logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Peugeot 307 1.6 HDI 109KM - Olej silnikowy cieknie spod wtrysków po wymianie uszczelek

artur1792 22 Lut 2016 14:36 262224 98
Najlepsze odpowiedzi

Dlaczego po wymianie uszczelek nadal wycieka olej spod wtrysków w 1.6 HDi i co trzeba sprawdzić, żeby to skutecznie usunąć?

Najczęściej problem nie leży w samych wtryskach, tylko w nieszczelnej pokrywie zaworów albo w szpilkach mocujących wtryski, przez które olej podcieka do „studni” wtrysków [#15461665][#16718272][#18333584] Najpierw trzeba dokładnie umyć silnik i ustalić, skąd pojawia się pierwszy ślad oleju, bo bez tego łatwo wymieniać części po kolei bez efektu; pomaga też posypanie podejrzanych miejsc talkiem lub mąką [#15460490][#15469666] Uszczelniacz przy wtrysku musi uszczelniać zewnętrzną powierzchnię rurki/studni w głowicy, a nie sam wtryskiwacz, i powinien być montowany po założeniu pokrywy odpowiednim przyrządem — jeśli jest założony źle, będzie dalej ciekło [#16460566][#16462010][#16488513] Jeśli olej wychodzi spod szpilek, kilku użytkowników skutecznie uszczelniło je środkiem do gwintów typu Loctite 243 albo silikonem pod kołnierzem szpilki; w innych przypadkach winna była sama pokrywa zaworów/dekiel, który trzeba było wymienić [#16718272][#17277312][#17322463][#20477939] Warto też sprawdzić odmę, bo jej przedmuchy mogą nasilać wycieki i pchać olej w okolice wtrysków [#17190280]
REKLAMA
  • #1 15460359
    artur1792
    Poziom 10  
    Posty: 78
    Ocena: 52
    Dzień dobry

    Posiadam peugeota 307 1.6 HDI 109KM, przebieg około 240tys. km. Z pod wtrysków cieknie mi olej silnikowy, z tego co czytałem na forach jest to typowa usterka dla tego silnika i wystarczy zmienić uszczelniacze i miedzianą podkładkę i powinno być wszystko ok. Mechanik zmienił te rzeczy i dalej się leje, poprawiał to już 3 razy i ostatnim razem mówił, że już zmienił wszystkie uszczelki jakie się tylko dało przy wtryskach oraz uszczelkę pod pokrywą zaworów. Po przejechaniu nie całych 100 km w "rowkach" w okolicach wtrysków nazbierało się już dużo oleju i znowu będę oddawał do mechanika żeby coś zrobił, chociaż mówił, że już nie ma pojęcia co to może być.... Tutaj zdjęcia jak to wygląda:
    Peugeot 307 1.6 HDI 109KM - Olej silnikowy cieknie spod wtrysków po wymianie uszczelek Peugeot 307 1.6 HDI 109KM - Olej silnikowy cieknie spod wtrysków po wymianie uszczelek Peugeot 307 1.6 HDI 109KM - Olej silnikowy cieknie spod wtrysków po wymianie uszczelek
    Na zdjęciach może nie wygląda to aż tak źle, ale ten olej sie tam zbiera i później przelewa się z tych rowków i pół silnika jest ubrudzone w oleju. Ten olej zbiera się też w tych rowkach za wtryskami tylko, że na zdjęciach nie są suche bo zdjęcia zrobione są zaraz po naprawie, jak przejadę więcej km to dookoła wtrysków będzie wszystko zalane....

    Gdzieś na forum forda czytałem, że ktoś też tak miał, że nie mógł naprawić bo się lało cały czas i śruby które mocują wtryski wkręcił na silikon i to pomogło, ale jak mówiłem o tym mechanikowi to powiedział, że to na pewno nie ze śrub się leje....

    Ktoś miał podobny problem i udało mu się naprawić?

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 15460406
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #3 15460469
    artur1792
    Poziom 10  
    Posty: 78
    Ocena: 52
    Raczej nie widać żeby się jakiś dymek wydostawał z okolic wtrysków, w aucie jak się jedzie też nie czuć zapachu spalin.
  • REKLAMA
  • #4 15460490
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #5 15460507
    marek1977
    Poziom 33  
    Posty: 1860
    Pomógł: 204
    Ocena: 709
    Jak wyszly wtryski za pierwszym razem? Może wyszły z tulejkami??
  • #6 15461599
    ftp.kowal
    Poziom 36  
    Posty: 2945
    Pomógł: 329
    Ocena: 1836
    Wpisz w GOOGLE simeringi wtryskiwaczy 1.6 HDI i będziesz wiedział co masz do wymiany.
  • #7 15461665
    milejow

