Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Awaria DeLonghi 22.320 Wykonane 1400 kaw. Gwarancja upłynęła 2 tyg temu.

01 Jun 2016 10:25 3390 5
 • Level 10  
  Posiadam ekspres Delonghi 22.320 Wykonane 1400 kaw. Gwarancja upłynęła 2tyg temu. Wczoraj powstał problem z parzeniem kawy. Nalał do filiżanki ok 1/3 wysokości i podał komunikat o zbyt drobno zmielonej kawie i prośbie o regulację młynka. Podczas kolejnej próby zaparzenia kawy i regulacji młynka pojawił się komunikat o pustym obwodzie wody. Kawa zmielona trafiła do pojemnika natomiast po przekręceniu pokrętła pary chwilę pracuje pompa i leci woda, po czym pompa zaczyna jakby zwalniać i przyspieszać, woda przestaje lecieć, zaczyna wydobywać się para. Komunikat o pustym obwodzie pojawia się ponownie. I tak na okrągło. 5 razy był napełniany obwód bezskutecznie. Próba płukania też kończy się komunikatem z pustym obwodem. Zbiornik na wodę napełniony, filtr i odkamienianie przeprowadzane zgodnie z komunikatami.
  Gdzie szukać przyczyny.
 • Level 12  
  Witam,
  Podane objawy świadczą o prawdopodobnym zapowietrzeniu pompy i niemożności odpowietrzenia układu obiegu wody z powodu braku ciśnienia wody.

  Przyczynami może być: zanieczyszczenie samej pompy, albo zatkanie przez okruch kamienia obiegu wody za pompą. Sprawdź drożność układu obiegu za pompą, przez podanie wody po ciśnieniem do zdjętego wężyka. Można użyć do tego celu strzykawki lub gumowej gruszki.
  Przy niedostatecznym ciśnieniu wody podawanej przez pompę, być może powodem są zanieczyszczone kamieniem zaworki wewnątrz pompy, miałem taki przypadek i pomogło wymontowanie pompy i jej dokładne oczyszczenie. W tym celu na króćce pompy założyłem dwie rurki elastyczne, których końce zostały zanurzone w roztworze odkamieniacza. Następnie pompa została uruchomiona przez podanie napięcia zasilającego. Proces płukania należy kontynuować do momentu, gdy roztwór wypływający z pompy będzie pozbawiony zanieczyszczeń. Ilość zanieczyszczeń wypłukanych w ten sposób z wnętrza pompy czyszczonej przeze mnie, była naprawdę duża.
  Jeśli pomimo przepłukania pompy odkamieniaczem ciśnienie wody podawanej przez pompę będzie słabe, pozostaje jej wymiana. Pompy są łatwo dostępne na znanym portalu aukcyjnym oraz w hurtowniach części AGD. Przed ewentualnym zakupem warto sprawdzić czy kupowana pompa będzie pasowała i zwrócić uwagę zgodność z oryginałem końcówek doprowadzających wodę - dostępne są różne warianty wykonania tych wyprowadzeń.

  Dodatkowo warto sprawdzić czy prawidłowo działa przepływomierz (okrągły element zamontowany do podstawy, dostępny po zdjęciu tylnej ścianki i umieszczony po lewej stronie poniżej zbiornika z wodą), ewentualnie wymontować go i przepłukać odkamieniaczem.
  Sprawdź też, czy czujnik zamontowany na przepływomierzu nie wyskoczył z zatrzasków.

  Napisz czy to pomogło. Jeśli nie, będziemy radzić dalej.
 • Level 10  
  Zgodnie z radami Pawla K, rozebrałem w ubiegły Czwartek ekspres.
  Przy zdjętej tylnej i bocznej obudowie, widać lub i nie przepływ wody przez rurki.
  Faktycznie pompa nie dawała rady. Rozebrałem przepływomierz znajdując w nim drobiny brudu - jakby resztki fusów kawy. Postanowiłem rozebrać pompę i ją przeczyścić. Gdyby ktoś z użytkowników planował ją rozebrać, proponuję zrobić sobie zdjęcia, gdyż kolejność elementów elektromagnesu ma znaczenie. Winowajcą okazała się plastikowa kulka w zaworze zwrotnym tuż przed filtrem. Elektromagnes na tyle ją wytłuk, iż nie trzymała ona ciśnienia. Element nie wymienialny, trzeba kupić cala pompę. Koszt ok. 90PLN. Czas wymiany razem z rozebraniem i czyszczeniem przepływki ok. 30minut.
 • Level 2  
  Mam problem z rozkreceniem ekspresu ecam 22.320 w tyle znajduja sie 4srubki i w srodku bolec zadnym srubokretem nie umiem odkrecic. Pomocy

 • Home appliances specialist
  Rycia17 wrote:
  Mam problem z rozkreceniem ekspresu ecam 22.320 w tyle znajduja sie 4srubki i w srodku bolec zadnym srubokretem nie umiem odkrecic. Pomocy


  Proszę mnie źle nie odebrać ale żądając takie pytania jest Pan pewien dalszej rozbiórki?

  To standardowy śrubokręt torx Security tzw z dziurką. Dostępny w każdym markecie i sklepach ze srubokretami
 • Level 2  
  Dziekuje nie wiedzialam ze sa takie srubokrety. Jutro bede szukac w sklepach.