Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1.6 HDI - Cieknie olej silnikowy spod wtrysków

22 Lut 2016 14:36 69186 71
  • Poziom 10  
    Dzień dobry

Posiadam peugeota 307 1.6 HDI 109KM, przebieg około 240tys. km. Z pod wtrysków cieknie mi olej silnikowy, z tego co czytałem na forach jest to typowa usterka dla tego silnika i wystarczy zmienić uszczelniacze i miedzianą podkładkę i powinno być wszystko ok. Mechanik zmienił te rzeczy i dalej się leje, poprawiał to już 3 razy i ostatnim razem mówił, że już zmienił wszystkie uszczelki jakie się tylko dało przy wtryskach oraz uszczelkę pod pokrywą zaworów. Po przejechaniu nie całych 100 km w "rowkach" w okolicach wtrysków nazbierało się już dużo oleju i znowu będę oddawał do mechanika żeby coś zrobił, chociaż mówił, że już nie ma pojęcia co to może być.... Tutaj zdjęcia jak to wygląda:
    1.6 HDI - Cieknie olej silnikowy spod wtrysków 1.6 HDI - Cieknie olej silnikowy spod wtrysków 1.6 HDI - Cieknie olej silnikowy spod wtrysków
    Na zdjęciach może nie wygląda to aż tak źle, ale ten olej sie tam zbiera i później przelewa się z tych rowków i pół silnika jest ubrudzone w oleju. Ten olej zbiera się też w tych rowkach za wtryskami tylko, że na zdjęciach nie są suche bo zdjęcia zrobione są zaraz po naprawie, jak przejadę więcej km to dookoła wtrysków będzie wszystko zalane....

Gdzieś na forum forda czytałem, że ktoś też tak miał, że nie mógł naprawić bo się lało cały czas i śruby które mocują wtryski wkręcił na silikon i to pomogło, ale jak mówiłem o tym mechanikowi to powiedział, że to na pewno nie ze śrub się leje....

Ktoś miał podobny problem i udało mu się naprawić?

Pozdrawiam
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 36  
    Leje się czy masz przedmuch? przyjrzyj się dokładnie czy oby spod wtrysków ci cieknie bo wtedy widziałbyś wydobywający się dymek, może spod pokrywy zaworów jest przeciek?
  • Poziom 10  
    Raczej nie widać żeby się jakiś dymek wydostawał z okolic wtrysków, w aucie jak się jedzie też nie czuć zapachu spalin.
  • Poziom 36  
    Umyj porządnie silnik i na trasie otwieraj maskę co parę km i patrz gdzie pojawi się przeciek. Nikt nie będzie się bawił z twoim samochodem, będą ci po kolei wszystko wymieniać a efekt będzie podobny do tego co teraz, sam się za to weź to będzie szybko sprawnie i tanio.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 33  
    Jak wyszly wtryski za pierwszym razem? Może wyszły z tulejkami??
  • Poziom 43  
    Najczęściej cieknie spod plastikowej pokrywy w której jest wlew oleju do silnika, pod wtryskiem nie ma skąd cieknąć olej bo wtrysk siedzi w komorze spalania i nie ma kontaktu z olejem.
  • Poziom 33  
    Taaa tylko wtryskiwacz siedzi w tulei która można wyrwać wyjmując wtryskiwacz.
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Jak wyszly wtryski za pierwszym razem? Może wyszły z tulejkami??

Z tego co mówił to tylko z jednym był problem z wyjęciem.

Cytat:
    Wpisz w GOOGLE simeringi wtryskiwaczy 1.6 HDI i będziesz wiedział co masz do wymiany.

Daruj sobie kolego takue porady .... masz problem z czytaniem ze zrozumieniem? Na samym początku to było zmieniane, ale nie ma to jak pomóc i pisać "Wpisz w google", jak nie masz nic do powiedzenia co wniesie coś do tematu to nie zawracaj głowy....

Moderowany przez T5:

3.1.9. Nie obrażaj drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    Ostrzeżenie.

Cytat:
    Najczęściej cieknie spod plastikowej pokrywy w której jest wlew oleju do silnika, pod wtryskiem nie ma skąd cieknąć olej bo wtrysk siedzi w komorze spalania i nie ma kontaktu z olejem

Mechanik mówił, że zmieniał uszczelkę pod pokrywą ale samej pokrywy nie zmieniał. Możliwe żeby pokrywa była uszkodzona?

Cytat:
    Taaa tylko wtryskiwacz siedzi w tulei która można wyrwać wyjmując wtryskiwacz.

