Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Termostat Sous Vide Sterowany 230V

beniopas 07 Maj 2016 19:14 2106 19
  • #1 07 Maj 2016 19:14
    beniopas
    Poziom 3  

3a.Termostat sterowany modułem WiFi ESP-12E ESP8266 Black - 11 GPIO, ADC, PCB przez odpowiednią aplikacje
    Parametry:
    -Obsluga 1 grzałki 230-250V 1000W i 1 pompkę wody 4W 220-250V.
    -napięcie zasilania 230V
    -regulacja temperatury w zakresie 1*C do 90*C, tryb grzania
    -mała histereza 0.1*C,bardzo dokładny
    -timer zintegrowany z pracą grzałki
    -wodoszczelna sonda pomiarowa z możliwością odłączenia
    -bezpiecznik termostatu
    -Gniazdo śrubowę (na odpowiednie kable )Może być jedno na grzałkę,pompę i zasilanie.
    -Brak obudowy
    -Wielkość PCB sam jeszcze nie wiem
    Mam napisany program oraz wyrysowany schemat,proszę o odezw,kto się podejmie wyzwania to podeśle pliki na maila trzeba to sprawdzić,poprawić według moich ustaleń i poprawić program.Wszystkie pliki po poprawkach tj. gotowe schematy,wykaz elementów do budowy oraz gotowe programy proszę również przesłać na maila.Możliwość w późniejszym czasie otworzenia większej produkcji jeść wszyystko pójdzie jak należy.

3b.1 TYDZIEŃ na realizacje
    3c.Wysokość budźetu do negocjacji.
    3d.Płace przelewem zaliczke,wynoszącą min połowę wartości.
    Reszta zostaje przelana po zobaczeniu zdjeć i filmiku z objaśnieniem działania sprzętu.
    3e. PW lub email dbachenek(malpa)gmail.com.
    Wysyłka sprzętu kurierem lub listem priorytetowym.

Proszę o odezw w komentarzu i podanie proponowanej ceny za wykonanie i wysyłkę .Pozdrawiam :)

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • CControls
  • #2 07 Maj 2016 22:25
    texma
    Poziom 13  

Jak ma ktoś sensownie określić koszt jeśli
    - diabli wiedzą co kryje się za wyświetlaczem - LCD z nieb. podśw. czy 7-segm. LED
    - wielkość wyświetlacza
    - ekran dotykowy czy może tasty jako klawiatura foliowa
    - logika programu, histereza
    - moc grzałki
    - zakres temperatur (zapewne do 100 st. wystarczy)
    - o ile wiem, potrzebny jest jeszcze zegar (?)
    - jaka obudowa, wielkość
    - jakość aby jakoś działało...coby działało, było trwałe i wyglądało
    - budżet
    Proszę uzupełnić
    pozdr.

• #3 08 Maj 2016 00:23
    encore
    Poziom 17  

Co do budżetu to sprawa jest prosta. Masz to zrobić dużo taniej niz mozna to urządzenie kupić w sklepie.
    Myśle że, niewiele się pomylę , stawiam że budżet to 100-150zł.

• CControls
  • #4 08 Maj 2016 18:41
    jarek_lnx
    Poziom 43  

beniopas napisał:
    Wiem,że zrobienie takiego układu to nie lada wyzwanie wiąze się to z pisaniem odpowiedniego programu,projektowaniu schematu,wydruku płytki,lutowaniu,sprawdzeniu działania,wiedzy i umiejętności,których ja niestety nie posiadam.
    Wcale nie, zacznij od szukania gotowych, przemysłowe regulatory temperatury, tak jak chcesz, z dwoma wyświetalczami są masowo produkowane, histerezy 0,1stC nie osiągniesz regulatorem dwustawnym, to powinien być regulator o działaniu ciągłym i sterowanie grupowe grzałek. Timery też można kupić gotowe, google podpowiada że są regulatory temperatury z timerem. Niestety nawet jak kupisz gotowe będziesz musiał sie podszkolić jak to wszystko połączyć i jak ustawić PID (ale są regulatory z autotuningiem)
    beniopas napisał:
    Jaka była by różnica pomiędzy cena zbudowania pomiędzy termostatem WI FI a Manualnym ?Jesli chodzi o manualny to coś na podobiznę tego i nie wiem czy tam jest cały ekran taki dotykowy czy jak ?https://www.youtube.com/watch?v=EZVqh9mWA3s

Taka że jak kupisz gotowy regulator to nie będzeisz musiał zapłacić za czyjąś pracę, a ta jest wielokrotnie droższa niż garść elementów i PCB.

