Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka BOSCH KGN33Y20/02 - chłodziarka nie chłodzi

28 Maj 2016 12:38 1266 5
  • Poziom 1  
    Dzień dobry,
    mam problem z lodówką marki BOSCH KGN33Y20/02. Otóż jakiś czas temu chłodziarka przestała właściwie chłodzić, podczas gdy zamrażarka nadal działa bez zarzutu. W czym może być problem?
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Wygląda mi to na ubytek czynnika chłodniczego:(
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Witam
    Do kolegi bubu64- proszę nie pisać głupot i nie wprowadzać pytającego w błąd.
    To jest lodówka typu no-fros. Prawdopodobnie wszystko jest oblodzone co skutkuje zablokowaniem wentylatora lub przytkaniem kanałów dystrybucji powietrza. Jeśli kolega nie wie jak sobie z tym poradzić, zalecam porządne rozmrożenie zamrażalnika tak około 2-3 dni. Należy też sprawdzić rurkę odprowadzenia skroplin(z tyłu lodówki), czasami zablokowanie owej rurki powoduje brak odpływu skroplin i objawy jak powyżej.
  • Poziom 21  
    Fakt.
    Nie mam wielkiego doświadczenia w chłodnictwie:)
    Skoro kolegę mam na łączu, to mam pytanie.
    Chłodziarka Beko, po wymianie termostatu a później po uzupełnieniu czynnika, tak mi tę chłodziarkę naprawiał kilka lat temu chłodziarz nastapiło po jakims czasie wybrzuszenie tylnej ścianki chłodziarki.
    Wie kolega co było przyczyną?
  • Specjalista AGD
    Witam
    Nastąpiło rozszczelnienie układu w części chłodziarki, wybrzuszenie spowodował wydostający się gaz z układu powodując odklejenie plastiku (tylnej ściany) od parownika,
  • Użytkownik usunął konto