Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Grande Punto nie odpala

13 Aug 2016 19:00 2157 10
  • Level 5  
    Witam mam problem z Grande Punto,mianowicie został zostawiony na noc z włączonym zapłonem rano akumulator był rozładowany,po naładowaniu auto kręci ale nie chce zapalić bezpieczniki ok.
    Może ktoś wie co się stało,dodam że przedtem palił na dotyk.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 39  
    Był odłączany akumulator? Jak nie to odłącz na chwilę. Mogło się też coś przegrzać.
  • Level 31  
    Poprzez spadek napięcia coś się wysypało.Na początek diagnostyka komputerowa.
  • Level 5  
    tak akumulator był odłączony

• Moderator of Vehicle Security
    slawcio1008 wrote:
    bezpieczniki ok

Które bezpieczniki są OK ?
    Co jeszcze sprawdziłeś w samochodzie ?
    Masz jakiś alarm, odcięcie zapłonu itp ?
  • Level 35  
    Czy podczas ładowania prostownikiem miałeś odpięty akumulator, Kontrolki na desce świecą , światła podczas kręcenia przygasają.
  • Moderator of Cars
    Gaśnie kontrolka immobilizera? Masz jakiś dokładany autoalarm?
  • Level 5  
    Podczas ładowania akumulator był wyciągnięty,kontrolki świecą normalnie pompa podaje paliwo.
  • Level 39  
    Jak jest jakieś dokładane zabezpieczenie,trzeba je sprawdzić. Np. Alarm z blokadą,immobilaizer,coś,gdzieś nacisnąć. Jak paliwo jest to prawdopodobnie iskry nie ma.
  • Level 5  
    Ja nie mam pojęcia czy są jakieś zabezpieczenia i gdzie się znajdują.
  • Level 5  
    Problem rozwiązany,co się okazało wysiadła stacyjka mianowicie bolec wychodzący ze stacyjki i wchodzący do kostki stacyjki jakimś cudem złamał się,świeciła się kontrolka immo.
    Po wymianie stacyjki auto pali na dotyk.
    Dzięki za pomocne podpowiedzi.