• #5 08 Maj 2016 18:54
    beniopas
    Poziom 3  

Moze i masz racje, ale to moje marzenie jestem kucharzem i od 4 lat probuje cos zrobic i dopiero cos mi sie udaje stworzyć.Mam juz nawet jakies podstawowe elementy grzalka i pompa wody.Znalazlem juz nawet napisane gotowe programy.Musiałbym tylko kupic odpowiedni mikrokontroler, programator i elementy.Płytke zrobilbym sam.Wystarczy wydrukowac schemat, żelazko itd.Polutowalbym wszystko sam i gotowe.Zerknij w moj temathttps://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3201057&highlight=

• #6 09 Maj 2016 10:10
    jarek_lnx
    Poziom 43  

beniopas napisał:
    Moze i masz racje, ale to moje marzenie jestem kucharzem i od 4 lat probuje cos zrobic i dopiero cos mi sie udaje stworzyć
    Przestań marzyć i weź się do roboty, jeśli jesteś kucharzem i nie zamierzasz sie przekwalifikowć na elektronika, to powinieneś sie skupić na podstawowej funkcjonalności - ma grzać i stabilizować temperaturę.
    Marzy ci sie wi-fi, apka, niebieskie wyświetlacze dotykowe, a więc spędzisz nad tym projektem kolejne cztery lata albo i osiem, a wtedy okaże sie że fabryczne urządzenia tak staniały że można będzie kupić używkę za stówę.

Dawno temu pomagałem jednemu studentowi zrobić termostat - wymyślił sobie podobnie jak ty, mikrokontroler wyświetlacz, cyfrowy czujnik itp - projektu nigdy nie skończył, a mówiłem mu zrób najprościej analogowo - weź komparator, tu masz schemat, ilość elementów do policzenia na palcach, kup elementy, prototyp złożysz na płytce uniwersalnej w pół godziny, ale nie on miał ambicje i te ambicje go przerosły.

Cytat:
    Mam napisany program oraz wyrysowany schemat,proszę o odezw,kto się podejmie wyzwania to podeśle pliki na maila trzeba to sprawdzić,poprawić według moich ustaleń i poprawić program.
    Profesjonalista bez wątpienia uzna że trzeba to zrobić porządnie, od nowa, schemat możesz wrzucić na forum wytkniemy błędy ;)

Cytat:
    Możliwość w późniejszym czasie otworzenia większej produkcji jeść wszyystko pójdzie jak należy.
    To nie takie proste, dla siebie możesz zrobić prowizorkę za grosze, ale jeśli będziesz chciał otworzyć produkcję to trzeba będzie ponieśćs spore koszty - m in. wykonać estetyczną obudowę, poza tym sprzęt wypuszczony na rynek musi być zgodny z CE, a badania (np EMC) są bardzo kosztowne, czasy kiedy elektronikę produkowano w garażach dawno minęły.

• #7 09 Maj 2016 10:24
    beniopas
    Poziom 3  

Posiadam gotowe schematy,programy oraz wykaz elementów.Chciałbym,żeby ktoś to ocenił,bo wydaje mi sie ,że można totrochę przerobic i byłoby ok.Moge Ci to jakoś podesłać? Nie wiem jak to wgrać na forum tych plików nie jest tak mało i sa zapakowane file.zip

• #8 09 Maj 2016 10:28
    jarek_lnx
    Poziom 43  

beniopas napisał:
    Wszystko jest ok,ale ja mam gotowe schematy,wykaz elementów,gote napisane programy.Chciałbym żeby ktoś w to zerknął i ocenił,bo wydaje mi sie ,że można to tylko trochę przerobic i byłoby ok.Moge Ci to jakos podesłać?
    Schematy mogę przejrzeć - wrzuć na forum, co do analizy czyjegoś softu to niechętnie, lepiej wrzuć w dziale mikrokontrolery tam może ktoś się podejmie tego niewdzięcznego zadania.
    Schematy i nie przetestowane programy nigdy nie działają od pierwszego razu, prawdziwa praca zaczyna sie przy uruchamianiu i związanych z tym przeróbkach.

