Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm załącza się po trzykrotnym wciśnięciu zamknięcia. Passat B5 98' kombi.

budrisone1 05 Cze 2016 21:30 1092 0
    budrisone1
    Poziom 5  
    Witam. Mam mały problem z alarmem. Wiem że działa i buczy, bo zanim zmieniałem zamek w klapie bagażnika dało się go otworzyć (nie ryglował) po wciśnięciu przycisku zamknięcia i załączał ten wiejski klakson w tylnym nadkolu.
    Problem jest w załączaniem alarmu. Załącza się dopiero po trzykrotnym wciśnięciu zamykania z pilota, lub trzykrotnym zamknięciem z kluczyka. Czy to tak powinno wyglądać? Czy wymiana kaset z mikrostykami może tu coś zmienić?
    Nie wiem czy się w to bawić bo dużo roboty a zamienniki nie pasują idealnie i jest problem z otwieraniem drzwi.
    Wiem że da się regulować linki naciągające, ale problem pojawia się po zaryglowaniu i odryglowaniu drzwi. W jednych zamek do końca nie zwalnia blokady i trzeba otwierać od środka a nie chce wchodzić przez bagażnik.
    Po podłączeniu VAG pokazywał jakieś błędy z zamkami więc kupiłem 4 nowe kasety. Zamontowałem trzy i nie jestem zadowolony bo efekty j.w.
    Jeszcze jedna uwaga. Wciskając przycisk zamykania:
    1x. Zamyka wszystkie drzwi.
    2x. Próbuje zamknąć ponownie zamek drzwi pasażera z przodu.
    3x. Próbuje zamknąć prawe drzwi pasażera z tyłu i załącza alarm sygnalizując TYLKO kierunkowskazami. (to chyba normalne?) aaa..dioda przy ryglu w drzwiach kierowcy wtedy miga.
    Ktoś ma pomysł gdzie szukać przyczyny?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.