Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki STX jak je razem połączyć?

mierzol1235 30 Gru 2015 19:43 858 10
  • #1 30 Gru 2015 19:43
    mierzol1235
    Poziom 4  

Witam, chce zbudować kolumny głośnikowe (2)

mam upatrzone głośniki..

Niskotonowy - http://stx.pl/w-25-200-8-mc.html

Średniotonowy - http://stx.pl/m-15-120-8-mc.html

Wysokotonowy - przecietny krzykacz 100 watt. rms 50 watt..

wiem, że musze je podłączyć pod zwrotnice trójdrożną..

i tu pytanie..

Niskotonowiec 200 watt(max) 100 watt (RMS) 8Ohm

i
    Średniotonowiec 120 watt(max) 60 watt(RMS) 8 Ohm

jeśli razem będą grać, to w pewnym momencie, kiedy zrobie bardzo głośno średniotonowiec nie zacznie nie dawać rady? rzężeć?
    mają być podłączone pod zwrotnice, to zwrotnica zapobiegnie męczeniu tego słabszego głośnika?

i druga sprawa to zwrotnica..

jeśli ma 100 watt i głośniki w kolumnie nie przekraczają 100 watt RMS to będzie znaczy, ze zwrotnica jest idealna pod ten zestaw?
    i czy zwrotnica będzie blokowac nadmiar prądu do słabszych głośników (średnio i wysokotonowych) ona sie jakoś dostosowuje pod słabsze głośniki?

Zwrotnica oczywiście firmy STX, bo ma parametry pod te głośniki.

Upatrzyłem głośniki STX, bo na forach ludzie mówią, że za te pieniądze to są najporządniejsze głośniki.

Jaka jest wasza opinia i czy ktoś mi tutaj odpowie na te pytania i ewentualnie doradzi?? z góry dzięki.

0 10
  • Pomocny post
    #2 30 Gru 2015 19:56
    mariuszp19
    Poziom 31  

Rola zwrotnicy w uproszczeniu jest taka jak opisałeś. Bardzo ważne jest dobranie właściwych parametrów zwrotnicy do głośników, no i oczywiście obudowa. Jeśli sam chcerz się pobawić w budowę kolumn - skorzystaj z gotowych projektów.

0
  • #3 30 Gru 2015 21:21
    marcin55246
    Poziom 24  

mierzol1235 napisał:

Błąd, bo wysokotonowy, niekiedy ratuję cały zestaw.

Mała lektura, po lewej stornie masz archiwum audiomania.info, poczytaj trochę o zwrotnicach.

Obejrzyj również

0
  • #4 31 Gru 2015 02:31
    BlackFarmer
    Poziom 7  

marcin55246 napisał:
    mierzol1235 napisał:

Błąd, bo wysokotonowy, niekiedy ratuję cały zestaw.

Mała lektura, po lewej stornie masz archiwum audiomania.info, poczytaj trochę o zwrotnicach.

Obejrzyj również

Wgl każdy głośnik może uratować zestaw. Przede wszystkim jedna z najważniejszych elementów zestawu głośnikowego, zwrotnica. Dlatego dobór jej musi być jak najbardziej adekwatny do twoich przetworników.

Pamiętaj że taki "przeciętny" krzykacz może również zepsuć brzmienie całego zestawu. Dlatego możesz się zastanowić nad czymś bardziej konkretnym :)

0
  • #5 31 Gru 2015 08:11
    Arkadyo
    Poziom 29  

Szkoda kasy na takie diy - u stxa dostaniesz podobny zestaw z dopasowaną zwrotnicą za mniejszą kasę niż wyjdzie Ci diy. Zastanów się... Diy się opłaca na drogich przetwornikach.

0
  • #6 31 Gru 2015 12:55
    mierzol1235
    Poziom 4  

Arkadyo napisał:
    Szkoda kasy na takie diy - u stxa dostaniesz podobny zestaw z dopasowaną zwrotnicą za mniejszą kasę niż wyjdzie Ci diy. Zastanów się... Diy się opłaca na drogich przetwornikach.

a Jaki zestaw kolumn byś polecał tak do 400 zł?o podobnych osiągach głośników, co na górze dałem.

znalazłem coś takiego, cena 355zł za 2 kolumny
    http://allegro.pl/

posiadam amplifier - Universum DPL 155

będą dobrze współgrać?

0
  • Pomocny post
    #7 31 Gru 2015 13:36
    marian133
    Poziom 37  

Te kolumny z linku i podobne sobie odpuść, chyba że lubisz jazgot i łubu dubu.

Tu masz najtańsze kolumny 3way które warto kopiować: http://diyaudio.pl/showthread.php/24374-quot-...-do-wyboru-do-koloru-%29-projekt-by-raven1985

0
  • Pomocny post
    #8 01 Sty 2016 03:43
    BlackFarmer
    Poziom 7  

[quote="mierzol1235"]

Arkadyo napisał:

VoiceKraft. Unikać jak ognia... Jest za tę cene znacznie lepsze rozwiązanie.. Np Altony

Możesz spróbować zrobić z tych STX'ów jakieś fajne kolumny bo STX ani hitem ani shitem nie jest. Można na tych przetwornikach przy odpowiednim obliczeniu kolumny zrobić całkiem ciekawy zestaw. Możesz spróbować i zaryzykować, oraz możesz również nie ryzykować i kupić coś markowego co nie jest tzw. Crappem.

0
  • #9 01 Sty 2016 11:25
    mierzol1235
    Poziom 4  

[quote="BlackFarmer"]

mierzol1235 napisał:
    Arkadyo napisał:

VoiceKraft. Unikać jak ognia... Jest za tę cene znacznie lepsze rozwiązanie.. Np Altony

Możesz spróbować zrobić z tych STX'ów jakieś fajne kolumny bo STX ani hitem ani shitem nie jest. Można na tych przetwornikach przy odpowiednim obliczeniu kolumny zrobić całkiem ciekawy zestaw. Możesz spróbować i zaryzykować, oraz możesz również nie ryzykować i kupić coś markowego co nie jest tzw. Crappem.

Co mi polecasz do 350-400 zł? ale muszą mieć mocny bass i czysty dźwięk..

0
  • #10 01 Sty 2016 16:38
    marcin55246
    Poziom 24  

mierzol1235 napisał:
    mocny bass i czysty dźwięk..

Wiesz, że to odczucie subiektywne?
    Ja od siebie mogę polecić Ci kolumny Heco z serii Interior reflex. Dla mnie spełniają Twoje kryteria, ale jakie dla Ciebie będzie, tego nie mogę Ci powiedzieć.

0
  • #11 01 Sty 2016 19:56
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Temat wyczerpany, poza tym założony w sprawie zakupu zestawów głośnikowych.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo