Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer - Komputer się nie włącza

Arior 13 Lip 2016 16:26 330 8
  • #1 13 Lip 2016 16:26
    Arior
    Poziom 2  

Witam, mam pewien problem z komputerem mianowicie nie chce on się uruchomić. Wcześniej uruchamiał się lecz nic nie wyświetlało sie Na monitorze i bios nie "pikał". Grzebałem przy nim, posiadam nawet inny stary, rozbierałem je na części pierwsze, przekładałem części z jednej do drugiej, jedynie dysku twardego i pamięci ram nie zmieniałem, lecz nic to nie dało a wręcz przeciwnie. Teraz po kliknięciu włącznika chodzą wszystkie wiatraczki wentylatory ale po kilku sekundach wszystko się wyłącza.
    Co może być tego przyczyną?

0 8
  • #2 13 Lip 2016 16:30
    adrianoz
    Poziom 21  

Zasilacz jaki, może sprawdź go najpierw?

0
  • #3 13 Lip 2016 16:49
    PiotreckiXD
    Poziom 5  

Może być to wina niskiego prądu podawanego przez zasilacz. Najlepiej sprawdzić go miernikiem, lub włączyć komputer na innym zasilaczu (np. pożyczyć od kolegi). Proszę o specyfikacje.

Pisownię poprawiłem. RADU23

0
  • #5 13 Lip 2016 17:41
    PiotreckiXD
    Poziom 5  

jesli masz miernik zewzyj kabelkiem styki zielony i obojetnie jakaś mase czyli czarny (najlepiej obok zielonego kabelka sa dwie) na kostce 24 pin do plyty głównej , zasilacz powinien sie wlaczyc bez kompa pssst odlacz wszystkie dyski karty i zasilanie od procesora oraz kostke 24 pin XD, i teraz sprawdzasz napiecia tak jak na obrazkach przykładając czarny przewod miernika do masy a czerwony pokolei do kolorowych kabelkow -zaznaczone na zdjeciu, oprocz czarnych bo to masa
    Komputer - Komputer się nie włącza

Dodano po 1 [minuty]:

mniej wiecej powinny byc takie napiecia podaj je

Dodano po 3 [minuty]:

to samo robisz z wybranym molexem przykladasz czarny do czarnego a czerwony do czerwonego i zoltego powinno byc w czerwonym 5v a w zóltym 12v

0
  • #6 13 Lip 2016 17:42
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Arior napisał:
    Co może być tego przyczyną?

Wszystko i nic.

Na obecną chwilę nie podałeś minimum podstawowych danych aby odnieść się do Twojego problemu.

Arior napisał:
    W jaki sposób sprawdzić ten zasilacz

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

Zanim zaczniesz zresetuj bios do ustawień fabrycznych.

0
  • #8 13 Lip 2016 19:11
    Arior
    Poziom 2  

Niestety na chwilę obecną nie posiadam miernika :/
    Jest to konieczne?

Podłączałem zielony do masy i zasilacz normalnie działa

0