    Poziom 43  
    Posty: 13069
    Pomógł: 1559
    Ocena: 5131
    Najczęściej cieknie spod plastikowej pokrywy w której jest wlew oleju do silnika, pod wtryskiem nie ma skąd cieknąć olej bo wtrysk siedzi w komorze spalania i nie ma kontaktu z olejem.
    Konto firmowe:
    Działalność własna
    Mętów 99, Lublin, 20-388
  • #8 15462238
    marek1977
    Poziom 33  
    Posty: 1860
    Pomógł: 204
    Ocena: 709
    Taaa tylko wtryskiwacz siedzi w tulei która można wyrwać wyjmując wtryskiwacz.
  • #9 15462824
    artur1792
    Poziom 10  
    Posty: 78
    Ocena: 52
    Cytat:
    Jak wyszly wtryski za pierwszym razem? Może wyszły z tulejkami??


    Z tego co mówił to tylko z jednym był problem z wyjęciem.

    Cytat:
    Wpisz w GOOGLE simeringi wtryskiwaczy 1.6 HDI i będziesz wiedział co masz do wymiany.


    Daruj sobie kolego takue porady .... masz problem z czytaniem ze zrozumieniem? Na samym początku to było zmieniane, ale nie ma to jak pomóc i pisać "Wpisz w google", jak nie masz nic do powiedzenia co wniesie coś do tematu to nie zawracaj głowy....

    Moderowany przez T5:


    3.1.9. Nie obrażaj drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    Ostrzeżenie.



    Cytat:
    Najczęściej cieknie spod plastikowej pokrywy w której jest wlew oleju do silnika, pod wtryskiem nie ma skąd cieknąć olej bo wtrysk siedzi w komorze spalania i nie ma kontaktu z olejem


    Mechanik mówił, że zmieniał uszczelkę pod pokrywą ale samej pokrywy nie zmieniał. Możliwe żeby pokrywa była uszkodzona?

    Cytat:
    Taaa tylko wtryskiwacz siedzi w tulei która można wyrwać wyjmując wtryskiwacz.


    Z jednym wtryskiem był podobno tylko problem z wyjęciem, a reszta wyszła bez problemu. Z resztą nie robi tego ktoś kto się nie zna tylko osoba co się zajmuje naprawą układu wtryskowego itp. więc wydaje mi się, że wie o takich rzeczach, tym bardziej, że razem z poprawianiem 3 razy już auto było u niego i przy każdym wyjęciu wtrysków musi kupić nowy zestaw uszczelniaczy więc jakieś koszty dla niego są, to raczej tuleje by zmienił jak by wyrwał z wtryskiem.
  • #10 15468436
    andexp
    Poziom 24  
    Posty: 558
    Pomógł: 57
    Ocena: 276
    artur1792 napisał:
    przy każdym wyjęciu wtrysków musi kupić nowy zestaw uszczelniaczy


    Nie trzeba zmieniać, żadnych uszczelniaczy po wyciągnięciu wtryskiwaczy tylko podkładkę uszczelniającą, a to różnica. Może źle je osadza tzn. wbija nie wywijając na tulejkę wargi uszczelniacza i stąd te problemy.
  • REKLAMA
  • #11 15469655
    marek1977
    Poziom 33  
    Posty: 1860
    Pomógł: 204
    Ocena: 709
    To jest miedziana podkładka....
  • #12 15469666
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Posty: 17772
    Pomógł: 1574
    Ocena: 6652
    eurotips napisał:
    Umyj porządnie silnik
    i po wyschnięciu posyp mąką ziemniaczaną lub talkiem. Będzie idealnie widać po chwili skąd leci.
  • #13 15469697
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #14 15471684
    andexp
    Poziom 24  
    Posty: 558
    Pomógł: 57
    Ocena: 276
    georgesgr napisał:
    konieczny jest przyrzad

    Który można wykonać z zwiniętego w tulejkę kawałka butelki PET po napoju.

    Tak jak pisałem wcześniej obstawiam nieprawidłowy montaż uszczelniaczy wtryskiwaczy.
  • #15 15475859
    rafal.jaro
    Specjalista grupy V.A.G.
    Posty: 1548
    Pomógł: 164
    Ocena: 1046
    Dla potwierdzenia kolego powiedz jeszcze raz, jaki olej Ci się leje spod tych wtrysków, czy mówisz o oleju silnikowym czy o oleju napędowym czyli paliwie. To że to jest czarne nie oznacza że to olej silnikowy. Upewnij się. Mi to wygląda na paliwko.
  • #16 15476095
    artur1792
    Poziom 10  
    Posty: 78
    Ocena: 52
    Cytat:
    Posiadam peugeota 307 1.6 HDI 109KM, przebieg około 240tys. km. Z pod wtrysków cieknie mi olej silnikowy, z tego co czytałem na forach (...)


