Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rational CM101G - wyświetla rE5

PBK 15 Maj 2016 17:49 4428 14
  • Pomocny post
    #2 24 Maj 2016 21:19
    Andrzej 090278
    Poziom 15  

B3 core probe sensor defective ?

• Pomocny post
    #4 25 Maj 2016 16:00
    dedek57
    Specjalista - Urządzenia Przemysłowe

Wygląda to tak
    Rational CM101G - wyświetla rE5 Czujnik temperatury rdzenia SCC line CM 61-102 Od 04/04
    stary nr. katalogowy 40.01.603 zastąpiono 40.00.608P w cenie 267,48 zł w cenniku Rationala

Bez tego czujnika piec może pracować. Najczęściej ulega awarii przez "przycięcie" drzwiami.

• #5 25 Maj 2016 18:33
    PBK
    Specjalista AGD

dziękuję Ci za konkretną odpowiedź
    Przyznam się, że na tym piecu poległem
    Informacja przyda mi się na przyszłość ponieważ
    klient wq...ł się na mnie, że długo musiał czekać i wezwał autoryzowany serwis :(

• Pomocny post
    #7 31 Maj 2016 16:43
    dedek57

Chyba wprowadziliśmy się Wszyscy w błąd, poprzez przyjęcie tego za error 5. To co opisujesz winno być rES na wyświetlaczu S wygląda jak piątka.
    Rational CM101G - wyświetla rE5
    rES jest możliwą awarią palnika tzn. „RESET” (tylko w urządzeniach gazowych)
    Przy zakłóceniach pracy palnika, zapala się informacja „rES”. Po 15 sek. włącza się sygnał akustyczny. Naciśnięcie przycisku z ikoną zegara rozpoczyna ponowne proces zapalania. Kiedy po ok. 15 sek. nie pojawi się ponownie informacja „rES”, oznacza to, że płomień się pali a urządzenie jest gotowe do pracy. Jeżeli informacja zapala się po kilkakrotnym resetowaniu oznacza awarię palnika.
    Problem może być podobny do tego z scc61g.

• #8 31 Maj 2016 21:36
    PBK
    Specjalista AGD

sugerujesz wymianę iskrownika?
    Inwestor lekutko wnerwiony na mnie i na serwisantów z Rationala
    Widać podobnie zinterpretowali kod błędu wsadzając nową sondę

• Pomocny post
    #9 01 Cze 2016 08:03
    dedek57

Napisałem, może być podobny, należy sprawdzić i zdiagnozować. Zakres jest podobny z scc61g i jest niewielki. Nie mogę trafiać w "dziesiątkę" na odległość bez oględzin pozostałych elementów. Sugeruję tylko obszar poszukiwań usterki.
    Możliwe problemy gazowe
    Urządzenie pokazuje rES
    1. Sprawdź, czy dopływ gazu jest otwarty
    2. Dynamiczne ciśnienie gazu musi być mierzone przy wszystkich innych odbiornikach gazu na wysokim płomieniu.
    4. W przypadku rES gdy zdarza się tylko w godzinach porannych, kiedy urządzenie jest zimne:
    wykonaj analizę spalin. Wartości CO2 w MAX rpm
    może być zbyt niska, mieszanina gazów powietrza jest zbyt uboga; dostosuj, jeśli to konieczne;
    5. W przypadku rES gdy zdarza się tylko podczas gotowania, gdy urządzenie jest ciepłe:
    wykonaj analizę spalin. Wartości CO2 w Max i MIN rpm może być zbyt niska, mieszanina gazów powietrza jest zbyt uboga; Jeżeli CO2 w MAX i MIN rpm to 0,5% poniżej standardowej wartości zadanej.
    Powierzchnia palnika może też być zablokowana przez cząstki obce.
    Głowicę palnika czyścimy sprężonym powietrzem z zewnątrz do wewnątrz lub umyć w zmywarce, a potem wysuszyć. Czyścimy też przewody nawiewne z wszelkich zanieczyszczeń pył / tłuszcz.
    Upewnij się, że żadne źródło kurzu i tłuszczu nie znajduje się obok wlotu świeżego powietrza.
    6. Sprawdzić przewody spalinowe wewnątrz urządzenia i wewnątrz okapu.
    @Urządzenie sprawia, trzaskający dźwięk przy uruchamianiu
    - Sprawdź, iskrownik, jeśli posiada nadpalenia wymienić, powinien być z wykończeniem bez połysku.
    @Urządzenie sprawia, warczenie / gwizd podczas pracy
    - Sprawdź, czy właściwy rodzaj gazu jest ustawiony w ustawieniach podstawowych
    - Sprawdź rodzaj gazu
    - Dopływ świeżego powietrza do palnika jest niewystarczająca, dopływ powietrza może być zmieniany poprzez ustawienie istniejących otworów w czerni
    lub są zanieczyszczone.
    - Upewnić się, że wąż kompensacji znajdujący się na czarnej obudowie wiatrowej nie jest zagięty
    @Upewnij się, czy podczas pracy jest wystarczająco świeżego powietrza w kuchni i nie ma podciśnienia (np.otwarta kuchnia, otwieranie drzwi bez oporu powietrza wytwarza podciśnienie)

• #10 01 Cze 2016 09:59
    PBK
    Specjalista AGD

przyznam , że zaimponowałeś mi swoją fachowością
    Masz rację pisząc, że trudno jest trafić w 10tkę na odległość
    Ale
    Sprawdziłem do tej pory wszystko oprócz zapalacza
    Faktycznie czasem po kilku godzinach urządzenie zaczyna się jąkać podczas próby odpalenia
    Więc wychodzi, że po rozgrzaniu świeca nie daje odpowiedniej iskry
    Więc raczej nic innego

• #11 01 Cze 2016 18:09
    mychaj
    Poziom 26  

Tak ogólnie co kontroluje obecność płomienia - jest tam jonizator jak przy palnikach gazowych?Czy termopara? Może po prostu elektroda zaświniona?

• #12 01 Cze 2016 23:02
    Andrzej 090278
    Poziom 15  

Edward czego używasz do pomiaru dynamicznego ciśnienia gazu ?

• Pomocny post
    #13 03 Cze 2016 20:11
    dedek57

Andrzeju
    najtańsza metoda U rurką. Używam miernika testo 435-3 z pomiarem różnicowym i rurek prandtla pitota oraz odpowiednich zaworów do podłączenia w pomiarach ogólnych. W piecu podłączam się do dyszy testowej w regulatorze-zaworze gazowym.
    W poprzednim poście zapomniałem dopisać że płomień tworzy się przez
    elektrody zapłonowe, przy prędkości dmuchawy gazu MAX lub MIN rpm obrotów w zależności od potrzebnej energii a monitorowany jest prąd jonizacji (widoczny jest w testach funkcji 14-16 i powinien wynosić między 5,0 a 5,75μA. (poniżej 3,5μA), wymiennik ciepła będzie ponownie oczyszczony i sekwencja zapłonu będzie się powtarzać. Po 5 nieudanych zapłonach, restartuje urządzenie i pokaże RESET w
    (CM - rES)

• #14 05 Cze 2016 21:10
    Andrzej 090278
    Poziom 15  

Dzieki za wyjasnienie.Drogi miernik ale Testo nigdy nie były tanie :D .
    pozdrawiam
    Andrzej

• #15 18 Wrz 2017 21:50
    A-One
    Poziom 6  

Znaleźliście rozwiązanie problemu?
    Mam to samo.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME