Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ukryta partycja po instalce win7, zrzut z DMDE

04 Paź 2016 15:20 630 5
 • Poziom 5  
  Witam,
  problem w sieci powszechny, ale nikt go nie rozwiązał :( Po instalacji win7 (z XP) na laptopie jedna partycja zostaje ukryta. Po instalacji zmieniłem sterowniki w biosie na AHCI, system po restarcie dalej nic nie widzi.
  W zarządzaniu dyskami nie można nadać litery dysku - wyskakuje błąd. Użyłem DMDE i taki odczyt uzyskałem.
  Ukryta partycja po instalce win7, zrzut z DMDE
  Ukryta partycja po instalce win7, zrzut z DMDE
  Nie wiem jak to rozumieć, bo rozmija się to z podobnymi przypadkami w sieci. Jeżeli ktoś może mi pomóc, to bardzo proszę, bo żona mnie powiesi za utratę jej danych :)
  Dysk obecnie mam podłączony do stacjonarnego. Jeżeli nie uda się "uruchomić" ukrytej partycji, to proszę podpowiedzcie czym przekopiować pliki na inny dysk.
  Pozdrawiam
  MB
 • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  Przy okazji namieszane z użyciem Partition Magic, instalacja tu raczej niewiele ma z tym wspólnego poza tym, że i coś z partycją systemową było robione. Partycja systemowa (domniemam, że systemowa, bo mały rozmiar i aktywna) wchodzi w obszar partycji z danymi - to pierwszy problem. Sprawdź na początek zawartość $Noname 05, czy jest to to samo, co na $Noname 01, lub sprawdź zawartość $Noname 04, jeśli dane na nich pokrywają się to wtedy w DMDE (jako, że język angielski):
  Kliknij na $Noname 01 i z opcji na dole okna wybierz Remove. Następnie (jeśli dane na $Noname 05 pokrywają się z danymi na $Noname 01) to kliknij na $Noname 05 i z opcji na dole okna wybierz opcję Restore. Po tym dalej na zaznaczonej $Noname 05 z opcji na dole okna wybierasz Insert. Z okna, któro pojawi się po wybraniu opcji Insert wybierasz Primary Partition (MBR). Następnie dalej mając zaznaczoną $Noname 05 wybierasz z menu opcję Toggle Bootable (Active) Partition Status.
  To naprawiony pierwszy problem nakładanie się partycji na siebie. Drugi problem - pewnie skutek użycia Partition Magic, to sektor końcowy partycji z danymi znajdujący się za fizycznym obszarem dysku (raczej zmieniony jedynie wpis w tablicy partycji odnoszący się do jej rozmiaru). By to naprawić klikasz na Extended ET i z opcji na dole okna wybierasz Remove. Po tym klikasz na $Noname 02 BCF (sektor końcowy 488 392 127) i z opcji na dole okna wybierasz opcję Insert. Możesz tu wybrać tak jak było - Logical Disk. Po tym wybierasz opcję Apply i restartujesz PC.
 • Spec od pamięci masowych
  A tak może odczyt SMART-u tego dysku najpierw dodasz do analizy :wink: :?:
  CrystalDiskInfo (Portable)
  (w programie przełącz: Funkcje > Funkcje zaawansowane > Wartość Raw > 10[DEC])
  S.M.A.R.T. Technologia monitoringu i raportowania stanu dysku
 • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  Lepiej niech zostanie w wartościach hex. Z dziesiętnymi potem jest problem z interpretacją dla niektórych modeli dysków.
 • Poziom 5  
  Nie rozwiązałem