Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Która spawarka inwertorowa 1 z 3

08 Lut 2016 14:57 6612 4
  • Poziom 8  
    Witam. Zwracam się z szybkim pytaniem.
    Która z tych trzech spawarek waszym zdaniem będzie właściwym zakupem.

Moje potrzeby.
    - Pospawanie szklarni (stal kontowniki)
    - Naprawa ogrodzenia i bramy
    - Spawanie ramy rowerowej
    - małe lekkie konstrukcje przydomowe

Do wyboru

OPCJA 1
    Inwerter Power UP 160 A (sprawność 60%) - gwarancja dwa lata CENA 400zł
    Link do produktu http://www.toya24.pl/spawarka-inwerterowa-mma-igbt-160a.html

OPCJA 2
    Inwerter Duratech arc-180a (sprawność 180A-40% 140A-100%) Juz nie oferowana w sprzedaży - gwarancja z paragonu pierwszego własiciela jeszcze 1,5 roku. Ponoć nie używana. Dodatkowo paczka elektrod i maska. CENA 370 zł
    Bardzo podobna do
    Link http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-...arki/spawarka-inwertorowa-dedra-mma-180a.html

OPCJA 3
    inwerter Magnum POWER VIP 160A/60% najlżejsza bo jedynie 2,7 kg.
    Do tego maska szczotka i elektrody CENA 420zł

Link do produktu
    http://www.sabtech.pl/spawalnictwo/spawarki-i...warka-inwertorowa-powervip-3000-magnum-detail

Z góry informuję o tym że wiem jakiej klasy są to sprzęty i że wybór jest raczej między kaszlem a katarem. Niemniej jednak są to inne, różne sprzęty i może ktoś bardziej doświadczony podpowie przy wyborze.
    Z góry dzięki za odpowiedzi
  • Poziom 18  
    Moim skromnym zdaniem co byś nie kupił to raczej szału nie będzie. Wszystko zależy od jakości zastosowanych elementów. Czyli coś na zasadzie chybił trafił. Jedynie można się pocieszać że sprzęt posiada gwarancję i będzie go można reklamować jak padnie.
  • Poziom 26  
    To co napisałeś kręci się koło 400 zł, to trochę mało na spawarkę inwertorową. Jakieś 2 lata temu kupiłem spawarkę firmy Dedra z max prądem spawania 180A za niecałe 500zł. Sprawuje się wyśmienicie. Spawarki tej marki mają regularnie promocje w Castoramie. Sprawdziłem cenę aktualną mojej i jest to nieco powyżej 600 stów. Proponuję Ci zakup Dedry z prądem 160A (takie są też Twoje propozycje) - ma symbol Dedra 160A IGBT DESI178BT i w necie ma cenę ok. 550 zł. Najpierw jednak zadzwoń do Castoramy ile kosztuje u nich, może będzie mniej, a może będzie akurat promocja. Nie bez znaczenia jest 4 letnia gwarancja.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Wybrałem opcję numer 1.
    Czekam na przesyłkę.
    Zgadzam się że najlepszym wyborem jest Dedra ale z uwagi na konieczność dokupienie przedłużacza, maski, elektrod, rękawic itp to już znacznie powyżej mojego limitu finansowego.

Jak się zajedzie to przynajmniej w boju a nie ze starości na regale :)
    Zdam obszerną relację. Dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 8  
    ok. Szybka relacja.
    SPAWARKA 100% ok.

Wentylator pracuje przez cały czas
    bardzo bardzo czułe pokrętło prądu
    Krótki kabel masowy
    Beznadziejny młoteczek i szczotka

Trudno mi porównać z innymi spawarkami bo nie miałem doświadczenia i to były moje pierwsze spawy ale...

Miałem w domu łom ok 100cm i bez problemu ciągnąłem spaw za spawem elektrodą 2mm aż cały łom był czerwony, spawarka wytrzymał to bez problemu i nie wykazywała niepokojących objawów.

Potem spwawałem poprzeczki z profili 40x27 ale tutaj były jedynie krótkie odcinki.

Czasem mam problem z pierwszym zapaleniem łuku ale to raczej przez słabą maskę i brak wprawy, może ten system łatwego startu załatwił by sprawę... o ile jest albo go nie ma bo sam nie wiem.

POLECAM do domowego majsterkowania.

W planach mam szklarnie do odbudowy a tam są już fest masywne profile i wiecej spawania, jak jej nie zamęczę to opiszę.