logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

ADELID - Bezpieczniki, różnicówki, ochronniki ADELID czy warto?

lukzak2298 23 Lut 2016 09:08 44883 21
REKLAMA
  • #1 15462721
    lukzak2298
    Poziom 18  
    Posty: 667
    Pomógł: 5
    Ocena: 90
    Hej
    Spotkałem na popularnym serwisie aukcyjnym produkty marki ADELID: różnicówki, ochronniki, bezpieczniki, itd w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

    Czy warto tego używać? Nigdzie nie umiem znaleźć jakichś opinii o ADELID (poza narzędziami). Jak nie to to co? Wiadomo chodzi o dobry stosunek jakość/cena.

    Pozdroawienia
  • REKLAMA
  • #2 15462894
    Magic_moon
    Poziom 32  
    Posty: 2042
    Pomógł: 193
    Ocena: 336
    Praski, to wiedziałem że produkują, ale esy, RCD to się nie spodziewałem.
    Polecam ABB, Hager.
  • #3 15463016
    lukzak2298
    Poziom 18  
    Posty: 667
    Pomógł: 5
    Ocena: 90
    Tylko że to zupełnie inna półka cenowa. Z tanich to jeszcze widziałem Legrandy. Może ktoś coś jeszcze podpowie o ADELID? Jak tam z jakością plastiku (czy się nie łamie przy dokręcaniu) czy śrubki się nie objeżdżają przy dociąganiu?
  • REKLAMA
  • #4 15463113
    Magic_moon
    Poziom 32  
    Posty: 2042
    Pomógł: 193
    Ocena: 336
    Kolego, dokręcać terminale trzeba z czuciem. Bo jaki bym producent nie był, to zawsze można ukręcić.
  • #6 15467607
    bartek_p
    Poziom 31  
    Posty: 1812
    Pomógł: 128
    Ocena: 195
    lukzak2298 naprawdę trzeba szukać aż takich oszczędności?
    Przecież już po zdjęciu widać, że to ten sam sort co BEMKO, a chyba nic gorszego nie ma na rynku. Ale są tacy, co i takie montują i jeszcze twierdzą, że to super sprzęt.
  • REKLAMA
  • #8 15470852
    malina998
    Poziom 17  
    Posty: 311
    Pomógł: 2
    Ocena: 44
    O praskach coś tam słyszałem z tej firmy, ale o zabezpieczeniach, aparaturze nic a nic.
    Myślę, że różnica w cenach jest nie wielka i lepiej wybrać coś sprawdzonego :) Eaton, Hager, Schneider czy ABB.
  • #9 15475749
    Magic_moon
    Poziom 32  
    Posty: 2042
    Pomógł: 193
    Ocena: 336
    A skąd kolega taki pewny Schneidera ?
  • #10 15475783
    polaklbn
    Poziom 24  
    Posty: 594
    Pomógł: 55
    Ocena: 162
    Ja z kolei polecę EATON'a. Od lat z niego korzystam i nie było nigdy problemów. Dodatkowym ich atutem jest schludność!
  • #11 15475860
    elpapiotr
    Specjalista elektryk
    Posty: 12201
    Pomógł: 1015
    Ocena: 3521
    Ja jakoś z Legrandem nie mam problemów :

    ADELID - Bezpieczniki, różnicówki, ochronniki ADELID czy warto?

    ale i Hagerem nie pogardzę :D

    ADELID - Bezpieczniki, różnicówki, ochronniki ADELID czy warto?
  • #12 15475882
    Magic_moon
    Poziom 32  
    Posty: 2042
    Pomógł: 193
    Ocena: 336
    Brak ochrony przeciwprzepięciowej ;) ;)
  • #14 15475889
    elpapiotr
    Specjalista elektryk
    Posty: 12201
    Pomógł: 1015
    Ocena: 3521
    A fe. Nie używam, nie stosuję, nie kupuję.
  • #15 15475895
    Magic_moon
    Poziom 32  
    Posty: 2042
    Pomógł: 193
    Ocena: 336
    Łukasz, od jakiegoś czasu obserwuje twoje prace, ale ta jakoś do ciebie nie pasuje.
    Jeśli cie uraziłem ( udziel ostrzeżenia ) ;)
  • #16 15475899
    polaklbn
    Poziom 24  
    Posty: 594
    Pomógł: 55
    Ocena: 162
    elpapiotr napisał:
    ale i Hagerem nie pogardzę :D

