Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic 2 - Hamulec elektryczny źle działa

Daro122 25 May 2016 21:15 11751 11
 • #1
  Daro122
  Level 31  
  Renault Scenic 2 2004 rok , zostały założone nowe linki hamulca , uprzednio otworzona obudowa , wyczyszczone wnętrze posmarowane . Widoczne były minimalne ślady wody jednak elektronika bez zarzutu . Problem polega na nie cofaniu się obu linek do końca i blokowaniu obu zacisków , dźwignie zacisków poruszają się lekko bez zacięć . Lewa linka wkręcona na 12 obrotów jak mówi instrukcja , błędy wykasowane i nie wracają , sprawdzane Clipem . W parametrach siła zaciągu linek 760 Nm wymagane 730 Nm , po zwolnieniu ręcznego siła zaciągu 0 . Obie linki nie wracają do końca na około 5mm , kiedy jedna osoba zwalnia ręczny a druga pociągnie za dźwignie zacisków linki cofają się do końca , jednak po użyciu ręcznego zaciski znów blokują .Co z tym zrobić bo dokładanie sprężyn to będzie chyba druciarstwo .
 • #2
  mazdax
  Level 15  
  Daro122 wrote:
  dokładanie sprężyn to będzie chyba druciarstwo
  A oryginalne masz
  Daro122 wrote:
  na 12 obrotów
  za dużo
  Daro122 wrote:
  jak mówi instrukcja
  jaka?
 • #3
  jurekk55
  Level 36  
  Daro122 wrote:
  Co z tym zrobić bo dokładanie sprężyn to będzie chyba druciarstwo .


  Wykonałeś prawidłowo przyuczenie? Konfiguracja modułu prawidłowa?

  Daro122 wrote:
  Widoczne były minimalne ślady wody jednak elektronika bez zarzutu .


  Jak to sprawdziłeś?
 • #4
  Daro122
  Level 31  
  Układ zaciąga i zwalnia ręczny , błędów nie generuje więc konfiguracja chyba prawidłowa , nie spodziewam się aby po wymianie linek trzeba było od nowa robić konfiguracje , może adaptacje ale nie widzę tam takiej opcji . Scenic to wersja Grand a jego zaciski są bez sprężyn powrotnych .
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  złowrogi_boncur
  Level 27  
  Jeśli były ślady wody i elektronika jest sucha ale troche zaśniedziała to należy benzyną lub rozpuszczalnikiem przemyć tą śniedź.
 • #7
  Daro122
  Level 31  
  W części mechanicznej były nie wielkie ślady wody , ale elektronika nawet nie zaśniedziała jest sucha . Prowadniki , zaciski , swoboda klocków ok , linki oryginalne ze względu na kosmiczną cenę niedostępne w hurtowniach i zostały kupione w firmie produkującej linki . W poniedziałek będę miał auto i jak nic nie wymyślę to trzeba będzie dodać te sprężyny powrotne .
 • #8
  genek1000
  Level 35  
  Po mojemu jeśli zaciski ciągnąc ręką wracają prawidłowo to wina leży po stronie linek lub nieprawidłowego ich wyregulowania . Spróbowałbym odkręcić parę obrotów z tych dwunastu ( to się później samo doreguluje) , ale bardziej stawiam na duże tarcia wewnątrz linek ( pancerz-linka). Elektroniki bym tutaj nie mieszał.
  A z jakiego powodu była ta naprawa :?:
 • #9
  Daro122
  Level 31  
  Linkę wkręcałem na 12 obrotów według service manual , spotkałem też że na 5 obrotów , jak wkręcę na 5 obrotów to się nie mieści do mechanizmu . Po przemyśleniu wydaje mi się że siła powrotna dźwigni zacisku jest za mała lub za duży opór linek choć linki pokryte teflonem i raczej chodzą lekko . Mechanizm wypuszcza linki do momentu aż siła oporu jest 0 Nm , dla mechanizmu to sygnał do zatrzymania .
 • #11
  User removed account
  User removed account  
 • #12
  Daro122
  Level 31  
  W kwestii zakończenia tematu , zaciski były już wcześniej regenerowane i chodziły gładko bez zacięć . Myślę że powodem nie wracania obu dźwigni zacisków i blokowania były jednak linki ,zakończyło się dodaniem sprężyn powrotnych . Dziękuję za udział w dyskusji i chęć pomocy .