Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadki FPS w GTA V podczas jazdy

30 Kwi 2016 17:02 1731 9
  • Poziom 5  
    Witam!

Od tygodania mam problem.
    Mianowicie, po zakupie GTA 5 uruchomilem grę.
    i strasznie klatkowała. Wszedłem w opcje i wyłączyłem vsync i to pomogło do końca prologu. Gra, jak chodzę, mniej-więcej jest 90 fps, natomiast kiedy jadę gra zaczyna klatkować (nie od razu) i wydajność spada do 10-5 fps'ów.

Proszę o szybką odpowiedź.:p

Mój sprzęt:

Intel Core i5 2.80 GHz
    4 GB RAMu
    nVidia Geforce GTS 250
    Gigabyte H55m-D2H
    dysk HDD 1 TB, podzielony na 2 partycje.
    Antec VP500PC 500W
  • Admin grupy komputery
    Karta graficzna słaba jak na tą grę. Zmniejsz więcej detali w opcjach gry, pole, zakres widzenia - Nie wiem dokładnie jak się ta opcja nazywa.
  • Poziom 5  
    Wszystko mam na średnich detalach (niżej się nie da).
    A co do tego, że karta jest za słaba...
    Przecież mówię, że nie od razu są te lagi. Przez jakieś 7 min jazdy wszystko trzyma się "kupy". ;>

Poprawiłem post pod względem pisowni. swiercm.
  • Poziom 25  
    Wszystkie Twoje problemy są związane z karta graficzną, która jest stara i bardzo słaba jak na dzisiejsze gry.
    MASTERMACHINEEE napisał:
    Przecież mówię, że nie od razu są te lagi. Przez jakieś 7 min jazdy wszystko trzyma się "kupy". ;>

Też tak miałem na słabszej grafice, w GTA V to normalny objaw przy tym GPU.
  • Poziom 5  
    czyyli nie ma innej opcji niz kupienie nowej karty ? ;<
  • Poziom 25  
    Oczywiście że tak.
    Masz starą kartę, kiedyś była dobra, ale dziś do nowych gier się nie nadaję.
    Sprzedaj tą kartę za 100zł, bez problemu i w miarę szybko znajdzie się kupiec, dołóż 400zł, razem będzie 500zł i za to kupisz np GTX 750TI, to jest taki średniak do dzisiejszych nowych gier.
  • Poziom 5  
    A nie dalo by sie jakiejś w miare dobrej karty za 200-250? Bo troche budżet mam ograniczony.
  • Poziom 25  
    Tak ale tylko używane.
    Np. GTX 560 i podobne modele.
  • Pomocny dla użytkowników
    Sprzedaj obecną kartę za jakieś 50-70 zł. Razem z obecnym budżetem, za nieco ponad 300 zł dostaniesz bardzo dobrego Radeona HD 7850.

Na przykład:

Sapphire Radeon HD 7850 DualX
    http://olx.pl/oferta/sapphire-radeon-hd-7850-...er-stan-gtx-570-CID99-IDePaLF.html#5c72d0b4ef

Gigabyte Radeon HD 7850 Windforce OC
    http://allegro.pl/gigabyte-radeon-7850-windforce-oc-box-i6162568933.html

Karta o podobnej wydajności co nowa GTX 750 Ti za 500 zł, lub używana GTX 660 za ponad 400 zł.

Z testów: Alan Wake, Anno 2070, Batman Arkham City, Battlefield 3, Civilization V, Crysis 2, DiRT Showdown, Max Payne 3, Sleeping Dogs, The Witcher 2 Enhanced Edition, Total War Shogun 2.
    http://www.hardware.fr/articles/876-1/nvidia-...ce-gtx-660-asus-directcu-ii-top-sli-test.html
  • Poziom 43  
    MASTERMACHINEEE napisał:
    A co do tego, że karta jest za słaba...
    Przecież mówię, że nie od razu są te lagi. Przez jakieś 7 min jazdy wszystko trzyma się "kupy"

Karcie brakuje miejsca na tekstury, na początku będzie OK a z czasem im dalej i dłużej grasz tym więcej musi ich załadować i zapamiętać a miejsca braknie, GTS to stara karta i jeszcze na kościach GDDR3,więc niska przepustowość i wolniejsze opróżnianie może dać taki efekt. Do tej gry minimum 2GB Vram nawet na Medium detalach. Podejrzewam też że może brakować pamięci Ram bo u mnie podczas dłuższego grania przekraczało 5GB mimo że wszystko inne w tle było wyłączone.
    Podaj jeszcze temperatury podzespołów.