    Jak ładnie esy taśma zabezpieczone :). W EATON'ie jest to o tyle przyjemne, że esy można zablokować kawałkiem połtoróweczki. Jest to wtedy estetyczne, a nawet niektórzy "wykończeniowcy" nie są w stanie takiego esa włączyć "bo się popsuł".
  • #17 15475904
    Magic_moon
    Poziom 32  
    Posty: 2042
    Pomógł: 193
    Ocena: 336
    elpapiotr napisał:
    A fe. Nie używam, nie stosuję, nie kupuję.


    Jasne jasne ;)
    No i bark moich ulubionych lampek sygnalizujących ;)
    jak to jest ?
    Bodzio ;)
  • #18 15475914
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka
    Posty: 21787
    Pomógł: 654
    Ocena: 4286
    Magic_moon napisał:
    Łukasz, od jakiegoś czasu obserwuje twoje prace, ale ta jakoś do ciebie nie pasuje.
    Jeśli ci uraziłem ( udziel ostrzeżenia ) ;)

    ADELID - Bezpieczniki, różnicówki, ochronniki ADELID czy warto?
    To nie moja. Przyjechałem wymienić lampę w latarni i musiałem zmostkować stycznik, bo jakiś kretyn wymyślił automat zmierzchowy na dachu.
  • REKLAMA
  • #19 15475921
    Magic_moon
    Poziom 32  
    Posty: 2042
    Pomógł: 193
    Ocena: 336
    Łukasz-O napisał:
    bo jakiś kretyn wymyślił automat zmierzchowy na dachu.


    Ale przyznać trzeba, że mama dobrych artystów, jeśli chodzi o instalacje elektroenergetyczne.
  • #20 15475923
    elpapiotr
    Specjalista elektryk
    Posty: 12201
    Pomógł: 1015
    Ocena: 3521
    polaklbn napisał:
    elpapiotr napisał:
    ale i Hagerem nie pogardzę :D

    Jak ładnie esy taśma zabezpieczone :). W EATON'ie jest to o tyle przyjemne, że esy można zablokować kawałkiem połtoróweczki. Jest to wtedy estetyczne, a nawet niektórzy "wykończeniowcy" nie są w stanie takiego esa włączyć "bo się popsuł".
    Wykończeniowcem jest elektryk, świadom tego, że można podać napięcie na obwody z nie założonym osprzętem czy odbiornikiem.
    Po drugiej stronie przewody są zabezpieczone.
    Moim zadaniem było "osznurować" rozdzielnicę.
  • #21 15476213
    polaklbn
    Poziom 24  
    Posty: 594
    Pomógł: 55
    Ocena: 162
    Pisząc "wykończeniowiec" miałem na myśli pana szpachlarza któremu nie chce się przedłużacza rozwijać bo ma gniazdko pod nosem. "Przecież co to dla mnie, esa włączyć?! Taśmą zabezpieczył?! Ja nie zerwe?" - bo każdy jest elektryk.
    A jak EATON'a zabezpieczyłem półtorówką to jakiś czas później odebrałem telefon z pretensjami, że esy popsute i pan szpachlarz nie ma jak zaprawy mieszać bo musi biegać na dół...

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji na temat produktów marki ADELID, takich jak różnicówki, ochronniki i bezpieczniki, użytkownicy wyrażają wątpliwości co do ich jakości w porównaniu do renomowanych marek. Wskazują na atrakcyjne ceny ADELID, ale sugerują, że lepiej zainwestować w sprawdzone marki, takie jak ABB, Hager, Eaton czy Legrand. Użytkownicy podkreślają znaczenie jakości materiałów, zwłaszcza plastiku, oraz ryzyko uszkodzeń przy niewłaściwym dokręcaniu terminali. W końcu, autor postu decyduje się na zakup produktów Legrand, uznawanych za tańsze, ale markowe.
REKLAMA