Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki piekarnik do zabudowy ale nie Siemens i nie Bosch

Zukes 12 Jan 2016 09:32 4113 1
Bosch
    Zukes
    Level 10  
    Niestety wychodzę z marek Siemens i Bosch. Cały sprzęt tych firm jaki mam w domu po 2 latach się sypie.
    Poszukuję zatem piekarnika z możliwie najdłuższą gwarancją, który podoła intensywnemu pieczeniu w tym chleba (270C).

Teleskopowe prowadnice mile widziane. Elektronika możliwe ograniczona do minimum.

Zasilanie 230V. Szerokość 60cm.
    Do zabudowy
  • Bosch
    Przemeek1988
    Level 22  
    Bosch/Siemens jest dobry ,ale w sprzęcie "wodnym" (pralki, zmywarki etc)
    W przypadku piekarnika polecam z własnego doświadczenia AEG/ Electrolux (modele z niemieckiej fabryki AEG), m.in:
    Electrolux EOA45551OW
    Electrolux EOC45651OX
    Electrolux EOB5351AOX
    Electrolux EOA45551OX
    Electrolux EOA45751OX
    AEG BP501302PM

Dlaczego AEG/Electrolux? Bo w piekarnikach (tych produkowanych w Niemczech) osiągnęli poziom marki Miele: Równo pieczą (to niestety nie każdy piekarnik jest w stanie zagwarantować), świetne wykonanie (jedynym minusem w wykonaniu w modelach ,które wymieniłem jest ramka dookoła przycisków - w nowym modelach jest trochę luźna), ścianki katalityczne ,świetnie zrobiony system prowadnic- chodzą lekko i płynnie, termoobieg z prawdziwego zdarzenia- czyli grzałka+ wentylator ,bajery w postaci sondy, można rozgrzać do 275*C, dobre oświetlenie wnętrza - dwa punkty świetlne, ciche domykanie drzwi.

U mnie od 4 lat jest Electrolux EOB64201X -zero awarii (wiem ,że 4 lata to niedługo, ale piecze rewelacyjnie).