Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stara instalacja - Probowka świeci na dwóch przewodach

Sokol1922 08 Sty 2016 14:01 1968 4
  • #1 08 Sty 2016 14:01
    Sokol1922
    Poziom 3  

Witam zacznę od tego że mam w mieszkaniu stare korki na wykrecanie. Pod moją nieobecnośc koledze jeden wysiadł wiec poradziłem by zrobił tak aby tylko lodówka działała a ja przywiozę na wymianę za dwa dni. No i tak coś namieszal że nie wiem. Ogólnie korków jest 6 -> dwa odpowiadają za gniazdka, dwa środkowe nie wiem za co bo jak je wykrece to nic się nie zmienia, no i dwa jeszcze za światło. Problem jest tego typu że w jednym pomieszczeniu we wszystkich gwiazdach jest ok tylko jedno które jest połączone z taką lampka naścienne pokazuje mi napięcie na dwóch przewodach. Myk z żarówka tez nic nie daje bo się nie świeci. Dodam że ta lampka tez nie działa. Tam z kolei pokazuje mi prąd na niebieskim kablu gdzie wydaje się że to minus a na czarnym nic. To samo -myk z żarówka nie działa. Dodam że przy wykrecaniu tych korków a zajęło mi to trochę czasem było tak że i w żyrandolach był prąd tu i tu ale coś pozmieniałem i gra. Nie wiem co z tym dalej robić? Może to mieć coś wspólnego z ułożeniem tych bezpieczników? A no i pytanko czy 20A to nie za dużo? Tylko takie były na wymianę i takie wkręcilem. No i czego te środkowe korki są od niczego?

0 4
  • Pomocny post
    #2 08 Sty 2016 14:07
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

1. Poprawić post. Nie można nic zrozumieć. Bełkot i same błędy.
    2. Wezwać elektryka. Z Twoją wiedzą na temat prądu, nie zostaniesz "bohaterem domu".

0
  • Pomocny post
    #3 08 Sty 2016 14:08
    m fox
    Poziom 23  

Sokol1922 napisał:
    No i czego te środkowe korki są od niczego?

To trzeba spytać wróżki albo elektryka, który to sprawdzi na miejscu.
    Sokol1922 napisał:
    A no i pytanko czy 20A to nie za dużo?

Prawdopodobnie tak. Jakie zabezpieczenie jest przed licznikiem ? Jakie bezpieczniki były wcześniej?
    Sokol1922 napisał:
    Problem jest tego typu że w jednym pomieszczeniu we wszystkich gwiazdach jest ok tylko jedno które jest połączone z taką lampka naścienne pokazuje mi napięcie na dwóch przewodach.

Problemem jest prawdopodobnie uszkodzony przewód zerowy.
    Wykręć żarówkę w tej lampce to i napięcie będzie na jednym przewodzie.
    Zmierz napięcie miernikiem a nie "neonówką".

0
  • Pomocny post
    #4 08 Sty 2016 14:17
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

m fox napisał:
    Sokol1922 napisał:
    A no i pytanko czy 20A to nie za dużo?

Prawdopodobnie tak. Jakie zabezpieczenie jest przed licznikiem ?
    Nie prawdopodobnie tylko na pewno.

m fox napisał:
    Sokol1922 napisał:
    Problem jest tego typu że w jednym pomieszczeniu we wszystkich gwiazdach jest ok tylko jedno które jest połączone z taką lampka naścienne pokazuje mi napięcie na dwóch przewodach.

Problemem jest prawdopodobnie uszkodzony przewód zerowy.
    Jednak lepiej, aby sprawdził to ktoś co się na tym zna. I "prawdopodobnie" na pewno poradzi sobie z tym problemem.

0
  • #5 08 Sty 2016 14:37
    Sokol1922
    Poziom 3  

No a 16 może być? Bo takie były gdzieś wkrecone (tylko nie wiem gdzie bo kolega pokręcił) tak samo jak 20. Po prostu takie mi właściciel zostawił. Pewnie "watowanie" to nie najlepszy pomysł? Bo mam takie cieniutkie druciki.....
    A no i co może się stać jeszcze w przypadku gdy dam 16 na plusie a 20 na minusie? :D albo odwrotnie.... Tak hipotetycznie ....

Proszę poprawić pisownię , interpunkcję i jednostki miar.
    Moderator ; Krzysztof Reszka

0