• #9 09 Maj 2016 10:34
    beniopas
    Poziom 3  

To sa przetestowane programy i schematy.Wydaje mi się,że wszystko powinno działać ok.Znalazłem to na forum.43oh.com.Trzeba to tylko przerobić,bo jest to zrobione pod wyświetlacz LCD i inne komponęty,które nie są dostepne w Polsce.Chciałbym znaleźć odpowiedniki i to jakoś zmontować.

• #10 09 Maj 2016 11:24
    atom1477
    Poziom 43  

Ale to nie będzie przeróbka tylko zrobienie od nowa.
    Inny LCD to zwykle inna procedura obsługi. Tam się niczego nie przerabia. Różnica może być tak duża że nawet podobieństwa nie zobaczysz. Przykład z moich projektów:
    1 wyświetlacz:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

2 wyświetlacz:

Znam już takie projekty do dokończenia.
    "Wszystko już jest (uC, rezystory kondensatory, jest schemat na PC i wszystkie te elementy są już tam wrzucone, tylko nie połączone jeszcze do końca). Układ zrobiłem tylko coś nie chce działać. Więc trzeba skończyć. A że to tylko skończenie to proponuję 10% całościowej ceny projektu (poprzedni projektant zrobił 90% tak jak opisałem wcześniej)."
    A niestety to tak nie działa.
    To że elementów jest fizycznie 90%, to nie znaczy że projekt jest wykonany w 90%. Że na schemacie jest 90% kresek i punkcików, to nie znaczy że projekt jest wykonany w 90%. To że program mam 900 linii z 1000 które ma mieć docelowo, nie znaczy że jest wykonany w 90%.
    Bo liczą się szczegóły. Wrzucić elementy z biblioteki elementów na planszę projektową na PC to każdy głupi potrafi.
    Sztuka połączyć odpowiednio. Układ radiowy składa się często z kilku tranzystorów, a jest wielokrotnie trudniejszy do zrobienia niż wzmacniacz audio na np. 20 tranzystorach.
    Jednak mimo wszystko chętnie zobaczymy te "gotowe projekty i programy" i ocenimy je. Tak więc wrzuć tutaj.

• #11 09 Maj 2016 11:28
    beniopas
    Poziom 3  

Program został napisany w programie Energia,który obsługuję język CCS,ale daję się odtworzyć przez Arduino i prawdopodobnie inne programy.Schemat narysowany w programie Eagle oraz lista elementów potrzebnych do budowy.Chciałbym,aby ktoś to poprawił pod dowolny mikrokontroler.Założenia układu
    Parametry:
    -Obsluga 1 grzałki 230-250V 1000W i 1 pompkę wody 4W 220-250V.
    -napięcie zasilania 230V
    -regulacja temperatury w zakresie 1*C do 90*C, tryb grzania
    -mała histereza 0.1*C,bardzo dokładny
    -wodoszczelna sonda pomiarowa z możliwością odłączenia
    -bezpiecznik termostatu
    -Gniazdo śrubowę (na odpowiednie kable )Może być jedno na grzałkę,pompę i zasilanie.
    -moduł Wi Fi
    -brak wyświetlacza LCD ,możliwość sterowania tylko przez telefon za pośrednictwem aplikacji

Co do aplikacji jak ją napisac na system android ?Czy mógłbym zrobic poprostu program tak jak np.okno konfiguracji routera na jesgo ip?Jakie są do tego programy?

Napewno trzeba to przerobic,bo jest to zrobione pod wyświetlacz LCD i inne komponety,które nie są dostepne w Polsce.Chciałbym znaleźć odpowiedniki i żeby ktoś poprawił programy i schemat byłby wtedy inny.

Temat znalaziony na:
    https://e2e.ti.com/group/launchyourdesign/b/b...2/24/launchpad-brings-the-heat-to-fine-dining

Kilka pomocnych tematów:

https://translate.googleusercontent.com/trans...-links&usg=ALkJrhirRM5aURlWyrrSsYhLPdcBt_BBgA

https://translate.google.pl/translate?sl=en&t...3%2FSet-up-the-software%2F&edit-text=&act=url

http://latestarduinoprojects.blogspot.com/201...duino-sous-vide-cooker-full-tutorial.html?m=1

Moderowany przez ANUBIS:

Temat przeniosłem i scaliłem, bo nadal dotyczy ogłoszenia zlecenie.

