Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

xperia z3+ - Pekniety wyswietlacz, blokada ekranu, blokada myxperia.

czapo 07 Maj 2016 07:58 1731 13
  • #1 07 Maj 2016 07:58
    czapo
    Poziom 9  

Czesc.
    Potrzebuje pomocy od doswiaczonych specjalistow.
    Telefon zabezpieczony (Sony Xperia z3+), blokada ekranu (wzor) i myXperia.
    Wlaczylem do ladowania, telefon zaczal sie gotowac i pekl w polowie na wyskosci przycisku glosnosci.
    Gorna czesc nie reaguje na dotyk, za to dolna dziala wysmienicie.
    Znalazlem gdzies w necie, ze to jest typowy przypadek w xperii i jak telefon sie przegrzewa i jest roznica temp., to wtedy peka (czy jakos tak).
    Chce wyslac do reklamacji ale boje sie, ze moga wszystko wyczyscic w telefonie.
    Mam zapisany BackUp ale nie zdjecia. Myslalem, ze beda zapisane na karcie ale.....
    Niestety sa zapisane na telefonie.
    Szukam rozwiazania na forach, youtubach i nic, pewnie zle szukam albo jestem pierwszym przypadkiem :)
    Podpialem do PC ale to tez nic nie pomoglo.
    Czy ma ktos jakis pomysl?

0 13
  • Pomocny post
    #2 07 Maj 2016 08:41
    Adrian4477
    Poziom 31  

Kabel OTG + mysz

0
  • Pomocny post
    #4 07 Maj 2016 23:10
    blahfff
    Poziom 26  

Obslugiwac obsluguje, tyle, ze SONY w swoim geniuszu (zapewne miedzy innymi w celu zablokowania lamania hasel uzywajac hosta) postanowil domyslnie wylaczyc ta opcje i zastapic opcja wykrycia podpietych urzadzen co z kolei wymaga juz dzialajacego dotyku i odblokowanego telefonu.

https://www.youtube.com/watch?v=eMhARTqhGc8

0
  • #5 07 Maj 2016 23:54
    czapo
    Poziom 9  

blahfff napisał:
    Obslugiwac obsluguje, tyle, ze SONY w swoim geniuszu (zapewne miedzy innymi w celu zablokowania lamania hasel uzywajac hosta) postanowil domyslnie wylaczyc ta opcje i zastapic opcja wykrycia podpietych urzadzen co z kolei wymaga juz dzialajacego dotyku i odblokowanego telefonu.

Szukam, szperam w tym necie i ..... nic. Chyba zaczynam sie oswajac z mysla, ze strace zdjecia z 1 roczka mojej coreczki.
    Jakis magik by sie przydal.
    No chyba, ze jest szansa, ze w serwisie nie zresetuja telefona.
    No chyba, ze sam jakos wymienie sobie szybke....
    https://www.youtube.com/watch?v=qmLz6H6pqLc

0
  • Pomocny post
    #6 07 Maj 2016 23:58
    archi3
    Poziom 31  

czapo napisał:
    blahfff napisał:

Szukam, szperam w tym necie i ..... nic. Chyba zaczynam sie oswajac z mysla, ze strace zdjecia z 1 roczka mojej coreczki.
    Jakis magik by sie przydal.
    No chyba, ze jest szansa, ze w serwisie nie zresetuja telefona.
    No chyba, ze sam jakos wymienie sobie szybke....
    https://www.youtube.com/watch?v=qmLz6H6pqLc

W autoryzowanym pewnie zresetuja dlatego polecam od razu pogwarancyjny serwis. Danych nie trzeba kasować.

0
  • #7 08 Maj 2016 10:01
    czapo
    Poziom 9  

A moze ktos wie jak wlaczyc debugowanie usb albo jak wyswietlisc ekran telefonu na komputerze. wtedy moglbym sobie odblokowac telefon z pozycji komputera i spokojnie zapisac sobie wszystkie dane.
    Albo moze ktos ma jakis programik co moze sciagnac zdjecia bez potrzeby odblokowywania telefonu.

0
  • Pomocny post
    #8 08 Maj 2016 19:12
    Multi_COM
    Spec od GSM

Najszybsze i najlepsze rozwiazanie to zakup i wymiana setu...

0
  • #9 08 Maj 2016 23:23
    czapo
    Poziom 9  

Multi_COM napisał:
    Najszybsze i najlepsze rozwiazanie to zakup i wymiana setu...

Jestem laikiem w tych sprawach. Ale domyslam sie, ze setu, to przedni ekran dotykowy (czy dobrze rozumiem?).
    Na youtubie pokazane bylo, ze aby odlaczyc wyswietlacz, trzeba tez sciagnac tylni panel. Przod i tyl jest na jakiejs tasmie klejacej lub tylko kleju.
    Zastanawiam sie rowniez, ze jakbym wyslal do autoryzowanego serwisu w ramach naprawy gwarancyjnej (gdyz szybka pekla samoczynnie podczas ladowania, co w internecie znalazlem, ze to typowy objaw w Z-tce), a telefon jest chroniony poprzez MyXperia to oni mi to wszystko zresetuja. A wolabym nie ;)

0
  • Pomocny post
    #10 09 Maj 2016 11:37
    tele_sim
    Poziom 33  

Jeżeli zdjecia są ważniejsze to wymien fullset.
    Jeśli jednak nie to próbuj na gwarancji( nie sądzę że wymienią) i napisać zeby nie kasować danych

0
  • Pomocny post
    #12 11 Maj 2016 11:56
    Multi_COM
    Spec od GSM

@czapo: To raczej nie jest prawda ale co innego mieli powiedziec ;)))

0
  • #13 14 Maj 2016 08:00
    czapo
    Poziom 9  

Multi_COM napisał:
    @czapo: To raczej nie jest prawda ale co innego mieli powiedziec ;)))

Tez mi sie tak wydaje, ale co mi szkodzi sprawdzic.
    Najdziwniejsze jest to, ze na allegro "oryginalne" kable maja rozpietosc cenowa od 4 zl do 20 zl. I teraz ktory jest bardziej oryginalny ;)

0
  • #14 16 Maj 2016 10:03
    czapo
    Poziom 9  

Hej. Znalazlem rozwiazanie (metoda prob i bledow, ale udalo sie).
    Mam nadzieje, ze te rozwiazanie komus tez pomoze.

Kabel OTG nie dziala po podlaczeniu do telefonu, gdyz jest wylaczone debugowanie ( przy niedzialajacym wyswietlaczu nie ma szans go wlaczyc) i to jest fakt ;)
    Nie mozna tez wylaczyc telefonu ani zresetowac ;) (chyba, ze sie poczeka na rozladowanie baterii ;) )
    Ale metoda "wszystko powciska, powyciagac, podotykac" :) zauwazyle, ze jak wyciagam slot (czy jak to sie tam nazywa) z karta sim i microSd, to telefon samoczynnie sie restartuje. I tu wpadl poysl aby przy restarcie zostawic wpiety kabel OTG razem z myszka.
    I ALLELUJA.......
    Myszka sie wlaczyla. I ta metoda dziala tylko, jesli wpinamy myszke przy wylaczonym telefonie.
    Wiec spokojnie zrobilem sobie kopie zapasowe.
    Diekuje wszystkim za pomoc.
    Mam nadzieje, ze moje rozwiazanie tego problemu komus sie przyda ;)
    A mi by sie jeszcze przydaly punkty, bo mam ich malo ;) Jak pomogle, to punktujecie ;)

0