Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 308 automat - Peugeota 308 komunikat engine system faulty

Marta33333 24 Jul 2016 00:03 6177 10
 • #1
  Marta33333
  Level 7  
  Witam,posiadam Peugeota 308 rocznik 2011 od ok miesiąca pRzy odpalaniu auta pojawia mi sie kontrolka żółty trojkat z wykrzyknikiem, lecz nie Zawsze od czasu do czasu pojawia sie rownież komunikat engine system faulty- dodam ze mam niesprawny czujnik ESP czy to moze być przyczyna pojawienia trojkata i komunikatu?
 • #2
  Doktorr
  Level 35  
  Odczytać błędy zapisane w sterowniku silnika.
 • #3
  jurekk55
  Level 36  
  Przede wszystkim odczyt całego systemu, jaki silnik?
 • #5
  jurekk55
  Level 36  
  Czujnik ESP? Jaki? Zanim zaczną się podpowiedzi musisz konkretnie opisać problem i podać maksimum informacji które masz. Ponieważ sprawne ESP może może zostać zdezaktywowane przez błąd ECU.
 • #6
  Marta33333
  Level 7  
  Jak sprawdzić jaki to czujnik?
  gdy wykonuje skręt kierownica do oporu pojawia sie komunikat ESP ABS system faulty zastanawiam sie czy to moze być porostu zepsuty sam wyłącznik ESP? Który cały czas mi sie podświetla.
  Załóżmy ze tak to czy to ma jakiś związek z komunikatem engine system faulty?
 • #7
  jurekk55
  Level 36  
  Jak sytuacja? Błędy i parametry odczytane?
 • #8
  Marta33333
  Level 7  
  Nie miałam czasu podjechać na komputer w przyszłym tyg planuje. Wczoraj zaglądałam pod maskę i zauważyłam ze wiązki a dokładnie ich izolacja jes uszkodzona(druciki na wierzchu) czy to tez moze skutkować złym przewodzeniem sygnału do skrzyni?w Intervapo jak dzwoniłam powiedzieli ze samych wiązek sie nie wymienia tylko cały komplet sterownik plus wiązki.... Hm czy tak jest aby napewno? Ktoś coś wie w tym temacie?dodam ze to skrzynia mechaniczna z elektronicznie sterowanym sprzęgłem MCP
 • Helpful post
  #9
  jurekk55
  Level 36  
  Bzdur Ci naopowiadano. Naprawa wiązek jest jak najbardziej na miejscu. I to jak najszybciej zanim dojdzie do uszkodzenia sterownika, chociaż i wtedy jest szansa na naprawę a nie wymiana.