• #12 09 Maj 2016 11:38
    atom1477
    Poziom 43  

Na moje oko jest to pod wyświetlacz alfanumeryczny. Czyli najpopularniejszy rodzaj wyświetlaczy na rynku. Nie wiem skąd Ci się wzięło że jest niedostępny w Polsce.
    Co rozumiesz przez pojęcie "pod dowolny mikrokontroler".
    Pod dowolny ale jakiś konkretny, czy pod dowolny czyli żeby działało pod dowolnym?
    Bo jeżeli to drugie to jest to niemożliwe.
    Dodanie modułu WiFi to nie tylko moduł WiFi, ale i odpowiedni kod do obsługi. Akurat teraz jest łatwej bo jest dostępny tani moduł ESP8266, ale aplikację do obsługi ciągle trzeba napisać i to jest zdecydowanie trudniejsze niż cała reszta programu.
    Dodatkowo moduł ESP8266 słabo nadaje się do urządzeń które mają być produkowane i sprzedawane w UE, czyli takie które mają mieć deklarację CE.

• #13 09 Maj 2016 11:47
    beniopas
    Poziom 3  

Dobrze więc głównie chodzi o urządzenie tylko dla mnie do użytku domowego.Chciałbym zrobic coś na wzrór Chefsteps Joule.Na takim module Wi Fi jak napisałeś i sterować przez aplikacje mobilną,lub aplikacje która otworzy mi się za pomocą wpisania ip tego modułu.Co do mikrokontrolerów jestem zielony.Jak to zrobić ?

• #14 09 Maj 2016 12:02
    atom1477
    Poziom 43  

Jeżeli chcesz zachować funkcje które są w oryginalnym projekcie, to najlepiej pozostać przy mikrokontrolerze który tam jest w oryginale.
    Przy czym urządzenie tylko dla Ciebie oznacza 1 sztukę.
    Przy 1 sztuce szkoda się bawić w projektowanie takiego układu (Bo jak piałem wcześniej, schematy i "gotowe programy" nie znaczą tutaj nic. Może w 5-ciu % pomogą w realizacji tego projektu, ale nie więcej. Generalnie można przyjąć że to jest zrobienie projektu od podstaw.).

• #15 09 Maj 2016 23:22
    beniopas
    Poziom 3  

Tylko jak ogarnac jaki tam jest mikrokontroler?

• #16 10 Maj 2016 02:43
    el_sys
    Poziom 13  

atom1477 napisał:
    Ale to nie będzie przeróbka tylko zrobienie od nowa.
    Inny LCD to zwykle inna procedura obsługi. Tam się niczego nie przerabia. Różnica może być tak duża że nawet podobieństwa nie zobaczysz. Przykład z moich projektów:
    1 wyświetlacz:

2 wyświetlacz:

Znam już takie projekty do dokończenia.
    "Wszystko już jest (uC, rezystory kondensatory, jest schemat na PC i wszystkie te elementy są już tam wrzucone, tylko nie połączone jeszcze do końca). Układ zrobiłem tylko coś nie chce działać. Więc trzeba skończyć. A że to tylko skończenie to proponuję 10% całościowej ceny projektu (poprzedni projektant zrobił 90% tak jak opisałem wcześniej)."
    A niestety to tak nie działa.
    To że elementów jest fizycznie 90%, to nie znaczy że projekt jest wykonany w 90%. Że na schemacie jest 90% kresek i punkcików, to nie znaczy że projekt jest wykonany w 90%. To że program mam 900 linii z 1000 które ma mieć docelowo, nie znaczy że jest wykonany w 90%.
    Bo liczą się szczegóły. Wrzucić elementy z biblioteki elementów na planszę projektową na PC to każdy głupi potrafi.
    Sztuka połączyć odpowiednio. Układ radiowy składa się często z kilku tranzystorów, a jest wielokrotnie trudniejszy do zrobienia niż wzmacniacz audio na np. 20 tranzystorach.
    Jednak mimo wszystko chętnie zobaczymy te "gotowe projekty i programy" i ocenimy je. Tak więc wrzuć tutaj.

Potwierdzam. Mało tego - nawet procedury programowe, teoretycznie tak proste jak obsługa klawiatury przez mikrokontroler czy wyświetlacza LCD mogą okazać się nie do końca proste, jak rozpocznie się proces certyfikacji i urządzenie trafi do laboratorium...nagle okaże się, że podczas testów surge czy burst zachowuje się, jakby ktoś wciskał przyciski na klawiaturze, albo się wyłączy - > odpowiednie normy regulują to, jak urządzenie nie powinno się zachować podczas testów. Nawet jak zastosujesz zasilacz z certyfikatami itp., nie licz, że problem zniknie. Błędy mogą być wynikiem pojawienia się wielu czynników, od niewłaściwego prowadzenia ścieżek na PCB, po niewłaściwe rozmieszczenie elementów, po brak wyobraźni i znajomości podstawowych zasad przy pisaniu procedur programowych itd.

