Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot expert 2.0 hdi - Brak mocy, nie ciągnie od dołu

29 Sie 2016 17:01 3801 3
  • Poziom 30  
    Peugeot expert 3 2.0 hdi rhr 2007. Historia zaczęła się od wymiany silnika po zerwanym rozrzadzie. Po tym zabiegu auto chodziło jak marzenie. Przy zerwanym rozrządzie ucierpiał jeden wtrysk( rozbilo końcówkę) . Wtrysk został naprawiony na częściach z jakiegoś tam wtryskiwacza co leżał rok czasu na półce. Pierwsze dni były dobre, silnik chodził idealnie równo, miał moc ale po kilku dniach klient zaczął się skarżyć na szarpanie. Podczas wymiany silnika założyłem nowy dwumas i nowe turbo. Komp pokazywal jakiś problem z czwartym wtryskiem, wtryski wszystkie wyjęte, zawiezione do sprawdzenia i naprawy. Niby ok, coś tam poregulowali, poczyscili ale wkładam wtryski i dalej tak samo. Podgląd parametrów i okazuje się ze turbo nie ładuje. Sztanga była zacięta całkowicie. Zdemontowalem i odesłałem jako reklamacja a oni twierdzą że coś wpadło z silnika i zablokowalo( mało wiarygodne ale zapłaciłem drugi raz i tyle). Po montażu turba dalej nic, auto nie ma mocy i zachowuje się jakby nie chodziło na jeden lub więcej cylindrów. W załączniku błędy, które nie do końca wiem jak interpretować, szczególnie te dotyczące wtryskow. Zrobiłem pomiar ciśnienia, nie było łatwo bo wykręcić świece w tym silniku to jakaś pomyłka no i ryzyko ze nie wyjdą wiec przerobilem stary wtrysk tak aby wchodził w gniazdo i podpinam do niego manometr. Ciśnienie od pierwszego to 25,24,26,27. Niby małe ale biorę poprawkę na przyzad którym mierzylem i nie sądzę aby tam była przyczyna. Jako, że dalej wywala błędy wtryskow zadzwoniłem tam gdzie niby je sprawdzali a oni ze to siemens i tego się nie regeneruje, nie ma do tego części i trzeba nowe. Nie wiem, czy tak jest czy spychologia. Podpowiedzcie coś na temat tych wtryskow.
  • Poziom 11  
    Jeżeli chodzi o elektrykę wtryskiwaczy Siemens to nienaprawialna bieda i to nie tylko w Peugeocie.
  • Poziom 30  
    Wtryski wróciły ze sprawdzenia i niby nic im nie dolega. Jutro montuje na miejsce. Zastanwiaja mnie te błędy związane z wtryskami.
  • Poziom 30  
    Powodem złej pracy silnika był zatkany układ dolotowy na jednym z cylindrów. Zdjęcie przedstawia co tam było. Nie dostało się tam przypadkiem, nie jest to też żadna cześć tego silnika. Ktoś musiał to tam zostawić celowo. Dodatkowko coś, co wcześniej uszkodzilo turbine uszkodzilo również jeden tłok. Tłok wymieniony, silnik poskladany i chodzi jak trzeba. Jak widać są rzeczy, które potrafią zaskoczyć. Prawdopodobnie zatkany dolot na jednym cylindrze był przyczyną tak dużego wahania przepływu powietrza. Peugeot expert 2.0 hdi - Brak mocy, nie ciągnie od dołu