Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Hotpoint Ariston KIX 644 BEIT - wyświetla błąd F5.

mos5 16 Lip 2016 14:50 4065 5
  • #1 16 Lip 2016 14:50
    mos5
    Poziom 24  

Proszę o podpowiedź co to za błąd F5, będę wdzięczny za cały wykaz błędów kuchenek Aristona.

2 5
  • #2 21 Lip 2016 06:58
    inventco.eu

Poziom 29  

Jako,że jest to program podobny do Amica możesz sprawdzić to samo uszkodzenie :D
    Czyli przerywające połączenie pomiędzy płytkami. Tak w skrócie.
    Czyli wsuwki, złącza kabelki łączące. Jakakolwiek śniedź czy przerywający kabel (czy złącze) może to powodować.

Ale jest też duża szansa, że uszkodzony jest sterownik :-(

w amice oznacza to dokładnie tyle:

Anomalie w połączeniach pomiędzy panelem
    dotykowym a rozgałęźnikiem elektrycznym
    – wszystkie pola grzewcze są nieaktywne,
    na wszystkich wyświetlaczach pokazywany jest
    błąd

a, że reszta obsługi bardzo podobna to sądzę, że moźna iść tym tropem dalej :D
    Pozdrawiam
    Marek

0
  • #3 28 Lip 2016 23:49
    mos5
    Poziom 24  

inventco.eu dziękuję za pomoc, niestety jakość i pewność połączeń sprawdziłem jest bardzo dobra. Naprawiłem już kilkanaście płyt indukcyjnych i prawie zawsze problem polegał na braku kontaktu ,zimne luty, wypalone elementy i najczęściej zalane fragmenty płyty sterującej. Tu płyta jest idealna bez żadnych widocznych śladów niesprawności. Tranzystory mocy oraz kondensatory wielkogabarytowe sprawne. Niepokoi mnie niestabilna praca przetwornicy opartej na układzie FSL136HR. Na oscyloskopie duże pulsacje, możliwe że spowodowane jakimś większym obciążeniem, niestety nieustalonym. Kondensatory elektrolityczne sprawdzone( nawet podmienione). Może jakieś sugestie szanownych kolegów.

0
  • #4 25 Sie 2016 15:53
    adamekp
    Poziom 15  

Termistor NTC na dużej piastrze indukcyjnej do sprawdzenia / wymiany.

0
  • #5 26 Sie 2016 20:57
    mos5
    Poziom 24  

adamekp dziękuję za pomoc niestety dzisiaj sprawdziłem wspomniane termistory. Wszystkie mają tę samą rezystancję na poziomie 88kOhm. Złącza od termistorów oraz przewody w stanie idealnym. Może jakaś inna sugestia.

0
  • #6 29 Sie 2016 11:12
    adamekp
    Poziom 15  

Generalnie F5 to błąd komunikacji i tak jak pisał inventco.eu trzeba sprawdzić wszystko pod kątem połączeń / zimnych lutów. Osobiście miałem przypadek uwalonego NTC z tym samym błędem dlatego pisałem żeby go sprawdzić. Może jednak zimne luty / złącza? "Przedzwoniłeś" wiązki przewodów?

0
  Szukaj w 5mln produktów