Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 308 automat - Peugeota 308 komunikat engine system faulty

Marta33333 24 Jul 2016 00:03 6177 10
    Marta33333
    Level 7  
    Witam,posiadam Peugeota 308 rocznik 2011 od ok miesiąca pRzy odpalaniu auta pojawia mi sie kontrolka żółty trojkat z wykrzyknikiem, lecz nie Zawsze od czasu do czasu pojawia sie rownież komunikat engine system faulty- dodam ze mam niesprawny czujnik ESP czy to moze być przyczyna pojawienia trojkata i komunikatu?
    Doktorr
    Level 35  
    Odczytać błędy zapisane w sterowniku silnika.
    jurekk55
    Level 36  
    Przede wszystkim odczyt całego systemu, jaki silnik?
    jurekk55
    Level 36  
    Czujnik ESP? Jaki? Zanim zaczną się podpowiedzi musisz konkretnie opisać problem i podać maksimum informacji które masz. Ponieważ sprawne ESP może może zostać zdezaktywowane przez błąd ECU.
    Marta33333
    Level 7  
    Jak sprawdzić jaki to czujnik?
    gdy wykonuje skręt kierownica do oporu pojawia sie komunikat ESP ABS system faulty zastanawiam sie czy to moze być porostu zepsuty sam wyłącznik ESP? Który cały czas mi sie podświetla.
    Załóżmy ze tak to czy to ma jakiś związek z komunikatem engine system faulty?
    jurekk55
    Level 36  
    Jak sytuacja? Błędy i parametry odczytane?
    Marta33333
    Level 7  
    Nie miałam czasu podjechać na komputer w przyszłym tyg planuje. Wczoraj zaglądałam pod maskę i zauważyłam ze wiązki a dokładnie ich izolacja jes uszkodzona(druciki na wierzchu) czy to tez moze skutkować złym przewodzeniem sygnału do skrzyni?w Intervapo jak dzwoniłam powiedzieli ze samych wiązek sie nie wymienia tylko cały komplet sterownik plus wiązki.... Hm czy tak jest aby napewno? Ktoś coś wie w tym temacie?dodam ze to skrzynia mechaniczna z elektronicznie sterowanym sprzęgłem MCP
  • Helpful post
    jurekk55
    Level 36  
    Bzdur Ci naopowiadano. Naprawa wiązek jest jak najbardziej na miejscu. I to jak najszybciej zanim dojdzie do uszkodzenia sterownika, chociaż i wtedy jest szansa na naprawę a nie wymiana.