Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opadający pedał sprzęgła Opel VECTRA B lift 1.6 16v 2000r.

05 Cze 2016 17:54 1524 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Od dłuższego czasu mam problem ze sprzęgłem, mianowicie podczas jazdy opada pedał sprzęgła. Opada o jakieś 1-2 cm co uniemożliwia płynne zmienianie biegów.
    Po podniesieniu pedała stopą biegi płynnie wchodzą.
    Została wymieniona skrzynia biegów gdyż stara uległa awarii. Została również wymieniona pompka sprzęgła na oryginalną nową.
    Sprzęgło było wymieniane na nowe przy starej skrzyni i przełożone do skrzyni wymienionej. Po wymianie skrzyni został po raz kolejny wymieniony wysprzęglik na nowy. Płyn nie wycieka ze zbiorniczka.
    Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. gdy pedał opadnie jest utrudnione wrzucenie biegów: 1, 2, pozostałe wchodzę w miarę swobodnie.
    Dodam, że nie za bardzo znam się na mechanice więc wszystkie naprawy były wykonywane przez solidnych mechaników.

Pozdrawiam i czekam na propozycje rozwiązania problemu.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Zainteresuj się dlaczego pedał sam nie wraca na swoje miejsce. Powinna mu w tym pomagać sprężyna, ale nie tak że ciągnie w jedną stronę, tylko tak jak np w stopce roweru że utrzymuje ją w skrajnej pozycji.
  • Poziom 9  
    Wiem że jest tam sprężyna wypychająca pedal do góry ale nie mam pojęcia jak się tam dostać. Jest gdzieś instrukcja jak dotrzeć do niej? Być może ona jest winna bo zamontowałem na jakiś czas sprężynę która ciągnęła pedał i było ok.
  • Poziom 9  
    Już doszedłem do tego.
    Sprężyna założona i wszelkie dolegliwości ustąpiły.

Dziękuję za pomoc.