457
    Wystarczy tylko na te dwa.
  • #8 15272744
    r.keson
    Poziom 12  
    Posty: 261
    Ocena: 26
    CHACA napisał:
    Wystarczy tylko na te dwa.


    A zerknij czy tego pierwszego mam dobrze ustawionego
    Załączniki:
    • Konfiguracja 5 ruterów Wifi TP LINK w jednej sieci. Ruter główny.jpg (81.18 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #9 15272765
    CHACA
    Poziom 43  
    Posty: 9660
    Pomógł: 875
    Ocena: 457
    Bez WDS-a, tylko ap.
  • #10 15272801
    r.keson
    Poziom 12  
    Posty: 261
    Ocena: 26
    Pierwszy ruter już hula tylko pytanko czemu na TP-Link TL-WDR4300 v1 ma 11 kanałów a na TP-Link TL-WR740N/ND v4 13 czy to zależy od softu.

    Dodano po 5 [minuty]:

    r.keson napisał:
    Pierwszy ruter już hula tylko pytanko czemu na TP-Link TL-WDR4300 v1 ma 11 kanałów a na TP-Link TL-WR740N/ND v4 13 czy to zależy od softu.


    Zrzut ekranu ruterka wdr 4300 gargoyle wersja 1.8.0 może przez ten soft mam 11 kanałów
    Załączniki:
    • Konfiguracja 5 ruterów Wifi TP LINK w jednej sieci. Ruter_new.jpg (73.57 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Konfiguracja 5 ruterów Wifi TP LINK w jednej sieci. Ruter_new_2.jpg (116.79 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #11 15272822
    bogiebog
    Poziom 43  
    Posty: 24793
    Pomógł: 2569
    Ocena: 1528
    r.keson napisał:
    zemu na TP-Link TL-WDR4300 v1 ma 11 kanałów a na TP-Link TL-WR740N/ND v4 13 czy to zależy od softu.

    Country - poland 13, usa 11
  • #12 15272851
    r.keson
    Poziom 12  
    Posty: 261
    Ocena: 26
    bogiebog napisał:
    r.keson napisał:
    zemu na TP-Link TL-WDR4300 v1 ma 11 kanałów a na TP-Link TL-WR740N/ND v4 13 czy to zależy od softu.

    Country - poland 13, usa 11


    No chyba nie na jednym i drugim ruterze w zakładce gargoyle Czasz mam takie same strefy czasowe EUROPA i bez zmian, chyba ze to gdzie indziej trzeba zmienić

    Dodano po 32 [minuty]:

    No to panowie mam dalej zabawę Ruter główny 1 jest połączony z Ruterem 4 i tu wszystko hula pięknie. Natomiast wgrałem nowy soft do Rutera 5 i chcę go połączyć z Ruterem 3 jak na rysunku i lipa nie pokazuje mi sieci wifi natomiast jak go połączę z Ruterem 1 to wszystko działa tylko tak nie mogę zrobić ponieważ Ruter 5 jest w zasięgu tylko Rutera 3 i 2 a na nich jest orgyinalny soft tp linka. Jakieś wskazówki dalej....
  • #13 15272951
    CHACA
    Poziom 43  
    Posty: 9660
    Pomógł: 875
    Ocena: 457
    Wyłączony serwer dhcp na 3 masz czy włączony.
  • REKLAMA
  • #14 15272954
    r.keson
    Poziom 12  
    Posty: 261
    Ocena: 26
    r.keson napisał:
    bogiebog napisał:
    r.keson napisał:
    zemu na TP-Link TL-WDR4300 v1 ma 11 kanałów a na TP-Link TL-WR740N/ND v4 13 czy to zależy od softu.

    Country - poland 13, usa 11


    No chyba nie na jednym i drugim ruterze w zakładce gargoyle Czasz mam takie same strefy czasowe EUROPA i bez zmian, chyba ze to gdzie indziej trzeba zmienić

    Dodano po 32 [minuty]:

    No to panowie mam dalej zabawę Ruter główny 1 jest połączony z Ruterem 4 i tu wszystko hula pięknie. Natomiast wgrałem nowy soft do Rutera 5 i chcę go połączyć z Ruterem 3 jak na rysunku i lipa nie pokazuje mi sieci wifi natomiast jak go połączę z Ruterem 1 to wszystko działa tylko tak nie mogę zrobić ponieważ Ruter 5 jest w zasięgu tylko Rutera 3 i 2 a na nich jest orgyinalny soft tp linka. Jakieś wskazówki dalej....


    I widzę teraz ze strasznie mi zmuliło neta jak mam podłączone Rutery 5 i 4 do Rutera 1 a tak być nie może

    Dodano po 1 [minuty]:

    CHACA napisał:
    Wyłączony serwer dhcp na 3 masz czy włączony.


    Na 3 mam wyłączony
  • #15 15273054
    CHACA
    Poziom 43  
    Posty: 9660
    Pomógł: 875
    Ocena: 457
    To nie przydzieli adresu pozostałym tylko robi to 1 router.
  • #16 15273066
    r.keson
    Poziom 12  
    Posty: 261
    Ocena: 26
    CHACA napisał:
    To nie przydzieli adresu pozostałym tylko robi to 1 router.


    To mam na Ruterze 3 włączyć DHCP ?
  • #17 15274643
    r.keson
    Poziom 12  
    Posty: 261
    Ocena: 26
    Koledzy włączyłem na Ruterze 3 DHCP z puli 192.168.1.81 do 91 a na Ruterze głównym czyli 1 mam pulę DHCP 192.168.1.50 do 80 i z tego co widzę to czasami na ruterze 3 i za nim ginie net w logach jak patrzę na ruterze 3 to są ip i mac adresy które są wpięte do Ruterów 1,2 i 4 czy to zjawisko normalne ?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik ma problem z konfiguracją pięciu routerów TP-Link w jednej sieci, gdzie routery 4 i 5 muszą być połączone przez Wi-Fi, ponieważ nie ma możliwości podłączenia ich kablowo. Router 1 jest głównym routerem z włączonym DHCP, a pozostałe mają DHCP wyłączone. Użytkownik otrzymuje porady dotyczące wgrania alternatywnego oprogramowania Gargoyle na routery 4 i 5, co ma umożliwić ich prawidłowe połączenie. Wskazówki obejmują również ustawienia DHCP na routerze 3 oraz problemy z przydzielaniem adresów IP. Użytkownik zauważa problemy z zasięgiem i stabilnością połączenia, a także różnice w liczbie kanałów Wi-Fi między różnymi modelami routerów.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA