Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Einhel BT-EH 600 - Schemat podłączenia sterowania góra dół

22 May 2016 22:50 4143 2
  • Level 2  
    Witam serdecznie. Byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś z Państwa ma schemat podłączenia sterowania do wyżej wymienionej wciągarki. Przeszperałem gogle i jedyny sensowny schemat który znalazłem to rys.1.
    Einhel BT-EH 600 - Schemat podłączenia sterowania góra dół
    Jest to schemat z tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3014941.html
    Według tego połączenia wyciągarka bardzo dobrze działa w górę jednak podczas opuszczania silnik mocno się grzeje (nawet podczas opuszczania samej liny bez ciężaru) i po około 4 metrach rozwijania liny załącza się zabezpieczenie termiczne.
    Ewidentnie według tego schematu podczas opuszczania nie jest włączany kondensator C1. Może ktoś ma inny pomysł na podłączenie kondensatorów i reszty układu?. Bardzo proszę o pomoc bo jakoś nie mam pomysłu co jest nie tak.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 27  
    Jeżeli masz możliwość to sprawdź kondensator podwójny, czy ma obie pojemności i czy jest odpowiednio podłączony w/g schematu. Skoro poprzednik twierdzi, że u niego pracuje, to schemat będzie poprawny.
  • Level 2  
    Podłączenia przewodów są zgodne z rys.1. Niestety nie mam możliwości pomiaru kondensatorów, ale jeśli któryś z nich byłby niesprawny to wciągarka nie pracowała by poprawnie również w górę, natomiast przy obciążeniu 200 kg w górę działa dobrze i się nie grzeje. Czy ma ktoś oryginalny schemat podłączenia takiej wciągarki z podwójnym kondensatorem?