Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio 1.2 2007 rok

DamianEBE 19 Lut 2016 21:24 1293 2
  • #1 19 Lut 2016 21:24
    DamianEBE
    Poziom 2  

Witam.

Jak zauważyłem temat pojawiał się niejednokrotnie na forum, ale mimo to postanowiłem opisać objawy mojego autka Renault Clio 1.2 2007 rok.
    Moi drodzy forumowicze, problem polega na tym, iż od jakiegoś czasu autko szleje. Mianowicie obroty od ok 3 miesięcy falują od mniej więcej 400 do 800 na PB i LPG, ale nie gasł aczkolwiek wczoraj i dziś już zgasł. Auto w trakcie jazdy ma coś takiego, że jedziesz pewną prędkością odpowiednią dla danego biegu i nagle dodajesz gaz i auto w ogóle się nie zbiera tylko poszarpie i zamiast rosnących obrotów auto się trzęsie...
    Po drugie wyskakuje mi komunikat SPRAWDŹ UKŁAD WYDECHOWY podejrzewam katalizator, ale mogę się mylić.
    Proszę o poradę w tej sprawie, mam nadzieję, że jeszcze dziś ktoś mi coś podpowie bo od jutra z samego rana biorę się za szukanie przyczyny :/

Autko było podpinane pod komputer oto wynik:

DF436 wykryto wypadające zapłony, obecny
    DF062 cylinder 4 z wypadaniem zapłonów, EOBD, obecny

Zaznaczę iż kable, cewka oraz świece wymieniłem ale wciąż to samo.
    Podejrzewam sondę lambdę, silnik krokowy, zapchany kataizator, bądź brudna przepustnica.

Pozdrawiam ;)

0 2
  • #2 19 Lut 2016 21:36
    jawiczka
    Poziom 27  

Miałem podobny problem w takim clio tylko wypadanie zapłonów cylinder 2, okazała się uszkodzona głowica silnika (wypalone zawory), sprawdź ciśnienie sprężania.

3
  • #3 19 Lut 2016 21:41
    DamianEBE
    Poziom 2  

No to mnie teraz można powiedzieć, zabiłeś odpowiedzią :shocked!:

0
  Szukaj w 5mln produktów