Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z połączeniem sieciowym modem - router - repeater

21 Lip 2016 12:54 1149 15
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie, mam problem z konfiguracją połączenia sieciowego, a mianowicie wzmocnienia sygnału wifi.
    Posiadam modem przewodowy połączony kablowo z routerem wifi, z tegoż routera idzie kabel sieciowy do PC oraz jest rozsyłany sygnał wifi, wszystko działa jak należy.
    Problem pojawił się kiedy dołożyłem jeszcze kolejny router z funkcją repeatera - sygnał w drugim pokoju często zanika i wzmocnienie jest mi potrzebne.
    Repeater to 8 level WRP-300, router natomiast to TP-LINK TL-WR841N.

Podjęte próby:
    1) Połączenie zgodnie z instrukcję tj. modem kablem lan do portu wan w repeaterze, następnie kabel z lan do PC. Uzyskałem połączenie z urządzeniem aczkolwiek nie mogę w ten sposób zrobić konfiguracji gdyż router jest wówczas odłączony i nie mogę ustawić pożądanej sieci wifi do wzmocnienia sygnału.

2) Połączenie modem do portu wan w routerze tp link, z routera kabel do PC i drugi do portu lan repeatera. Uzyskałem 2 połączenia sieciowe (status połączono) aczkolwiek brak dostępu do internetu...

Nie kombinowałem ze zmianami adresów ip ,nie mam pojęcia o co w tym chodzi, próby były robione na automatycznym pozyskiwaniu ip.

Bardzo proszę o pomoc, nie wiem jak się za to zabrać.
  • Poziom 43  
    Skoro łączysz router TP-L z WRP kablem - to nie jest repeaterem tylko działa jako AP.
    Będzie to działać ale po poprawnym skonfigurowaniu urządzeń.
    Bez SS ze statusów routera nic nie da się podpowiedzieć.
  • Poziom 9  
    Załączam screeny z ustawień routera, jeżeli coś wiecej potrzeba proszę dać znać co konkretnie

• Poziom 43  
    Potrzebne jeszcze SS z WRP.
  • Poziom 9  
    Nie wiem czy dokładnie opisałem to co chcę zrobić - chwilowo podłączyłem repeater do routera kablowo by móc go skonfigurować (co nie jest możliwe bo wówczas nie odbieram sygnału wifi sieci którą ów repeater ma docelowo wzmacniać, ALE będąc podłączonym w innym pokoju, z dala od routera i modemu)

Czyli chcę ustawić repeater, ale korzystać z niego bez połączenia kablem z routerem i modemem, access point ma inne zadanie z tego co się orientuję. Problem z połączeniem sieciowym modem - router - repeater

Ustawienia z repeatera WRP
  • Poziom 43  
    Pierwsza sprawa - by repeater działał musi mieć co wzmacniać - zmierz poziom sygnału wifi Inssider-em/wifi analizer (android w miejscu podpięcia repeatera.
  • Poziom 9  
    Sygnał w miejscu podłączenie repeatera jest silny, telefon z androidem i laptop wyłapują maksymalną ilość kresek, modem z routerem mam w pokoju nr.1 , repeater w korytarzy między pokojami, zaś z laptopa korzystamy w pokoju nr.2 i tam sygnał jest już słabszy.

Generalnie potrzebuję sposobu jak połączyć repeater z modemem i routerem by sygnał wifi z routera był aktywny oraz bym mógł zalogowac się na stronę konfiguracji repeatera i ustawić go tam by wykrywał sygnał wifi z routera podłączonego do modemu.
    Z tym nie mogę sobie poradzić.
  • Poziom 43  
    Tryb WRP ustaw na reapeter - obecnie masz jako router.
  • Poziom 9  
    Nie mogę tego zrobić gdyż w ustawieniach repeatera nie mogę wybrać sieci która ma być wzmacniana.
    Mogę albo podłączyć

modem ---wan--- router ---lan---PC, wówczas repeater nie wie co ma wzmacniać, gdyż nie jest powiązany z siecią wifi

albo

modem ---wan--- repeater ---lan---PC, nie ma sygnału wifi z routera = nie da się przeprowadzić konfiguracji w celu wzmacniania tego wifi...

Próbowałem łączyć na wiele sposobów, np.

modem ---wan--- router ---lan---PC
    + z routera kolejny ---lan---repeater

Ale nie daje mi to możliwości wejścia w ust. repeatera
  • Poziom 43  
    A czytałeś instrukcje obsługi dana przez producenta?
  • Poziom 9  
    Oczywiście, jest do bólu biedna i opisuje jedynie konfigurację w przypadku połączenia z modemem kablowym lub routerem ale bez wykorzystania modemu.
  • Poziom 43  
    Podłącz repeater bezpośrednio do PC - odpal wizard i ustaw tryb repeatera.
  • Poziom 9  
    By ustawić tryb repeatera i by miał co "repeatować" misi widzieć sygnał wifi, podczas gdy na wylaczonym routerze tego nie będzie zwyczajnie.
  • Poziom 43  
    Przecież nie kazałem ci wyłączać routera i jego wifi tylko podpiąć bezpośrednio repeatera do PC i przeprowadzić proces konfiguracji przez wizard.
  • Poziom 9  
    Podana instrukcja nijak nie wiąże się z moim przypadkiem, czytałem to wcześniej.

Podłączyłem w ten sposób - modem do wan w routerze, z routera lan do portu wan w repeaterze, z portu lan repeatera kabel do PC.
    Uzyskałem sygnał wifi ze swoją skonfigurowaną siecią, w ust. repeatera mogłem wybrać tą sieć i ustawić tryb wzmacniania sygnału.
    Wszystko działa jak powinno, zarówno router jak i repeater korzystają z dhcp i dynamicznego przydzielania ip/ dns.

Siła sygnału w drugim pokoju wzrosła z 2-3 kresek na stałe 5 (max) więc spełnia to swoje zadanie.
    Zdziwiła mnie natomiast sytuacja - po konfiguracji wszystko działa pięknie ale nagle, po ok 15 minutach na repeaterze zgasła lampka wifi i nie dawał sygnału. Po wyłączeniu z kontaktu i ponownym włączeniu działał cały wieczór i dzisiejczy dzień normalnie.
    Dlaczego mogło się coś takiego stać? Nikt wówczas nic nie grzebał przy ustawieniach urządzeń ani nawet w internecie.