Pomijam już projekty, gdzie jest "wszystko" w jednym - GSM, pamięci flash, LCD, klawiatura, dodatkowe czujniki itd. Niewłaściwie zaprojektowany układ GSM w tym tor antenowy i cała PCB, może spowodować, że np. podczas logowania się układu na terenie o ograniczonym zasięgu sieci pojawią się błędy w komórkach pamięci flash, która znajduje na tej samej PCB, mimo zachowania odległości itd.

Reasumując - układ na biurko, który może czasami nie działać poprawnie to nie to samo, co produkcja seryjna i odpowiedzialność za to, co oferuje się klientom.

Proszę wybaczyć, że trochę odbiegłem od tematu ;).

• #17 10 Maj 2016 07:07
    atom1477
    Poziom 43  

beniopas napisał:
    Tylko jak ogarnac jaki tam jest mikrokontroler?

Jeżeli na podstawie gotowego schematu, i gotowego programu, nie jesteś w stanie określić jaki tam jest mikrokontroler to nie jest to temat dla Ciebie.

To tak jak ja mając na stole deser i obiad (powiedzmy galaretkę jagodową i kotlet schabowy), i próbując je, nie był w stanie ich odróżnić (które to deser a które obiad). I uzbrojony w taką "wiedzę" kulinarną chciał zostać kucharzem. Albo inaczej. Nie chcąc zostać kucharzem chciał zacząć gotować jak kucharz.

Przy czym teraz już nie wiem o co tutaj chodzi. Najpierw było zrobienie układu. Teraz pierwszy post jest zedytowany i wygląda jak zlecenie.
    Czyli ostatecznie kto ma zrobić? Ty sam, czy już nie i zlecasz to?

• #18 10 Maj 2016 14:21
    texma
    Poziom 13  

Kolega myśli, że da wodę i garnek i zleci prostą robotę - zagotowanie. Trzeba chyba wpisać się na jakieś forum kucharskie i tam poroztaczać własne, nieskażone fachową wiedzą, wizje. Przynajmniej się kilku kucharzy zagotuje...
    Swoją drogą to zadziwiające wręcz jak ludzie, którzy na czymś tam się znają, potrafią oceniać pracę, techniczne możliwości z obcych im dziedzin. Tymczasem to tak, jakbym poszedł na szefa kuchni w x-gwiazdkowym hotelu. Cyrk albo tragedia, to pewne.
    Może teraz Kolega zrozumie, że nam nie chodzi o mnożenie problemów a o realną ocenę Twoich oczekiwań na podstawie tego, co niby masz.
    Moja rada - zleć wykonanie sterownika pilnującego zadanej temperatury w określonym czasie (grzałka, termometr, zegar, buzzerek, 3 tasty, LCD, zasilanie układu, obudowa). Albo kup gotowe urządzenie, bo nikt Ci tego poniżej ceny gotowego nie zrobi. Nikt myślący też nie weźmie roboty do dokończenia bo to oznacza sprawdzenie wszystkiego od początku, co jest gorsze od stworzenia od podstaw. Kubeł zimnej wody do tematu
    pozdr.

• #19 10 Maj 2016 17:29
    zmyslonyy
    Poziom 26  

Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że to nie jest dział zleceń a dział marzeń, fantazji i niespełnionych ambicji. Ze zleceniami to nie ma nic wspólnego bo urągają one jakiejkolwiek przyzwoitości.
    Ktoś, komuś chciałby zlecić pracę na kilka, kilkanaście tygodni pracy za jakieś żałosne pieniądze. Nawet Chińczyk więcej bierze za pracę na produkcji niż tutaj za zrobienie, sprawdzenie czy dopasowanie projektu.
    Litości...

Jak w Polsce kucharze są tacy kreatywni to proponuje handel wymienny. Niech przez najbliższy rok ów kucharz robi śniadania, obiady i kolacje dla osoby i jego rodziny która mu to zrobi. Oczywiście z własnych produktów i poświęcając własny czas. ;)