Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G580 - Laptop zawiesza się po czym pojawia się bluescreen

28 Maj 2016 18:42 1080 7
 • Poziom 22  
  Witam,

  mam problem z laptopem, bardzo wolno działa, strony ciężko się przeglądają i praktycznie nie ma wydajności. Często się zawiesza i pojawia się niebieski ekran, jak poniżej:

  Lenovo G580 - Laptop zawiesza się po czym pojawia się bluescreen

  Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny tej usterki.

  Dodano:
  Od czasu do czasu słychać, jak w dysku coś pyka. Aktualizację wykonam.
 • PCBway
 • PCBway
 • Poziom 17  
  Czy kiedykolwiek robiłeś w laptopie konserwację? Wymiana pasty itp? Może jest zasyfiony dlatego strasznie "muli" jak z pracą wiatrakówwentylatorów? Zrób test pamięci.
 • Moderator na urlopie...
  Wygląda to na problem ze sterownikiem karty sieciowej WiFi Broadcom 802.11n (1x1 11b/g/n Wireless LAN PCI Express Half Mini Card Adapter).
  Podaj pełną nazwę systemu operacyjnego wraz z architekturą.
  Odinstaluj sterownik karty sieciowej z poziomu Menedżera urządzeń i uruchom ponownie komputer. Testuj chwilę komputer aby sprawdzić czy po tym zabiegu problem zniknie.
  Jeśli nie zniknie - sprawdź czy problem występuje też w trybie awaryjnym.
  Podaj identyfikatory sprzętu dla karty sieciowej w postaci umożliwiającej ich kopiowanie (nie screen).
 • Moderator na urlopie...
  http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles/hewh01ww.exe
  Po instalacji wejdź w Menedżer urządzeń a następnie we właściwości karty. Wybierz zakładkę "Zarządzanie energią" i odznacz checkbox przy zezwalaniu na wyłączenie urządzenia w celu oszczędzania energii.
  W panelu sterowania wejdź w opcje zasilania i kliknij "zmień ustawienia planu" dla planu, z którego aktualnie korzystasz. Następnie wybierz opcję "Zmień zaawansowane ustawienia zasilania" oraz "Ustawienia karty sieci bezprzewodowej". W module oszczędzania energii ustaw opcję maksymalna wydajność.
 • Poziom 22  
  Jest znaczna różnica po przeinstalowaniu sterownika, programy się nie zacinają, a strony płynnie przeglądają. Póki co, laptop jeszcze się nie zawiesił. Jeśli w ciągu doby nie będzie bluescreena, to znaczy, że jest wszystko w porządku. Dziękuję za pomoc.

  EDIT
  Niestety problem nadal się pojawia, w tym momencie już w czasie pracy na laptopie pojawia się ten bluescreen i komputer wyłącza się.

  Posty scaliłem. RADU23