logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Deus model: SilentiumPC Deus G1- spalony rezystor SMD R27

Skufer8 25 Kwi 2016 00:03 2739 3
REKLAMA
  • #1 15628177
    Skufer8
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Deus model: SilentiumPC Deus G1- spalony rezystor SMD R27
    Witam wszystkich. Dysponuję zasilaczem SilentiumPc Deus G1 600W w którym spalił się rezystor SMD nie mogę dobrać rezystancji bo oznaczenia rezystora zniknęły, a nie znam się na tym na tyle by nie uszkodzić bardziej zasilacza. Rezystor znajduje się w miejscu R27. Jeżeli ktoś ma taki zasilacz i wie jaki jest tam rezystor to byłbym wdzięczny za pomoc. Oczywiście jeżeli ktoś wie jak poprawnie dobrać taki rezystor to prosiłbym o podzielenie się cenną wiedzą :)
    Deus model: SilentiumPC Deus G1- spalony rezystor SMD R27
  • REKLAMA
  • #2 15642087
    okraglaczek
    Poziom 16  
    Posty: 311
    Pomógł: 4
    Ocena: 66
    Mam na stole akurat Vero VL1-500
    Płytka bardzo podbna
    Załączniki:
    • Deus model: SilentiumPC Deus G1- spalony rezystor SMD R27 VERO VL1-500 v2.jpg (1.71 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #3 15643149
    tzok
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 38709
    Pomógł: 3166
    Ocena: 6471
    Mam podobny zasilacz i spalone są te same elementy - wylutowana dioda D9A i spalony R27. O dziwo 5VSB było... niestety Chińczycy nie przesadzali pisząc, że między pinami 6 i 7 układu WG606 trzeba zachować min 1mm odstępu, wstyd się przyznać ale chciałem pomierzyć napięcia na tym układzie i było bum :/ wypaliło R46 i R47, scalak pewnie też poszedł. Niemniej mała strata bo laminat w okolicy diody D9A i tak był zwęglony, co nie rokowało dobrze naprawie. Choć z ciekawości, jeśli scalak przeżył, spróbuję go uruchomić.

    Czy w Twoim egzemplarzu pod płytką też była taka piankowa podkładka (w moim egzemplarzu w miejscu usterki było przytopiona do PCB)?

    Czyli tak:
    R27 - 1,5Ω
    R29 - 2,2Ω
    R46 - 2,0Ω
    R47 - 2,0Ω

    Chipset stanowią:
    Przetwornica pomocnicza: WG606
    Przetwornica główna: CM6800TX
    Kontroler napięć (PG): ST9S429 vel. S3515
  • #4 17320382
    psooya
    Poziom 38  
    Posty: 5341
    Pomógł: 376
    Ocena: 574
    W moim Vero VL1-500 lub coś podobnego bo mam tylko płytkę bez obudowy do naprawy padł układ i w/w R46 i R47. Z pomiarów Lpri 1,7mH, Lsec 9uH --> Zpri/Zsec = 13, Prądy w piku około 350-450mA co daje oporność około 1,4Ω, zastosowałem bo tyle udało mi się odczytać 1,5R oraz 20Ω (tu nie wiem czy miało być 20 i ktoś może poratować), nie wstało, spaliło się 2 razy, po długiej analizie brakowało CT 680pF, po wstawieniu działa - pytanie jak długo.


    Po przemyśleniach wstawiłem 2R2 || 1R5. Klucz wytrzymuje 800mA, dla 12W potrzeba prądu po pierwotnej Ipk około 500mA, ile z tego wydusili nie wiem i nie będę przeliczał z rdzenia, a mniejsza wartość Ris jest bezpieczniejsza dla pracy głównej przetwornicy - wydajność sterowania.
    Temat zamykam z mojej strony
REKLAMA