logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Lada 4x4 1,7i 2008 - Błąd P0342 - Czujnik położenia wałka rozrządu.

ORMO_PL 31 Maj 2016 17:49 2511 4
REKLAMA
  • #1 15711840
    ORMO_PL
    Poziom 19  
    Posty: 770
    Pomógł: 15
    Ocena: 79
    Witam.


    Nie jestem stałym bywalcem tego działu, więc proszę wybaczyć lakoniczność.

    Posiadam Ładę, która sprawuje się od kilku lat bardzo przyzwoicie. Zapalił mi się Check engine.

    Może dla niektórych to zaskoczenie, ale auto posiada wielopunktowy wtrysk paliwa produkcji GM.

    Po podpięciu genialnego interfesju ELM327 z bluetooth za 20 zł z alledrogo, jeszcze lepsza aplikacja na telefon Torque pro pokazała błąd P0342, który definiowała jako czujnik położenia wałka rozrządu, niski poziom.
    Dziś, po wymianie na fabrycznie nowy, błąd znów się pojawił.
    Wymiana była przeprowadzana przy odłączonym akumulatorze.

    Błąd pojawia się w losowych momentach, ale zazwyczaj na krótko po uruchomieniu silnika.

    Jako wskazówkę (może to pomoże?) powiem, że ostatnimi czasy rozrusznik przy rozruchu silnika zwalnia, zatrzymuje się, i po chwili obraca się i uruchamia silnik. Cały czas trzymając stacyjkę rzecz jasna. Mniej więcej od pory 'uszkodzenia' rozrusznika zaczął pojawiać się ten błąd.


    Jedyną stroną gdzie znalazłem jakiekolwiek informacje o tym samochodzie to

    http://ladawiki.de/index.php/Spezial:Spezialseiten


    Byłbym wdzięczny za pomoc.


    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 15712053
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #3 15721766
    ORMO_PL
    Poziom 19  
    Posty: 770
    Pomógł: 15
    Ocena: 79
    Powiem tak.

    Wymieniłem ten czujnik na dokładnie taki sam. Wykasowałem błędy. Błąd P0342 pojawił się po 2 rozruchu silnika (dla prób) nawet pomimo tego, że rozrusznik nie miał momentu 'zawieszenia się'
  • REKLAMA
  • #4 15721873
    tzok
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 38733
    Pomógł: 3169
    Ocena: 6486
    Sprawdź ustawienie rozrządu i luz wałka rozrządu.
  • #5 15722127
    ORMO_PL
    Poziom 19  
    Posty: 770
    Pomógł: 15
    Ocena: 79
    Wałek rozrządu jest napędzany łańcuchem dwurzędowym, ale posiada napinacz hydrauliczny. Stąd może występować odrobinę inne położenie wałka rozrządu w stosunku do wału korbowego, dlatego ten czujnik. Ot, takie zmienne fazy rozrządu.

    Rozrząd był sprawdzany przy okazji wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów. Zero luzów, łańcuch sztywny, poprawnie ustawiony, nie jest nadmiernie wyciągnięty.
REKLAMA