Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 - dziwna usterka

04 Lip 2005 22:19 4182 12
  • Poziom 11  
    Mam problem z Peugeotem 206, rok prod. 2000, 1100 benzyna na pelnym wtrysku (Mareli). Silnik pracuje jakby 2 cylindry nie dzialaly (m. in. brak mocy). Cisnienie paliwa, wtryski, swiece, iskra - ok. Komputer diagnostyczny nie podaje zadnych uszkodzen. Czy moze ktos mial podobny przypadek ewentualnie jakas podpowiedz? Z gory dziekuje za zainteresowanie.
  • Texa Poland
  • Poziom 29  
    Te rzeczy które wymieniłeś są na pewno dobre? Dlaczego pytam? Ponieważ po kupieniu np. świec może się okazać, że po kilku dniach jakaś siadła. Było wcześniej cos nie tak? Było coś przy nim robione? Jak jest eksploatowany i ile ma przejechane?
  • Poziom 11  
    Auto ma przejechane 109 tys km i jeszcze nic nie bylo naprawiane. Te rzeczy ktore wymienilem sa na pewno sprawne, swiece sa kupione nowe. Na starych i na nowych bez zmian. Juz brakuje mi pomyslow.
  • Texa Poland
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    A jesli iskra wystepuje na wszystkich 4 swiecach to moze byc uszkodzona cewka? W sumie to wszystko moze, ale czy takie przypadki sa czeste?
  • Poziom 20  
    Cewka bardzo często jest przyczyną takich niedomagań aby się upewnić wumontuj cewkę i zobać na zewnącz jak to wygląda czy iskra jest.

Możesz to zrobić i połoczyć przewodami WN albo bezpośrednio założyć świece Jeżeli iskry nie ma to trzeba sprawdzić czy są impulsy do cewki
    oscyloskopem jeżeli są to cewka do kosza.

Powodem braku pracy cylindtów mogą być również wtrski też dokładnie trzeba sprawdzić oscyloskopem albo wyłaczać kolejno i słuchć czy jest reakcja zmiany pracy silnika
  • Poziom 11  
    Tak wlasnie robilem. Wymontowalem cewke i zalozylem swiece na zewnatrz. Jest iskra na wszystkich swiecach. Impulsy sprawdzalem na oscyloskopie i tez sa (nawet poprawne). A moze podczas dluzszej pracy jak sie troszke nagrzeje odmawia posluszenstwa? Jesli chodzi o wtryskiwacze to wymontowalem wszystkie, sprawdzalem kazdego osobno i nie znalazlem nic co zwrociloby moja uwage. A silnik nadal nie dziala poprawnie, nadal nim "rzuca" i nie ma mocy. Jeszce z czyms takim nie spotkalem sie :(
  • Poziom 11  
    sorawdz szczelność zaworów
  • Poziom 29  
    A silnik jest ok? Sprawdź ciśnienie. A dla świętego spokoju podstawiłbym cewkę. Ładowanie aku jest dobre? Może pasek się ślizga... Kończą się pomysły. Sprawdź styki wszystkich czyjników w silniku i poczyść WD40. Może ma złą informację komputer...
  • Poziom 11  
    Cisnienie tez sprawdzilem - ok. Ale juz zamowilem cewke, nie pozostaje nic innego. Podlaczylem cewke poprzez przewocy WN i po odlaczeniu treciego cylindra silnik zaczal lepiej pracowac (dziwne). Wydaje mi sie za jedno uzwojenie daje zbyt niskie napiecie i nie wystarcza energi do wywolania iskry na dwoch swiecach pod cisnieniem w cylindrze. Zobaczymy jutro jak otrzymam druga cewke. Nawet wymienilem paliwo i nic nie pomoglo.
  • Poziom 12  
    Moja propozycja to sprawdzić rozrząd, czy czasem nie przeskoczył pasek :-(
  • Poziom 11  
    Mam juz nowa cewke, zamontowalem i wszystko jest super. Moge wyciagnac z tego wniosek, ze nawet jak sa wszystkie 4 mocne iskry, to nie znaczy, ze cewka jest dobra (nawet jak przyrzady nie wskazuja nic podejrzanego).
  • Użytkownik usunął konto