Z jednym wtryskiem był podobno tylko problem z wyjęciem, a reszta wyszła bez problemu. Z resztą nie robi tego ktoś kto się nie zna tylko osoba co się zajmuje naprawą układu wtryskowego itp. więc wydaje mi się, że wie o takich rzeczach, tym bardziej, że razem z poprawianiem 3 razy już auto było u niego i przy każdym wyjęciu wtrysków musi kupić nowy zestaw uszczelniaczy więc jakieś koszty dla niego są, to raczej tuleje by zmienił jak by wyrwał z wtryskiem.
  • Poziom 19  
    artur1792 napisał:
    przy każdym wyjęciu wtrysków musi kupić nowy zestaw uszczelniaczy

Nie trzeba zmieniać, żadnych uszczelniaczy po wyciągnięciu wtryskiwaczy tylko podkładkę uszczelniającą, a to różnica. Może źle je osadza tzn. wbija nie wywijając na tulejkę wargi uszczelniacza i stąd te problemy.
  • Poziom 33  
    To jest miedziana podkładka....
  • Poziom 43  
    eurotips napisał:
    Umyj porządnie silnik
    i po wyschnięciu posyp mąką ziemniaczaną lub talkiem. Będzie idealnie widać po chwili skąd leci.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    georgesgr napisał:
    konieczny jest przyrzad

Który można wykonać z zwiniętego w tulejkę kawałka butelki PET po napoju.

Tak jak pisałem wcześniej obstawiam nieprawidłowy montaż uszczelniaczy wtryskiwaczy.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Dla potwierdzenia kolego powiedz jeszcze raz, jaki olej Ci się leje spod tych wtrysków, czy mówisz o oleju silnikowym czy o oleju napędowym czyli paliwie. To że to jest czarne nie oznacza że to olej silnikowy. Upewnij się. Mi to wygląda na paliwko.
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Posiadam peugeota 307 1.6 HDI 109KM, przebieg około 240tys. km. Z pod wtrysków cieknie mi olej silnikowy, z tego co czytałem na forach (...)

Na pewno nie olej napędowy ....
  • Moderator Samochody
    Odkręć nakrętki trzymające jarzmo wtrysku i dokręć szpilki.
  • Moderator Samochody
    Nie rozumiem do czego pijesz.

Z racji tego że widziałem już sporo luźnych szpilek, przypuszczam że do zdolności autora postu.
  • Moderator Samochody
    Nagminnie spotykam się z luźnymi szpilkami, bo jak mechaniki wyciągają wtryski, to szpilka luzuje się razem z nakrętką od wtrysku, olej leci z pod kołnierza tej że szpilki, i mało kto wpada na pomysł aby je na powrót dociągnąć.

1.6 HDI - Cieknie olej silnikowy spod wtrysków

Oczywiście z pokrywy zaworowej również zdarzają się wycieki.
  • Moderator Samochody
    Musisz zejść na ziemie i wrócić tu na parę lat, tam u was, z pewnością jest inaczej.
  • Spec od samochodów
    W jakim stanie jest odma ?
  • Poziom 1  
    Witam ma taki sam problem .

Co Zrobiłem do tej pory

Wymienione Tuleje Prowadzące
    Podkładki miedziane
    Uszczelniacze Wtryskiwaczy
    Nowa uszczelka i nowy dekiel zaworów
    Nowe uszczelki Kolektora
    Nowe szpilki z nakrętkami do wtryskiwaczy
    i jak leciało tak dalej leci

juz nie wiem co moge jeszcze zrobic
  • Poziom 13  
    mam ten sam problem i już mi ręce opadają, teraz w te szczeliny pomiędzy wtryskami upycham kawałki szmatek żeby piły ten nagromadzony olej, bo innaczej ścieka po całym bloku i kapie na kolektor wydechowy i dpf przez co śmierdzi strasznie spalonym olejem
  • Poziom 1  
    Witam, czy problem został rozwiązany ? Miałem to samo i rozwiązałem problem wymianą podkładek wtrysków , ale ...... mechanik powiedział mi , że bez frezowania gniazd wtryskiwaczy sama wymiana nie pomoże , nie wiem natomiast jak to jest z tymi uszczelniaczami o których piszecie bo nie wspominał mi mechanik , że wymieniał czyli z nich nie leciało , ale mówił , że czasami też może lecieć z niedokręconego zasilania wtrysku paliwem . Druga sprawa to uważam, że kolega który pisał o niedokręconych szpilkach ma rację , szpilka takowa ma kołnierz na którym się spiera uchwyt wtryskiwacza i jeżeli nie będzie do końca wkręcona w głowicę to nie dokręcimy dobrze wtrysku , a drugą sprawą jest fakt , że są zapieczone często i się urywają i trzeba uważać . Mam nadzieję , że coś wniosłem do tematu a jak się mylę to proszę mnie poprawić
    Ps. zapomniałem dodać , że wymieniłem też uszczelkę pod plastikową przykrywą
  • Poziom 13  
    u mnie mechanik nie mógł wyciągnąć wtrysków żeby powymieniać te podkładki i stwierdził że może je rwać ale na moje ryzyko, bo często przy takiej operacji się uszkadzają i wtedy są spore koszty...więc narazie odpuściłem