Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modem Alcatel onetouch L850V - Bardzo wolny internet

ShadowRaven 28 Dec 2015 11:27 2949 9
 • #1
  ShadowRaven
  Level 7  
  Witam.Posiadam internet w Play formuła smartfon rodzina unlimited z nielimitowanym internetem LTE, z transferem do 50GB. Mam modem Alcatel onetouch L850V który powinien bez problemu odbierać internet LTE, jednak tak się nie dzieje. Jedyne na co mogę liczyć to HSPA+ lub UMTS z prędkością 0,3-0,6MBs. Dzwoniłem w tej sprawie do Play-a, ale odpowiedzieli mi oni że na internet nie ma nałożonych żadnych ograniczeń i wszystko powinno działać dobrze. W czym w takim razie leży problem?
 • #2
  mbo
  VIP Meritorious for electroda.pl
  W jakim miejscu to testujesz ?
  Skąd pewność, że tam jest zasięg LTE ?
 • #3
  ShadowRaven
  Level 7  
  Dzwoniłem w tej sprawie do konsultanta i rzeczywiście w mojej lokalizacji nie ma zasięgu LTE dla Play-a, ale powinna być możliwość korzystania z internetu LTE z sieci T-mobile której przekaźnik jest bardzo blisko, jednak kiedy próbuje się z nią połączyć zawsze wyskakuje: ,,Błąd!". Czym to może być spowodowane?
 • #4
  matek451
  Level 43  
  Mylisz się i to bardzo. Formuła Rodzina to taryfa głosowa. W niej pakiety internetowe działają na sieci własnej LTE i 3G Play oraz w roamingu krajowym ale tylko na 3G. Żaden partner roamingowy nie wpuszcza taryf głosowych i internetowych Play do swojej sieci LTE. W roamingu z T-Mobile możesz korzystać tylko na 3G. Jaka to miejscowość?
 • #6
  matek451
  Level 43  
  Konsultant oczywiście nawet o zasięgu własnej sieci nie ma zielonego pojęcia. Jeśli to Rokocin koło Starogardu to posiadasz zasięg LTE w Play. Realizowany ze Starogardu, BTS-y LTE1800Play przy Zblewskiej 29 i w centrum miasta. Nie działa ten przy Lubichowskiej 174, to nowe pozwolenie z września tego roku. Zasięg LTE oczywiście na zewnątrz i potrzebna antena Dual LTE 1800MHz. Ale ty nic z tym nie zrobisz bo nie wiadomo czemu zafundowałeś sobie złoma zwanego Alcatel L850, który złącz anten zew. nie posiada. Skąd wziąłeś ten wynalazek? Możesz korzystać z 3G w Play na nim ale w technologii UMTS900 z HSPA+ i BTS-a przy Zblewskiej. Ale lepsze wyjście to włączenie roamingu T-Mobile na 3G i połączenie z UMTS2100 i HSPA+DC z NetWorks BTS ze Skośnej 14 w Starogardzie. Choć w domu szanse małe bo będzie cię zrzucać do UMTS900 z HSPA+ z tej samej lokalizacji. Prawda jak widać jest zupełnie inna niż opowiadają konsultanci Play.
 • #8
  matek451
  Level 43  
  Najpierw na tym Alcatelu ustaw tylko LTE i sprawdź jak działa LTE od Play na zewnątrz domu oraz w pobliżu BTS-a na Zblewskiej 29. To pozwoli sprawdzić jakich prędkości można spodziewać się na LTE Play przy prawidłowych parametrach sygnału. Od tego uzależnione dalsze kroki, tj. zakup modemu/routera z LTE i anteny Dual LTE 1800MHz o odpowiednim zysku. W technice radiowej to testy mają decydujące znaczenie. Internet ma być używany tylko na jednym urządzeniu czy ma być sieć w domu? Jaki budżet?
 • #9
  ShadowRaven
  Level 7  
  Na zewnątrz domu nadal nie łapie LTE, dopiero po podjechaniu trochę do anteny zaczął działać. Prędkość pobierania wtedy wynosiła ok. 25Mbs w porównaniu do 0,2-0,6 Mbs w domu. Jeśli chodzi o budżet to oczywiście chciałbym jak najtaniej, ale najważniejsze żeby sprzęt dobrze działał.
 • #10
  matek451
  Level 43  
  Antena to koszt 200 zł, do tego modem/ router z LTE. Najtaniej za 100-120 zł modem E3372s-153( zwykły lub HiLink). Ten ma złącza anten zew. Za 160-200 zł kupisz mobilny routerek LTE ( nie polecam do zastosowań domowych). Najdrożej wypada stacjonarny router LTE. Koszt od 250 zł ( za E5180As-22-pochodzi z Plusa) do 350-400 zł za B315s-22. Na modemie nie będziesz miał domowej sieci WiFi. Każdy z nich wymaga zew. anteny Dual LTE 1800MHz.