Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Espace IV - Pobiera prąd podczas postoju

kubas10 03 Mar 2016 19:03 6321 11
Relpol
    kubas10
    Level 25  
    Witam, Renault Espace IV 2.0 100kW 2002r. Czy samochód zamknięty czy otwarty, pobór prądy wynosi ok 0,2A. Wszystkie światła gasną, radio itp itd. Czy ktoś miał podobny problem w tym modelu ? Czy jest jakieś urządzenie / moduł który w trakcie awarii pobiera prąd podczas postoju ?
  • Relpol
    piotrekwoj1
    Level 40  
    Odłącz klemę wstaw amperomiesz zamknij zamki i wyciągaj bezpieczniki, dowiesz się co pobiera prąd.
    kubas10
    Level 25  
    Tak też zrobię ale myślałem że jest jakaś powtarzalność w tych modelach jeżeli chodzi o występowanie usterek.
    kubas10
    Level 25  
    W stanie spoczynku pobór wynosi 0,15A. Po wyjęciu F2 spada do 0A, po wyjęciu F5 spada do 0,08A.

F2

Elektroniczny hamulec autoparkowania 10A

Przycisk rozrusznika 10A

STEROWNIK ELEKTRONIKI CENTRALNEJ 10A

Wnęka na kartę/kluczyk 10A

F5

Opóźnienie oświetlenia wnętrza pojazdu 15A

System ostrzegawczy pasów bezpieczeństwa 15A
  • Helpful post
    decybel91
    Level 42  
    Spawdź czy cewka spręzarki klimatyzacji nie jest załączona.
    kubas10
    Level 25  
    Niestety auto już pojechało ale w niedługim czasie wróci. Jakby nie patrzeć, pomysł niezły.

Dodano po 5 [minuty]:

piotrekwoj1 wrote:
    wyciągaj bezpieczniki, dowiesz się co pobiera prąd.

Wsadziłbym inżyniera który zaprojektował miejsce bezpieczników w BSI w kabinie i kazałbym mu sam je sprawdzić.
    kubas10
    Level 25  
    genek1000 wrote:
    Poczekaj z amperomierzem około 50 minut :D

Pierwszy raz czekałem ok godziny, i poniżej 0,15A nie spadało.
    kubas10
    Level 25  
    Sprawdziłem tą cewkę i jest ok. Ponoć w tych modelach uszkadza się sterownik i taki jest tego objaw, chyba SAGEM .
    swirk
    Level 17  
    Te samochody po wygaszeniu UCH (min. 40min) pobierają od 0.07-0.15A... tak,tyle !. SPRAWDZILEM to w 3 autach, w tym 1 po fl. U mnie pobieralo 0.4A i raczej była to wina UCH, albo coś niewiadomo co nie pozwala mu usnąć. Zrobiłem przekaźnik opóźniający , który rozłącza 5bezpiecznik po 5 min od wyjęcia karty. Poprawiłem fabrykę, bo teraz pobiera 0.02A :)
    genek1000
    Level 35  
    Hamulec parkingowy nadzoruje przez 24h czy czasami pojazd się nie przesuwa .
    Wykorzystuje do tego tylne czujniki abs - więc ABS też częściowo dział 24 h.
    W wersji Hands Free czujnki optyczne są zasilane przez 48 lub 72 h ( dokładnie nie pamiętam ) więc częśc modułu UCH nadzorująca Hands Free też działa
    Wiec jak ma nie pobierać więcej prądu w czasie postoju :D