Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Touran ciężko odpala podczas mrozów

tedi148 27 Jan 2016 15:14 1290 8
    tedi148
    Level 8  
    Witam wszystkich.Problem mój polega na tym że z chwilą gdy temperatury spadną poniżej zera mój touran ma problemy z rodruchem.Akumulator wymieniony na nowy,rozrusznik po wymianie wirnika i przeglądzie,do diesla wlewam stp-plyn p.zamarzaniu,Zastanawiam się czy sprawne są świece żarowe,ale nie wiem jak je sprawdzić.Może ktoś miał podobny problem i mi pomoże.Drugi problem ,aczkolwiek nie taki ważny to taki że przestała mi działać akustyczna i wizualna sygnalizacja niezapietych pasów bezpieczeństwa kierowcy.Gdzie można szukać przyczyny tej usterki?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Computer ControlsComputer Controls
    GBW
    Level 29  
    Gdy diesel ma problemy z odpalaniem przy niskich temperaturach to w większości winne są świece.
    Sprawdzić można zwykłą żarówką. Zasilamy swiecę od plusa akumulatora przez żarówkę 5-20W, jak swieci to dobra. Nie zapomnij oczywiście odłączyć świec od sterownika.
    tedi148
    Level 8  
    Można trochę jaśniej? Jestem laikiem.Czyli zasilam zarowke plusem z aku, a minusem ze świecy? Gdzie jej szukać?czy zapłon ma być włączony?jak odlaczyc świecę od sterownika?
  • Computer ControlsComputer Controls
    decybel91
    Level 41  
    Akurat w tym aucie diagnoza komputerowa pokaże które świece są niesprawne.
    tedi148
    Level 8  
    Komputer nie pokazuje żadnego błędu
    GBW
    Level 29  
    tedi148 wrote:
    Można trochę jaśniej? Jestem laikiem.Czyli zasilam zarowke plusem z aku, a minusem ze świecy? Gdzie jej szukać?czy zapłon ma być włączony?jak odlaczyc świecę od sterownika?

Widzę że lepiej zostaw to komuś kto się na tym zna.
    tedi148
    Level 8  
    Toś mi pomógł.
    ciuqu
    Level 36  
    GBW wrote:
    Gdy diesel ma problemy z odpalaniem przy niskich temperaturach to w większości winne są świece.
    Sprawdzić można zwykłą żarówką. Zasilamy swiecę od plusa akumulatora przez żarówkę 5-20W, jak swieci to dobra. Nie zapomnij oczywiście odłączyć świec od sterownika.

Nie koniecznie, świeca będzie brać prąd a nie nagrzewa się końcówka tylko nie wiadomo co. Podepnij pod Vaga i sprawdź jaką temperaturę widzi ECU, sprawdź wartość Synchro angle, ale przy sprawnym silniku nie powinno robić problemów.

Rozumiem że zima wraca więc znów odgrzewasz kotleta bo temat trochę już stary.
    tedi148
    Level 8  
    Witam ,teraz dopiero po kilku latach udało się mojemu mechanikowi znależć przyczynę ciężkiego rozruchu i ciągłego niedoładowania akumulatora.Okazało się że kabel łączący silnik z masą miał żle zaprasowane kabeloczko na przewodzie i miał luz,w związku z tym bł spadek przewodności na tym kablu.Po jego wymianie wszystko jest idealnie,alternator ładuje ponad 14 voltami-dotychczas było to max. 13,7 v.