Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet LTE Plus - Słaba moc sygnału B315 + Dipol

michalsiek 08 Cze 2016 19:12 1203 7
  • #1 08 Cze 2016 19:12
    michalsiek
    Poziom 8  

Witam,
    czy można coś tutaj poradzić?
    Dostałem do testów taki zestaw:
    Huawei B315 + antena Dipol
    pokazuje 3 kreski LTE cały czas, lecz internetu praktycznie nie ma :/
    Do nadajnika mam w linii prostej 7,14km. Nadajnik:

Speedtest:

Screeny z LTE Watch:
    Auto:

1800:

800:

Czy jest możliwość poprawienia parametrów poprzez zastosowanie jakiejś może mocniejszej, innej anteny?

0 7
  • #2 08 Cze 2016 22:14
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A kto w takiej sytuacji bierze antenę logarytmiczną która ma znikomy zysk na 800MHz( z 10m kablem H155 może ze 2-3dBi ) a na LTE1800 z takim kablem to właściwie tłumik. Kto ci to polecił? Na LTE800 masz znośny sygnał ale prędkości marne i BTS przeciążony.Ale to norma w Plusie na LTE800ze Sferii. Plus to lider LTE ale w reklamach. Łączysz się faktycznie z tym Oblęcinem.Podobnie jak na LTE1800 z Aero2. Tutaj parametry sygnału kiepskie ale nic dziwnego na tej antenie do wszystkiego czyli do niczego. Jakie masz prędkości na tym LTE1800. Inwestowanie w LTE800 bez sensu. Trzeba sprawdzić jak działa LTE1800Aero2 z Oblęcina w pobliżu BTS-a. Jeśli będą OK to warto rozważyć zakup anteny Dual LTE1800MHz. Skąd jesteś?

1
  • #3 09 Cze 2016 08:03
    michalsiek
    Poziom 8  

Antenę z modemem dostałem na testy z salonu Plusa. Nie znam się na antenach GSM, dlatego tu pisze. Rozglądam się za jakimś w miarę internetem, zastępstwem za dotychczasową radiówką.

Na LTE 1800 internetu praktycznie nie ma. Ano właśnie nie chcę też za bardzo tutaj inwestować w ciemno, bo wziąć umowę w Plusie + kupić antenę ok 200zł to mi się nie bardzo kalkuluje.

A ten cały IDU-ODU z tą dziwną niby anteną też raczej o kant d*** potłuc?

Generalnie widzę, że raczej tutaj nie ma co pokładać większych nadziei na ten internet.

Miejscowość w której obecnie przebywam to Rzeczyca Ziemiańska.

0
  • #4 09 Cze 2016 09:35
    matek451

Idioci z salonu Plusa pewnie zaproponują ci IDU-ODU, który będzie działał gorzej niż ten B315 z tą anteną szerokopasmową. Do BTS-a LTE1800Aero2 w Oblęcinie 7-8 km więc bez problemu można z niego korzystać na sprawdzonej antenie Dual LTE1800MHz. Tylko tak jak pisałem trzeba sprawdzić obciążenie BTS-a i uzyskiwane prędkości przy prawidłowym sygnale LTE czyli bliżej BTS-a. Koszt 200 zł i można w razie czego zwrócić. Fakt, ze poszedłeś do salonu Plusa zamiast skorzystać z promocji, która była do 6.06 na stronie Plusa e której było 100GB za 59,99 zł ( w smartDom 30 zł) wskazuje ze nie masz dużej wiedzy na ten temat. Promocja była tez m-c temu i moze będzie w przyszłości. W niej kupowało się router E5186 za 3 zł. To dużo lepszy sprzęt od B315. W sklepie internetowym sprzęt kupuje się za 3 zł od razu na własność. Nikt zorientowany nie idzie do salonu Plusa tylko kupuje on line. Sam kupiłem 3 oferty 100GB za 59,99 i E5186 za 3 zł , w SmartDom zapłacę 24x30 zł=720 zł , sam E5186 wart 600-700 zł . I tak się robi interesy .Nie rozumiem twojego pojęcia, ze zakup anteny się nie kalkuluje, człowieku mieszkasz w takim miejscu że od zakupu anteny na wybrane pasmo powinieneś zacząć niezależnie od wyboru operatora. Masz zasięg LTE u wszystkich ale do tego potrzebny odpowiedni sprzęt i zakup anteny Dual LTE1800 to warunek konieczny. Chyba że masz możliwość innego dostawcy( kabel, radiówka) lub internet ci niepotrzebny.

