Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 1.4 MUX - Opadające liczniki, świruje elektryka

18 Maj 2016 09:29 1191 2
  • Poziom 2  
    Witam! Próbowałem już wyszukiwarki, niestety nie pomogło.. Mianowicie posiadam Peugeota 206 1.4 2002 rok (MUX). Problem pojawia się gdy opadają zegary podczas jazdy, wtedy to resetuje się BSI bo pokazuje poziom oleju podczas jazdy tak, jak przed odpaleniem auta na zapłonie. Prócz tego, że opadają liczniki i resetuje się BSI gasną również światła, czasem włączą się wycieraczki.. Nie wiem w czym może być problem.. Do tej pory zostało zrobione:

- Wymieniony akumulator
    - wyczyszczone masowe przewody od minusowej klemy na akumulatorze (te które idą na skrzynie i karoserię auta
    - Wymieniony przełącznik zespolony wraz z taśmą od airbaga
    - wyciągnięte BSI i poprawiane luty (w razie gdyby były zimne)
    - zrobiony alternator

Nie wiem już gdzie szukać problemu i czego się czepić bo jak tak dalej pójdzie to wymiana gratów przewyższy wartość auta.. Dodam jeszcze, że po podpięciu pod komputer były błędy liczników i klimatyzacji. Po usunięciu błędu błędów był tydzień spokoju, jednak problem powrócił. Gdzieś czytałem, że problemem może być kiepska masa na kondensatorze od cewki zapłonowej ale ja takowej nie mam.. Mam tylko przewód masowy (zielony) który idzie bezpośrednio z cewki do wiązki.. Jeśli ktoś się domyśla w czym może tkwić problem bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam!
  • Poziom 43  
    Odepnij radio jak masz dokładane .
  • Poziom 2  
    Radio jest oryginalne.