Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mitsubishi NF225-CW i NF30-FAU - wyliczenia impedancji pętli zwarcia

08 Wrz 2016 20:40 3051 39
  • Poziom 15  
    Witam
    Robione były pomiary maszyny, niestety jest to maszyna japońska i zasilana jest 110 V. Są tam zabezpieczenia NF-225-CW 225A oraz NF30-FAU 20A jak obliczyć dopuszczalną impedancje pętli zwarcia? Nie mogę znaleźć żadnej charakterystyki dla tego bezpiecznika, ani współczynnika k.
  • Testo
  • Moderator
    A co mówi DTR-ka? Sprawdź protokoły poprzednie.
  • Poziom 15  
    Kolego poprzednie pomiary jakie mam są tylko z rozdzielni do trafo mocy, maszyny niema z pomiarowanej. W dtr będzie podana ch-ka bezpiecznika?

Dodano po 1 [godziny] 52 [minuty]:

i znalazłem dla NF225-CW :) strona 168

co do tego drugiego NF30-FAU 3P 20A znalazłem drugi plik mitsubishi-NF-32SW-2P-10A.pdf
    tylko tam jest NF30-CW czy można z tej charakterystyki wyciągnąć współczynnik k ?
  • Poziom 15  
    Witam ponownie. Niestety, pojawił się kolejny problem, te wykresy są dla normalnych napięć, a ja potrzebuję dla napięcia fazowego 110V.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Kolego jest to wtryskarka. Między wtryskarką, a szafą jest trafo mocy. To jest włącznik (zabezpieczenie).A maszyna jest Japan. Gdyby to było 20A nie było bym problemu, ale tam jest 225A i współczynnik k=17 więc Ia =3825 co daje Z=0,03 :/ troszkę za mało.
  • Testo
  • Poziom 15  
    Kolego między trafo a tym wyłącznikiem niema zabezpieczenia, A napięcie fajowe dochodzące do tego wyłącznika jest 110V, zasilanie jest bez przewodu neutralnego. Tylko zastanawia mnie, co wczoraj pisałeś,że to jest zabezpieczenie maszyny, czy wogole powinienem liczyć dla tego beziecznika
  • Poziom 15  
    Tak kolego, trafo jest ze wspólnym punktem po obu stronach uzwojeń, to zabezpieczenie jest po stronie maszyny. kolego napięcie miedzy fazowe jest 200 V. Maszyna wykonana była na napięcie 200V miedzy fazowe, dlatego jest to trafo które zmniejsza z 400 na 200. Czyli wnioskując dla obydwóch uzwojeń trze ba przyjąć zabezpieczenie główne Gg 160 A ?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    kolego PEN jest połączony w trafo jeden punkt. i idzie dalej na listwę w maszynie. Po weekendzie sprawdze jeszcze stare pomiary, bo ja usilnie chciałem liczyć dla tego NF225 a wynika z tego ze to był mój błąd
  • Poziom 15  
    Kolego dorwałem stare pomiary i ktoś wcześniej mierzył dla strony pierwotnej i wtórnej dla tego bezpiecznika, oraz .. dla tego samego napięcia fazowego... Mam jeszcze pytanie odnośnie pomiaru, ten BM 160 jest z rozdzielni maszyn do trafo, czy dla tego BM-a też współczynnik k jest dla 0,4s ? czy z rozdzielni jest dla dłuższego czasu? mitsubishi NF225-CW i NF30-FAU - wyliczenia impedancji pętli zwarcia
    a schemat mniej więcej tak wygląda.
  • Poziom 15  
    Dowiedziałem się jeszcze jednej rzeczy. 0,4s stosuje się gdzie połączenie jest rozłączne czyli np gniazda. A 5s kiedy połączenie jest stałe, czyli wnioskując dla tego powyższego układu mam zastosować 5s? Bo zasilanie jest bezpośrednio z rozdzielni?
  • Poziom 15  
    Dokładnie kolego, połączenie jest Yy i neutralne nie jest nigdzie uziemiony.
  • Poziom 15  
    WojcikW napisał:
    Sprawdź dokładnie połączenia. Najlepiej narysuj schemat. Ja bym to inaczej wykonał.
    Obwód 3x200V - IT, czyli układ izolowany od ziemi, obudowa maszyny uziemiona, zamontowane aparaty kontroli izolacji.

Kolego powiedz za tym bezpiecznikiem 225A, jest jeszcze różnicówka 1%0A 100mA lub 200mA, Czy to może być jako kontrola izolacji? Gniazda maszyny również mają różnicówkę, 100A 100mA.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Kolego, po tym co mi podesłałeś, również obstawiam separacje elektryczną. Teraz pytanie, jak policzyć pętle zwarcia, dla uzwojenia wtórnego? I drugie pytanie czy jest konieczność pomiaru dla gniazd tej maszyny przy takim transformatorze?
  • Poziom 15  
    Czyli wnioskując z tego powyżej, na stronie wtrórnej nie mierzy sie IPZ (czy mierzymy i obliczamy dla zabezpieczenia głównego od strony pierwotnej?) tylko mierzymy na gniazdach, w podobny sposób jak TN, tylko musi być zależność 2*Ia*Z≦U w moim przypadku bez neutralnego napięcia miedzy fazowego ??
  • Poziom 15  
    W starych pomiarach mierzony tylko na zasilaniu trafo i uzwojeniu wtórnym, przyjęto w obu przypadkach, że badają dla tego samego bezpiecznika. Z wyliczeń wnioskuje, że obliczano tak jak dla zwykłego TN.
  • Poziom 38  
    Jęzeli schemat :
    mitsubishi NF225-CW i NF30-FAU - wyliczenia impedancji pętli zwarcia
    odpowiada stanowi rzeczywistemu to RCD po strone wtórnej trafa nigdy nie zadziała. Nie wykryje żadnego doziemienia po stronie maszyny.
    RCD jest pomiędzy trafem a maszyną. Tak przypuszczam, bo go brak na schemacie.
    RCD nie wykryje upływu do ziemi(PE) w maszynie.
    Podwójnego doziemienia na wyjściu RCD także nie wykryje.
    Bo obwód doziemny się nie zamyka do wejścia RCD.
  • Poziom 15  
    Kolego RCD są na 3 przewody tylko fazowe.
  • Poziom 38  
    eweryst napisał:
    kolego RCD są na 3 przewody tylko fazowe.
    Masz rację, N w RCD nie ma.
    Ale żeby RCD wyłączył, to prąd musi wrócić inną drogą niż tymi 3-ma przewodami fazowymi na wyjściu RCD.
    Część prądu z wyjścia RCD musi "obejść" RCD i wrócić do trafa pomijając RCD.
    Takiego obwodu nie ma.
    TEST w RCD będzie działał, bo TEST tworzy taki dodatkowy obwód pomijający RCD.