0
  • #5 09 Cze 2016 10:12
    michalsiek
    Poziom 8  

Co do promocji i interesów raczej nie wchodźmy w ten temat, ponieważ nie mam czasu siedzieć na necie 24/7 i oglądać promocje czy to w Plusie, Diversie na majtki czy Bytomiu na garniaki.
    Sprzedaję około 20 ciągników siodłowych miesięcznie, kilka naczep - tak się robi interesy. Ale bez napinki - do rzeczy.

Potrzebuje internetu i tyle. Inaczej nie pisałbym w temacie.

Czy Dual 1800 LTE jest pierwszym krokiem. Coś na Cybertechu dorwę w takim razie.

Jeszcze jedno pytanie. W tym Olbięcinie jest jeszcze maszt Orange 26003. Niby odległość ta sama tylko oni mają więcej częstotliwości. Warto wogóle internetem mobilnym od Orange się interesować?

Tak nie znam się na zagadnieniu

0
  • Pomocny post
    #6 09 Cze 2016 12:22
    matek451

Tu nie chodzi tylko o koszta, w salonie Plusa, Orange czy innego operatora z reguły oferty gorsze od tych przez internet. Na dodatek konsultanci "doradzają" kiepski sprzęt. Z reguły nie maja pojęcia o własnej sieci , technologiach i antenach.No i przez internet jest 14 dni na zwrot i rezygnację z umowy( dla indywidualnych nie dla firm). Co do Orange to zasięg LTE jest obecnie realizowany z BTS-a Networks w Kraśniku na LTE1800, do ciebie nie dociera. BTS Orange w Obięcinie- Trzydniku działa tylko na UMTS900 z HSPA+ i obsługuje 3G. Pozwolenie na LTE1800 nie działa, prędzej uruchomią to LTE800. Trzeba zapytać na http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=85256&start=525 kiedy zostanie uruchomiona. Play podobnie , tylko 3G z UMTS900 w Kraśniku. Reasumując ten Plus jest dobrym wyborem, tylko zmieniłbym router na E5186. Powód prosty, B315 to bardzo awaryjny router. Poczytaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3212852.html Mój też padł po roku. Poza tym E5186 to nowszy modem i obsługuje LTE-A. Kosztuje drożej ( w promocji do 6.06 przez internet kosztował 3 zł w taryfie za 59,99). Na E5186 można wymusić też jak na B315 pasma LTE( program Huawei E5186 Toolbox). Do tych routerów pasuje antena http://www.cybertech.com.pl/p140,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo-do-huawei-b315.html , kabel maksimum 10m. Wymusisz LTE1800, ustawisz antenę na Oblęcin i powinno działać. Na LTE1800 z prawidłowym sygnałem powinno być szybciej niż z LTE800Sferii.

0
  • #7 09 Cze 2016 12:52
    michalsiek
    Poziom 8  

Ok, czyli plan jest taki: zamawiam na stronie plusa internet LTE (99,99zł - 100GB) + Huawei E5186 (3zł). Do tego dokupuję sobie antenę. Kabla mi trzeba maksymalnie 5m. I będę testował, tak jak piszesz mam 14dni na zwrot czy to internetu czy to anteny.

Tylko jeszcze prośba - czy mógłbyś dać poprawny link do anteny? Ponieważ Twój przekierowuje mnie do tematu z awaryjnym B315.

Dziękuje za porady.

0
  • #8 09 Cze 2016 14:45
    matek451

Osobiście wybrałbym niższy abonament np. 50GB za 59,99zł a za E5186 zapłacił 199 zł. ( ewentualnie 80GB za 79,99 i 99 zł router). Szkoda, ze nie odezwałeś się wcześniej jak była promocja 100GB za 59,99 i E5186 za 3 zł( poprzednia była na 1maja, druga na 1 czerwca, może coś za m-c). Te limity dotyczą 3G a ty będziesz korzystał z LTE. Teraz FUP w Plusie działa mniej restrykcyjnie i 200-300GB można pobrać. Pierwsze 3 m-ce opłata 0 zł. Router od razu twój bez żadnych rat. Jak masz coś w Plusie lub TV Sat CP to możesz uzyskać rabat , nawet 50% na internet w ramach SmartDom. 14 dni na testy i zwrot. Antena już poprawiona, możesz zawsze skorzystać ze zwrotu konsumenckiego.

0