Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tauron licznik wysoki odczyt

Romek.B 22 Sie 2016 11:26 2283 3
  • #1 22 Sie 2016 11:26
    Romek.B
    Poziom 1  

Witam
    Mam nadzieję ,że piszę w dobrej części forum, jeśli nie to proszę o przeniesienie.
    Wiem, że podobne tematy już były i zwykle ciężko jest coś wymyślić, ale to forum jest dla mnie jedyną nadzieją.

W 2008 roku podłączono mi prąd do garażu na działce poza moim miejscem zamieszkania. Na słupie w skrzynce zainstalowano licznik 3-fazowy. Do stanu licznika nie miałem wglądu - zamknięta skrzynka nie posiadała okienek.
    Odczyty przeprowadzano co 6 miesięcy z prognozami miesięcznymi. W związku z tym, iż działka wykorzystywana jest jako rekreacyjna pobór prądu był niewielki, rachunki miesięczne oscylowały w okolicach 20-30 zł. W 2013 roku miałem poważny wypadek motocyklowy większość czasu spędzałem szpitalach i to odbiło się na rachunkach - spadły praktycznie do opłaty stałej 11 zł.
    W maju tego roku w związku z kończącą się legalizacją wymieniono licznik no i szok rachunek 2500 zł...
    Wymiana odbyła się bez naszej obecności, otrzymaliśmy protokół.

Przez siedem i pół roku całkowite zużycie 1000 kWh , zużycie za 5 miesięcy prawie 5000 kWh ... WTF ?
    Nie potrafię wymyślić co się mogło stać.
    Dana z e-bok.

-Sam na pewno nie pobrałem takich ilości energii, tego nie da się przeoczyć tego jestem pewny.

-Skrzynka z licznikiem nie wygląda na uszkodzoną(poza okienkiem), kabel w rurze osłonowej schodzi do ziemi nie widać śladów lewego podłączenia.Jedynie gdzieś koło końca zeszłego roku zerwany został (może inkasent zapomniał kluczy ???) nieprzeźroczysty plastik w zamontowany w miejscu szybki. Jednak nie daje on zupełnie dostępu do zacisków(jest ponad licznikiem), a jedynie umożliwia niekomfortowy odczyt stanu licznika.

-Tauron w wyniku korespondencji wysłał licznik do własnego laboratorium pomiarowego, i nie znaleziono tam usterek.

-Inkasent był widywany przez sąsiadów w okolicach mojego licznika, sam trafiłem na niego tylko raz. Zakładam , że odczyty były wykonywane.

W tym roku odzyskałem nieco sprawności (mam pierwszą grupę inwalidzką) i w maju kupiłem spawarkę TIG i trochę się nim bawię, włączona została też lodówka, której wcześniej nie było, oraz podłączona po raz pierwszy pompa do wody. To wykazane zostało zużyciem na poziomie 25 kWh na miesiąc (sam odczytałem przez dziurę).

Wracając do tematu, Tauron proponuje oddać licznik do niezależnego badania, sam nie wiem co z tym robić, rachunek zapłaciłem, bo nie chcę ściągania licznika.

Mam poczucie cholernej bezsilności i niesprawiedliwości. Czy warto iść do sądu, czy jest szansa na wygraną, co mogę w tej sytuacji zrobić ??

z góry dziękują za pomoc i przepraszam za chaotyczny nieco opis
    pozdrawiam Romek

0 3
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • #2 22 Sie 2016 12:08
    leonov
    Poziom 41  

Mnie to wygląda na to że "inkasent", nie odczytywał faktycznego stanu licznika, tylko cały czas był to odczyt "szacunkowy" i chyba z jego głowy.
    Stan licznika ze stanem na fakturze nie był nigdy porównywany, jak piszesz brak dostępu i to był błąd ! powinieneś mieć możliwość kontrolować swoje zużycie.
    Druga sprawa to demontaż licznika, bez obecności właściciela, tak nie powinno być !
    Ale tauron i inne to państwo w państwie.

0
  • #3 13 Mar 2017 10:41
    dziekan_tek
    Poziom 13  

Radzę zapoznać się z poniższym artykułem:
    https://www.bleepingcomputer.com/news/hardwar...y-over-inflate-readings-by-up-to-600-percent/

Oczywiście Twój przypadek, tak jak napisał @leonov raczej wynika z błędu. Ale też zastanawia mnie to, że zapłaciłeś 2500 zł? Za co? Nam w małopolskim też wymieniano liczniki elektromechaniczne na elektroniczne, jednak nie zapłaciliśmy ani złotówki za tę zmianę.

0
  • #4 13 Mar 2017 20:29
    wiesiekmisiek
    Poziom 21  

Proponuję poczytać na forum muratordom posty dotyczące takiego stanu rzeczy. Jest ich kilka z wskazaniem toku postępowania. Tematy obszerne. Szkoda tylko, że założyciel postu zapłacił te pieniążki. Nie wiem czy da się odzyskać no chyba poprzez prokuraturę , ale to po przyswojeniu wiadomości w postach FM. Jak dzisiaj odwiedzę cytowane forum to wrzucę link.

0
  Szukaj w 5mln produktów