Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon stacjonarny bezprzewodowy do 1 km

przonak007 15 Kwi 2016 07:22 1971 7
  • #1 15 Kwi 2016 07:22
    przonak007
    Poziom 7  

Witam
    Potrzebuję telefonu stacjonarnego bezprzewodowy , który ma duuuuuuży zasięg. Myślałem o marce SENAO, ale jest dla mnie trochę za droga. Macie może jakiś inny pomysł?

0 7
  • #2 15 Kwi 2016 07:40
    Nemonek
    Poziom 27  

Przenieś stacjonarny do którejś sieci komórkowej, ja mam zasięg, tak jak próbowałem na początku, w promieniu ok 3km od domu

0
  • #3 15 Kwi 2016 07:45
    przonak007
    Poziom 7  

Właśnie takie rozwiązanie nie wchodzi w grę :(.

0
  • #4 15 Kwi 2016 09:20
    oscar2000
    Poziom 33  

przonak007 napisał:
    Witam
    Potrzebuję telefonu stacjonarnego bezprzewodowy , który ma duuuuuuży zasięg. Myślałem o marce SENAO, ale jest dla mnie trochę za droga. Macie może jakiś inny pomysł?
    A jaką to ma mieś funkcjonalność? ....

0
  • #5 15 Kwi 2016 10:26
    przonak007
    Poziom 7  

Mogę rozmawiać na duuuużej odległościach. Chce wyjść z domu na hale i móc z niej rozmawiać. Hala ma około 350 metrów, grube mury. Zwykły panasonic wymięka przed halą.

0
  • #6 15 Kwi 2016 10:32
    teskot
    Poziom 28  

Te założenia spełni PANASONIC KX-T7980 i KX-T9280. Ale trzeba będzie cofnąć się w czasie o 20 lat:) Jak Ci się uda znaleźć na rynku wtórnym (ebay, allegro) taki telefon to będziesz szczęściarzem. Ewentualnie możesz popróbować z dowolnym DECT'em i stacją (stacjami) retransmisyjnymi (repeaterami).

1
  • #7 17 Kwi 2016 16:55
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Nic z tego.
    1.Każdy telefon Dect ma konstrukcyjnie ograniczoną moc nadajników w bazie i słuchawce.
    Ponadto jaką moc nadawania można uzyskać z akumulatorka 3V lub coś koło tego. No i te antenki z drucika kilka cm..:D
    2. Z ograniczeń samego systemu- w telefonach Dect nie ma układów ograniczających efekt
    wielotorowego odbioru-czyli odbicia od ścian itp. Zostało to celowo zrobione bo z powodu
    ograniczenia mocy nadawania i tak zasięgu większego niż 300 m w polu nie będzie, to po co
    komplikować układ. A do 300 m są akceptowalne.
    3. Inne pasma te na 2.5 GHz tez zasięg bez przesady- są to telefony dla farmerów aby w swojej
    farmie do stodoły mogli pójść..
    - nietypowe czyli po kilkadziesiąt (30-40) MHz lub 150MHz i okolice
    były takie zabawki, ( Long Rakge Telefon i coś podobnego) dwie metrowe anteny w bazie , w
    słuchawkach 10 akumulatorów antena teleskopowa . Muzeum, poza tym dość szybko PIR się
    pojawiał i w najlepszym wypadku "collegium maximum) kilka KPLN o ile lotnicy nie zakablowali
    do prokuratury..
    4. Sztuki i sztuczki- zwiększanie mocy bazy i słuchawki - da się , trzeba się znać na
    programowaniu z menu serwisowego..... ale patrz p.2.
    Inne - były takie telefony które nawet miały gniazdo w bazie dla dodatkowej antenki..nawet
    miałem coś takiego KIERUNKOWO na 500m. Najlepiej nad wodą...
    Wnioski.
    Centrala z repetierami DECT. ( jak Cię stać... bo to tanie nie jest. :cry: :cry: .
    Lub GSM z rozmowami konferencyjnymi...
    Lub małe zabawki w paśmie ok 444 coś tam MHz paa za kilkadziesiąt PLN lepsze droższe..

1
  • #8 01 Maj 2016 12:49
    Radiowiec 2
    Poziom 31  

Daj se chłopie na luz i zrób co Ci podpowiem. Mianowicie, podciągnij jedna linie wewnętrzną na hale i na "fisucie" pośrodku hali ( wysoko!) zamontuj terminal od telefonu 900 MHz skojarzony ze słuchawką przenośną którą będziesz miał w kieszeni. Ładował ja będziesz oddzielnie ale współpracować będzie z terminalem na hali! I masz z głowy. Nie dostaniesz aparatu o dużym zasięgu działania bo te aparaty są celowo fabrycznie głuszone ze względu na szkodliwość promieniowania na organizm ludzki. Takie mają przepisy i ostatnimi czasy tak nakombinowali że za cholerę zasięgu nie podniesiesz. Jedyna rada to zrobić tak jak napisałem, wszystkie duze sklepy tak robią. Na dole półki z towarem a pod sufitem... centrum energetyczne, łączności i cyfrowe do komputerów na kasach i innych spraw. Dlaczego u Ciebie miało by być inaczej? Bierzesz fachowca, podnośnik nożycowy i hajda! Dzień roboty i masz łączność. :D

1
  Szukaj w 5mln produktów