Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWO/C 61010 - głośne wirowanie, padnięte łożyska

Chester70 19 Lip 2016 19:15 1773 7
  • #1 19 Lip 2016 19:15
    Chester70
    Poziom 3  

3 lata temu zakupiłem do mieszkania pralkę AWO/C 61010, niestety po równych 3 latach użytkowania padły najprawdopodobniej łożyska.

Problem uwidacznia się tym, że przy wirowaniu słychać jak gdyby pralka miała się zaraz rozpaść, dziwny metalowy dźwięk.

Po rozkręceniu góry obudowy widać plastikową obudowę, która z tego co czytam jest jednorazowa i nieopłacalna do remontu czy to prawda?

Jest jakaś szansa naprawić tą pralkę, czy niestety taniej będzie kupić nową?

1 7
  • #2 20 Lip 2016 10:07
    Patrycja21
    Poziom 5  

Jeśli bęben jest nierozbieralny, czyli nie ma zaczepów ani śrubek to można go rozciąć , wyciągnąć bęben , wymienić łożysko i skleić go klejem uszczelniającym bądź silikonem do wysokich temperatur.

0
  • #3 20 Lip 2016 15:36
    stiff12
    Poziom 19  

Patrycja21 napisał:
    Jeśli bęben jest nierozbieralny, czyli nie ma zaczepów ani śrubek to można go rozciąć , wyciągnąć bęben , wymienić łożysko i skleić go klejem uszczelniającym bądź silikonem do wysokich temperatur.

Ciekawy sposób na naprawę, odradzam. Zrób zdjęcie bębna w dostępnych miejscach i wrzuć tutaj. Wymiana łożysk wiąże się z prawie całkowitym rozbieraniem pralki, dla początkującego to niezłe wyzwanie.

0
  • #4 26 Lip 2016 16:58
    lulka3

Poziom 12  

Zbiorniki są wykonane z polipropylenu, a najlepszą metodą połączenia tego materiału jest spawanie. Jest to metoda gwarantująca szczelność i pewność, że pralka nie zaleje naszego mieszkania czy sąsiadów.

1
  • #5 03 Sie 2016 18:26
    stiff12
    Poziom 19  

Ciekawi mnie ten czarny okrąg, czy to już po przecięciu czy przed? Tam jakby uszczelka? Czy to już po spawaniu?

0
  • #6 03 Sie 2016 21:19
    peter falk
    Specjalista AGD

Po spawaniu. Czarna spoina.

0
  • #7 04 Sie 2016 08:35
    kry1972
    Poziom 18  

Witaj, mam tą samą pralkę i również krótko po gwarancji padły w niej łożyska. Zaprosiłem nawet " znachora " który oznajmił iż nie warto jej naprawiać, ponieważ bęben jest nierozbieralny. Od tego czasu minęło 2 lata, i jakoś franca nie chce się rozpaść. Fakt, że przy wirowaniu hałasuje jak " Helikopter w ogniu ", i tylko czekam jak coś się urwie, ale jeszcze daje radę. Gdybym miał gwarancję, że nowa nie rozleci się po 3 latach, to może bym ją wymienił. Ale w dzisiejszych czasach, nie oszukujmy się ale jest to loteria. Pozdrawiam.

1
  • #8 07 Lis 2017 20:06
    Chester70
    Poziom 3  

Niestety naprawa nie była opłacalna, demontaż + wysyłka + montaż , kwota nieznacznie niższa od zakupu nowej pralki. Wybrałem teraz taką która ma bęben rozbieralny - nowa nauka na przyszłość:)

0