    Na pewno nie olej napędowy ....
  • #17 15476110
    domex32
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6714
    Pomógł: 585
    Ocena: 2450
    Odkręć nakrętki trzymające jarzmo wtrysku i dokręć szpilki.
  • #18 15477418
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #19 15477967
    domex32
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6714
    Pomógł: 585
    Ocena: 2450
    Nie rozumiem do czego pijesz.

    Z racji tego że widziałem już sporo luźnych szpilek, przypuszczam że do zdolności autora postu.
  • #20 15477987
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #21 15478155
    domex32
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6714
    Pomógł: 585
    Ocena: 2450
    Nagminnie spotykam się z luźnymi szpilkami, bo jak mechaniki wyciągają wtryski, to szpilka luzuje się razem z nakrętką od wtrysku, olej leci z pod kołnierza tej że szpilki, i mało kto wpada na pomysł aby je na powrót dociągnąć.

    Peugeot 307 1.6 HDI 109KM - Olej silnikowy cieknie spod wtrysków po wymianie uszczelek

    Oczywiście z pokrywy zaworowej również zdarzają się wycieki.
  • #22 15478345
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #23 15478680
    domex32
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6714
    Pomógł: 585
    Ocena: 2450
    Musisz zejść na ziemie i wrócić tu na parę lat, tam u was, z pewnością jest inaczej.
  • REKLAMA
  • #24 15478818
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #25 15548021
    Stanisław Chwalisz
    Poziom 34  
    Posty: 2056
    Pomógł: 182
    Ocena: 802
    W jakim stanie jest odma ?
  • #26 16227415
    cugus44
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 2
    Witam ma taki sam problem .

    Co Zrobiłem do tej pory

    Wymienione Tuleje Prowadzące
    Podkładki miedziane
    Uszczelniacze Wtryskiwaczy
    Nowa uszczelka i nowy dekiel zaworów
    Nowe uszczelki Kolektora
    Nowe szpilki z nakrętkami do wtryskiwaczy
    i jak leciało tak dalej leci

    juz nie wiem co moge jeszcze zrobic
  • #27 16322984
    wojmax
    Poziom 13  
    Posty: 183
    Ocena: 54
    mam ten sam problem i już mi ręce opadają, teraz w te szczeliny pomiędzy wtryskami upycham kawałki szmatek żeby piły ten nagromadzony olej, bo innaczej ścieka po całym bloku i kapie na kolektor wydechowy i dpf przez co śmierdzi strasznie spalonym olejem
  • #28 16323223
    danmikol
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 4
    Witam, czy problem został rozwiązany ? Miałem to samo i rozwiązałem problem wymianą podkładek wtrysków , ale ...... mechanik powiedział mi , że bez frezowania gniazd wtryskiwaczy sama wymiana nie pomoże , nie wiem natomiast jak to jest z tymi uszczelniaczami o których piszecie bo nie wspominał mi mechanik , że wymieniał czyli z nich nie leciało , ale mówił , że czasami też może lecieć z niedokręconego zasilania wtrysku paliwem . Druga sprawa to uważam, że kolega który pisał o niedokręconych szpilkach ma rację , szpilka takowa ma kołnierz na którym się spiera uchwyt wtryskiwacza i jeżeli nie będzie do końca wkręcona w głowicę to nie dokręcimy dobrze wtrysku , a drugą sprawą jest fakt , że są zapieczone często i się urywają i trzeba uważać . Mam nadzieję , że coś wniosłem do tematu a jak się mylę to proszę mnie poprawić
    Ps. zapomniałem dodać , że wymieniłem też uszczelkę pod plastikową przykrywą
  • #29 16323302
    wojmax
    Poziom 13  
    Posty: 183
    Ocena: 54
    u mnie mechanik nie mógł wyciągnąć wtrysków żeby powymieniać te podkładki i stwierdził że może je rwać ale na moje ryzyko, bo często przy takiej operacji się uszkadzają i wtedy są spore koszty...więc narazie odpuściłem
  • #30 16323370
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiadający Peugeota 307 1.6 HDI 109KM zgłasza problem z wyciekiem oleju silnikowego spod wtrysków, mimo wielokrotnej wymiany uszczelek i podkładek. W dyskusji poruszono różne możliwe przyczyny wycieku, w tym niewłaściwy montaż uszczelniaczy, luźne szpilki mocujące wtryski, a także uszkodzenia pokrywy zaworów. Użytkownicy sugerowali dokładne mycie silnika, aby zlokalizować źródło wycieku, oraz wymianę uszczelek i podkładek. Wskazano również na możliwość pęknięcia pokrywy lub problemów z odma. Wiele osób podzieliło się doświadczeniami, w tym skutecznymi metodami uszczelniania, takimi jak użycie silikonów czy klejów do gwintów. Ostatecznie, niektórzy użytkownicy potwierdzili, że problem został rozwiązany po dokładnym sprawdzeniu i wymianie uszczelek oraz szpilek.
REKLAMA