Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-32LE340E nie włącza się, miga dioda led

15 Cze 2016 17:13 2736 7
  • Poziom 9  
    Witam.Trafił do mnie telewizor Sharp LC-32LE340E. Nie włącza się, zapala się tylko kontrolka led na zielono i na czerwono, cały czas mruga. Posprawdzałem na płycie zasilacza 17PW07 napięcia na kostce z wiązką przewodów PL 205. Okazało się,że napięcia ogólnie są prawidłowe według schematu. Jest małe "ale". Otóż na zacisku 13 powinno być napięcie 5Volt, u mnie jest 4,2volt. A na zacisku 14 powinno być 24volt u mnie jest 0volt. Na wiązce przewodów i na zaciskach PL 306,są prawidłowe napięcia 24volt. Proszę o pomoc, co sprawdzić i czy warto w ogóle go naprawiać, czy się opłaca. Telewizor dostałem od kolegi. Nie jestem profesjonalistą w naprawach, tylko jako amator, proszę o poradę,jeśli można.
  • Poziom 14  
    TV zrobiony na płycie Vestela, Zacznij od softu.
  • Poziom 9  
    Rozumiem, tylko telewizor się nie włącza, miga dioda led. Czy jak podłączę pendrayva do USB, to będzie się automatycznie wgrywać?
  • Poziom 14  
    S/W pakujesz na pendrive, wciskasz OK na pilocie włączasz TV i trzymasz OK aż dioda zacznie pulsować szybko na przemian, jak S/W się zainstaluje to TV pokaże obraz pierwszej instalacji.

Dodano po 1 [minuty]:

nie dodałem - włączasz tv kablem do gniazdka
  • Poziom 9  
    Aha, ok. A jeszczę proszę powiedzieć, gdzie znaleźć oprogramowanie. Znalazłem linka, ale On nie działa, stronka nie aktualna.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za pomoc. Nie wgrywałem softu, ponieważ nigdy tego nie robiłem i nie czuję się na siłach. Jakby telewizor był mój, to bym się bawił, a tak to kolega odebrał i zawiezie go do serwisu. Tak więc, jeszcze raz dziękuję za okazaną mi pomoc, temat zamykam.