Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra H kombi - problem ze światłami STOP

03 Cze 2016 07:34 2967 10
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam następujący problem w mojej astrze H kombi 1.6.
    Mianowicie po wciśnięciu pedału hamulca i następnie zwolnieniu go, światła stop nie gasną (zdarza im się gasnąć losowo po upływie dłuższego czasu lub np po wyłączeniu świateł mijania). Problem ten nie występuje (przynajmniej ja nie zaobserwowałem) kiedy włącznik świateł jest w pozycji 0.
    Niestety jeżdżenie z ciągle zapalonymi światłami stop to nic dobrego, a ponadto nie działa przez to tempomat.
    Do tej chwili wymieniłem włącznik świateł stop przy pedale hamulca i żarówki.
    Bezpieczniki sprawne.
    Poproszę o jakieś sugestie dotyczące rozwiązania tego problemu.

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich,
    Krzysztof
  • Poziom 21  
    Sprawdź instalacje - może cos się tam dzieje? Sprawdź błędy Op- com lub Tech. Sprawdź CIM. Poczytaj może znajdziesz rozwiązanie http://astraklub.pl/.
  • Poziom 9  
    Postaram się w najbliższym czasie podjechać na opcoma i dam znać.
  • Poziom 9  
    Dzisiaj byłem u kumpla na kompie i pojawiają się następujące błędy, nawet po ich skasowaniu:
    B0655 - nieprawidłowy sygnał obwodu włącznika świateł hamulcowych
    U2174 - Can-bus No Communication with AHS (Add On Heater)
    U2139 - Can-bus No Communication with CIM

Pozdrawiam,
  • Moderator Samochody
    tofi79 napisał:
    wymieniłem włącznik świateł stop

Włożony bubel lub uszkodzony podczas montażu.
  • Poziom 9  
    Mówisz o czujniku przy pedale hamulca?
    Czujnik kupiony w serwisie opla, a z montażem przecież nie ma żadnej filozofii.
    Ponadto zauważyłem kolejny objaw. Gdy samochód jest zimny (po nocy) to światła stop działają prawidłowo, im dłuższa jazd tym jest gorzej. Początkowo światła stop gasną z pewnym opóźnieniem, później świecą się praktycznie na stałe.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pedał wraca?
    Zwal kostkę jak świeci i sprawa prosta czy szukać w czujniku czy w aucie.
  • Poziom 30  
    Walczyłem z tym kiedyś. Okazuje się, że astra H ma dwa obwody do świateł stop i jeśli jeden z nich ulegnie uszkodzeniu to objawy są mniej więcej tak jak u ciebie. Jeden bezpiecznik pod maską jest opisany jako od świateł stop, drugi nie. Pomimo, że był spalony to nie zawsze światła świeciły, co bardzo mylilo i wskazywało na czujnik przy pedale. Kilka godzin walki, pół samochodu rozebrane a tu jeden mały bezpiecznik.
  • Poziom 9  
    Dzisiaj po robocie sprawdzę jeszcze raz te bezpieczniki.
    Co do odpięcia czujnika to nie jest tak, że światła świecą wraz z odpaleniem auta.
    Wciśnięcie pedału hamulca zapala światła stop, ale jego zwolnienie nie zawsze powoduje ich wygaszenie. Podjadę dzisiaj do kumpla i postaram się to sprawdzić, tzn. odpiąć kostkę w chwili gdy światła stop będą świecić w chwili gdy nie powinny.
    Sam pedał się nie blokuje.
  • Poziom 9  
    Witam,

Sprawdziłem raz jeszcze bezpieczniki (w komorze silnikowej i w rec'u) - wszystkie ok.
    W komorze silnikowej natknąłem się przypadkowo na pewną usterkę. Dotknąłem ręką przewodu masy przy klemie akumulatora i mało nie poparzyłem ręki - okazało się, że przewód ten nie jest dokręcony. Wziąłem klucz 13 i dokręciłem.
    Teraz się zastanawiam czy to mogło być źródło problemów - niestety nie miałem czasu, żeby się przejechać i to sprawdzić, jutro też tego nie sprawdzę, bo delegacja mi się trafiła, ale jak tylko sprawdzę to dam znać o efektach.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie,

Dzisiaj udało mi się przeprowadzić dłuższe testy i wygląda na to, że wszystko działa ok, zatem przyczyną wszelkich problemów był obluzowany przewód masy wychodzący z akumulatora.

Temat do zamknięcia.
    Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam,
    Krzysztof