Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

satel versa 10 nie działają kontaktrony

WITAS25 14 May 2016 22:11 1125 7
Optex
 • #1
  WITAS25
  Level 7  
  Ustawiłem centralę alarmową satel versa 10 według instrukcji czujki ruchu działają bez problemu ale kontaktrony na oknach i drzwiach nie działają. Po uzbrojeniu systemu i wywołaniu alarmu przez kontaktrony centrala zachowuje się tak jakby ich nie było w układzie.Proszę o pomoc może ktoś miał podobny problem.
 • Optex
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • Optex
 • #3
  WITAS25
  Level 7  
  Dzięki za szybką reakcje na mój problem oczywiście kontaktrony na oknach i drzwiach są ustawione jako NC ,okna typ reakcji NATYCHMIASTOWA a drzwi WEJ/WYJ z czasem na wyj/wej 20 sek nie wiem tylko co kolega rozumie przez pytanie parametryzacja jak to się ma do kontaktronów?
 • Helpful post
  #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  WITAS25
  Level 7  
  Sprawdziłem wszystkie obwody, po odłożeniu magnesu kontaktrony przerywają obwód, na drzwiach ustawiłem funkcję gong więc słyszę każde otwarcie drzwi. Ciekawostką jest fakt, że jak uzbroję system z rozwartym kontaktronem to wtedy jest reakcja prawidłowa wywołanie alarmu mogę to zrobić ponieważ nie włączyłem kontroli stanu wejść a może to jest właśnie ten problem.
 • Helpful post
  #6
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  WITAS25 wrote:
  ale kontaktrony na oknach i drzwiach nie działają

  Testowałeś te na oknach i drzwiach czy tylko drzwi?

  Bo jeżeli tylko drzwi:
  WITAS25 wrote:
  a drzwi WEJ/WYJ z czasem na wyj/wej 20 sek

  to w momencie naruszenia linii wejścia wyjścia.. najpierw jest liczony czas na wejście a potem włącza się mechanizm alarmu ostrzegawczego, który trwa 30 sekund. Dopiero po tych:
  20 sekund + 30 sekund włączy się alarm.

  Pytanie więc, czy wyłączyłeś opcję "Alarm ostrzegawczy" w opcjach globalnych?

  Inna opcja:
  Czy kontaktrony należą do jednej strefy czy do dwóch na raz? Jeżeli do dwóch, a uzbrajana jest tylko jedna strefa, to taki kontaktron nie wywoła alarmu. Dopiero po zaznaczeniu opcji "Czuwa przy czuwaniu jednej strefy" (opcja przy wejściu) uda się wywołać alarm.
 • #7
  WITAS25
  Level 7  
  Dzięki za te dodatkowe informacje prawdopodobnie to jest mój problem .Sprawdzę to w poniedziałek i dam znać jaki będzie efekt .Pozdrawiam W.
 • #8
  WITAS25
  Level 7  
  dzięki panie Dariuszu pana wskazówki okazały się najtrafniejsze chcę panu przyznać punkty i podziękować ale na raźie jeszcze jestem zielony jeśli i chodzi o poruszanie się po forum .