Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dysk na którym został zainstalowany system windows jest zablokowany

hemisys 24 Maj 2016 13:19 4644 17
  • #1 24 Maj 2016 13:19
    hemisys
    Poziom 13  

Witam, od razu konkrety:

Stan poprzedni
    HDD1 - system i wszystkie foldery windosowskie
    HDD2 - stare systemy i prawdopodobnie boot.ini i inne startujące i wywołujące menu wyboru systemów.

Niestety HDD 2 wymazałem przed sprzedażą i odłączyłem już, a teraz próbując odzyskać instalacje mając w obudowie tylko HDD1 mam komunikat jak w temacie, przy próbie przywrócenia/odświerzenia windowsa. Automatyczna naprawa też nie działą

Panowie sprawa pilna, muszę się z tym uporać zanim szef wróci:(

0 17
  • Pomocny post
    #2 24 Maj 2016 13:39
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj. Tylko co konkretnie chcesz zrobić? Odtworzyć nie wiadomo co, co było na HDD2 na dysku HDD1 żeby system działał, czy po prostu coś przegrać z HDD1? Jeśli tylko skopiować to najprościej będzie uruchomić jakieś środowisko LIVE (np linuxa) i przegrać sobie co trzeba, dysk HDD2 jeśli został wyzerowany raczej nie może być brany już pod uwagę jeśli chodzi o odzyskanie czegokolwiek.

Alternatywnie HDD1, z którego coś chciałbyś skopiować można podłączyć pod inny komputer.

0
  • #3 24 Maj 2016 13:45
    hemisys
    Poziom 13  

Witaj, dzięki za odp. Chcę naprawić bieżącą instalację windowsa. Mam obecnie tylko HDD1 i brakuje w nim plików startujących windowsa. Nic z HDD2 nie chcę, bo juz sformatowany, niestety.

0
  • Pomocny post
    #4 24 Maj 2016 13:54
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Jaki to Windows? Czy HDD2 jest już fizycznie odpięty od komputera?

0
  • #5 24 Maj 2016 13:58
    hemisys
    Poziom 13  

Był w10 ale płytka z 8.1. Tak HDD2 odpięty.

0
  • Pomocny post
    #6 24 Maj 2016 14:20
    Robert B
    Poziom 43  

Jeżeli pliki instalacyjne były na dysku, który wyzerowałaś, to możesz się z nimi pożegnać, bo już ich nie odzyskasz po takim zabiegu.

0
  • #7 24 Maj 2016 14:29
    hemisys
    Poziom 13  

No tak, a czy w jakiś inny sposób nie można ich zdobyć? Przecież bios czy też system potrzebuje tylko punktu odniesienia/ścieżki dostępu do plików, które są już na c: w sposób właściwy rozlokowane.

0
  • Pomocny post
    #8 24 Maj 2016 14:35
    Robert B
    Poziom 43  

hemisys napisał:
    czy w jakiś inny sposób nie można ich zdobyć?

Nie, ponieważ dysk byłeś uprzejmy bez sensu wyzerować.
    Część plików pozostała na tamtym dysku, który wyzerowałeś. Rozumiesz?
    Zawsze ciekawiło mnie czemu ludzie biorą się za coś, o czym nie mają zielonego pojęcia.

0
  • #9 24 Maj 2016 14:45
    hemisys
    Poziom 13  

Jako tako mają, tylko zapomniałem że boot jest na tym drugim dysku, ot cała filozofia problemu - niepamięć, a nie brak wiedzy o formatowaniu czy uruchamianiu się Windowsa. Uprzejmie prosze o trzymanie się tematu, bardzo zależy mi na szybkim rozwiązaniu problemu. Jeśli się da.

0
  • Pomocny post
    #10 24 Maj 2016 14:50
    Robert B
    Poziom 43  

hemisys napisał:
    Jeśli się da

Chyba wyrażamy się jasno?
    dt1 napisał:
    dysk HDD2 jeśli został wyzerowany raczej nie może być brany już pod uwagę jeśli chodzi o odzyskanie czegokolwiek.

Robert B napisał:
    Jeżeli pliki instalacyjne były na dysku, który wyzerowałaś, to możesz się z nimi pożegnać, bo już ich nie odzyskasz po takim zabiegu.

0
  • #11 24 Maj 2016 14:53
    hemisys
    Poziom 13  

Oczywiście, że jasno, jednak chyba nie są to jakies wyjątkowe pliki prawda, prawdopodobnie wszyscy je mamy niemal identyczne na swoich komputerach? Może zebrać je z innej instalacji i przerzucić na c:? Może wówczas windows je po prostu naprawi?

0
  • #12 24 Maj 2016 14:56
    Robert B
    Poziom 43  

hemisys napisał:
    chyba nie są to jakies wyjątkowe pliki

A tutejsze wróżki wiedzą jakich plików brakuje.
    Zainstaluj system od początku i tyle.

0
  • #13 24 Maj 2016 15:08
    hemisys
    Poziom 13  

No właśnie miałem nadzieję, że to jakieś standardy jak za czasów xp, boot.ini config.sys

Dodano po 7 [minuty]:

jak w wieszu polecenia ustawić c: jako systemową/aktywną? Może to na HDD2 miałem to ustawienie?

1
  • #14 24 Maj 2016 15:27
    Robert B
    Poziom 43  

To nie czasy XP.
    http://forum.centrumwindows.pl/Temat-Windows-...zainstalowany-system-Windows-jest-zablokowany

0
  • Pomocny post
    #15 24 Maj 2016 15:29
    Krnlmgr
    Poziom 17  

Odpal boota instalacji tego win-a, wejdź w wiersz polecenia i wpisz następujące komendy:

bootrec /fixmbr
    bootrec /fixboot
    bootrec /rebuildbcd

I na końcu sprawdzić wpisy w rejestrze:

bcdedit /enum

jak wszystko przypisane ma działać.

0
  • #16 25 Maj 2016 09:13
    hemisys
    Poziom 13  

Co masz na myśli boota instalacji? Chodzi o wiersz polecenia pochodzącego z płytki instalacyjnej?

Dodano po 9 [minuty]:

Ok, zrobiłem jak piszesz. Pierwsze kroki sukces, ale ostatni bcdedit /enum - nie może odnaleźć pliku.

Edytowałem i poprawiłem pisownię.
    Zdania zaczynamy z wielkiej litery.
    Nie cytuj w całości postu poprzedzającego, nie ma takiej potrzeby.
    RADU23

1
  • Pomocny post
    #17 25 Maj 2016 22:11
    Krnlmgr
    Poziom 17  

Taa boot i wiersz polecenia z płyty instalacyjnej,
    Nie wyszukuj w regedit czy nie wiadomo gdzie tego bo i tak nie znajdziesz to jest komenda do wiersza polecenia.
    Gdy odpalisz 'cmd' z poziomu zalogowanego win-a i wpiszesz tą komendę to nie zaskoczy i z reguły jest tak że trzeba uruchomić jako administrator i dopiero.

0